91. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Érzéki ​rabság (Hajsza 3.) 101 csillagozás

Ella Steel: Érzéki rabság

Travis Sawyer élete gyökeresen megváltozik egy tragédiát követően. Feltett szándéka, hogy jobbá tegye a világot, mindeközben folyamatosan küzd a belső démonjaival.
Mona Wright számos rossz döntés után céltalanul és magányosan tengeti mindennapjait. Nincs semmi, ami izgalommal töltené el, mígnem egy napon nyomozók érkeznek a munkahelyére. A lány megízleli az adrenalin vérpezsdítő hatását és mindent elkövet, hogy ne kelljen róla lemondania…
Egy megoldatlan ügy, egy véletlen találkozás és egy elkeseredett döntés, ami megkérdőjelezheti Travis nyomozói mivoltát…
Egy tekintet, ami elvarázsol, egy érintés, ami magával ragad és érzéki rabságba zár…

Családon belüli erőszak, gyász, depresszió, újrakezdés.

Visszatérnek Ella Steel szereplői, akiket a szerző Hajsza-sorozatában ismerhettünk meg, hogy ezúttal az ő szemükön keresztül élhessük át az eseményeket.

Eredeti megjelenés éve: 2021

Magánkiadás, Debrecen, 2021
452 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150119519
452 oldal · ISBN: 9786150119526

Ella Steel: Érzéki rabság

Az Érzéki rabság fokozatosan tárja fel előttünk a mű érzelmi oldalát, a főszereplők közötti vonzalom és szikra már az első találkozásukkor érzékelhető, de az írónő a szerelmet apránként építi bele a cselekményszálba, aminek köszönhetően egyszerre jelenik meg az izgalom és a bujaság a lapok rengetegében.

Ella a megszokott stílusban, lendületesen és olvasmányosan alkotta meg ezt a művet is. Pontosan annyi akció, érzelem és vágy kapott helyett a sorok között, ami megteremtette az egyensúlyt. Őszintén bevallom, hogy volt egy-két fejezet, amit nem tudtam annyira élvezni, mint szerettem volna, de ez egyáltalán nem törte le a lelkesedésem.

pinkprincessreads>!
Ella Steel: Érzéki rabság

Eseménydús, érzéki és megannyi titokkal átszőtt csodálatos történet.

A közelmúltban már volt szerencsém olvasni az írónő pár regényét, szóval már eleve megvolt bennem az érzés, hogy tuti valami klasszat alkotott újfent, viszont az Érzéki rabság egyenesen zseniálisra sikerült. Igaz, hogy ez a történet néhány szállal kötődik az írónő Hajsza sorozatához, viszont ha azt nem is olvastad még, akkor is kerek, egész lesz számodra a könyv és garantáltan képtelen leszel letenni. Felkészültél a kalandra?

Mona élete már egész fiatal korában megpecsételődött, amikor egyik pillanatról a másikra az addig rendíthetetlen, szinte már tökéletes családja darabokra hullott. Ha ez még nem lenne elég fájdalmas egy sötét titok a nővérét is elragadta tőle. Örömmel mondanám, hogy Travisnek legalább egy fokkal jobb az előélete, viszont akkor sajnos óriásit hazudnék nektek. A múlt piszkos árnyai ellenére viszont Travis úgy döntött, hogy jobbá teszi Chicago életét és megtisztítja a várost az ott ólálkodó rosszfiúktól. Egy szerencsés véletlen e két megtört lelket egymás útjába vezette és egyik pillanatról a másikra az addig se túl egyszerű életük még sokkal bonyolultabbá vált.

Milyen galibák sülnek ki abból, ha egy profi rendőr munkájába egy igen elhivatott, ámbár erősen zöldfülű civil akar segíteni? Travis miért ellenzi annyira Mona segítségét? Egyáltalán tud hasznos segítséget nyújtani egy olyan valaki, akinek az élete teljesen másról szól? Mi áll Mona elhivtatottsága hátterében? Sikerül elérnie vajon a céljait? Meg tudnak békélni valaha a múltjukkal vagy örökké egy sötét, fájdalmas rész lesz számukra?

Egyszerűen elmondhatatlanul imádtam ezt a könyvet, ugyanis folyamatosan pörögtek benne az események és egyik veszélyesebb kalandból a másikba csöppentem általa. Emellett szeretném kiemelni a könyv romantikus oldalát is. Régen olvastam már olyan könyvet, ahol ilyen mesterien volt felépítve egy kapcsolat. Igaz a szikrát már az első perctől kezdve éreztem közöttük, viszont a tűz csak szépen lassan, oldalról oldalra lobbant fel, ami igazán szerethetővé és persze érzékivé varázsolta az egészet. Köszönöm Ella, hogy megalkottad nekünk ezt a csodát. Ha már olvastál, ha még nem az írónőtől, akkor ezt az elragadó történetet tiszta szívemből ajánlom neked.

Orsolya_Mojzer>!
Ella Steel: Érzéki rabság

A Hajsza sorozat nagy kedvenc számomra Ella Steeltől. Örültem hogy visszatérhettem Jay Davis és Mira Wright világába. Travis Sawyer karaktere teljesen illik is ide, de Mona Wright már annyira nem. Hozzá kell tennem, hogy Őt az eddigi részekben sem sikerült megkedvelnem. Az elején még jól alakult, később sajnos idegesítő volt már. Nagyon nem Mira. Persze miért is lenne olyan, csak én gondoltam ezt róla. A történet tetszett, jó sok akció volt benne. Az erotikus jelenetekből pedig éppen elég. A folytatást mindenképp elolvasom, a sorozatot továbbra is nagyon szeretem. ♥

marilynmiller I>!
Ella Steel: Érzéki rabság

Mindig izgatottan várom az írónő következő könyvét. Habár borítékolható a stílus, az elmaradhatatlan Ella Steel elemek, mégis könyvről könyvre tud mást mutatni nekünk.
Így volt ez az Érzéki rabság esetében is.
Mindkét főszereplőnek nehéz sorsot adott az írónő. Mindkettejük életébe engedett egy kis betekintést a hajsza sorozatban, viszont itt egyre mélyebbre juthatunk a lelkünkben.
A humor most sem maradt el, amit én rendkívül szeretek Ella könyveiben. A szenvedély, amely képes lángra lobbantani alapokat. Az akció, hogy egyáltalán ne unatkozzunk olvasás közben, és persze a tanulságos és motiváló gondolatok.
Nem titok, én úgy szerettem ezt a történetet, ahogy van. Mindenki vonja le a maga tanulságát. Számomra azt üzente ez a könyv, hogy mi nők valóban erősek vagyunk. Hogy gördítsen az élet elénk bármilyen akadályt, mi bizony képesek leszünk megugrani.

Ani249>!
Ella Steel: Érzéki rabság

Nagyon izgalmas történet. Megint elkövettem a legnagyobb hibát, amit az írónő történeteivel lehet-este kezdtem el olvasni :P Nehéz letenni, mert hajtja az embert, a „csak még egy fejezetet”-érzés :) Azt hittem Jay-től nem lesz jobb, de Travis simán felveszi vele a versenyt. Egyetlen kis gondom a végén a rengeteg akció-valahogy sűrítve kaptuk, az a rész kimaradhatott volna. @Ella_Steel, ez nem a Hajsza 3. része, mert akkor nem ártana rátenni a címkét? ;)

Paulina_Sándorné P>!
Ella Steel: Érzéki rabság

Izgalmas, érdekes történet volt. Travis nem semmi figura. Erős, macsó pasas, de csodálom őt azért, hogy a húgát felnevelte. És milyen jól! Monával eleinte nem tudtam mit kezdeni, fura volt, ahogy viselkedett, főleg Travis-szel. Megértem, hogy miért nem mondott semmit a nővérének, de valahogy elfogadni még sem tudom. Sajnáltam Monát, butaságot csinált, amiért belemászott abba a kapcsolatba. Még jó, hogy spoiler Tetszett, ahogy alakult a kapcsolatuk Travis-szel, nem semmi páros ők ketten.

Szende84>!
Ella Steel: Érzéki rabság

Nagyon jó volt a könyv. Imádtam!!! Ella Steel megint sikerült odatenni magad!
Végig izgalmas volt, alig tudtam letenni a könyvet, csak mikor nagyon muszáj volt :D
Travis és Mona izgalmas karakterek voltak, nagyon emlékeztetett a párosuk Jay-re és Mirára (nem véletlen…). Jó volt a régi szereplőkkel újra találkozni.
Az az igazság, hogy nem nagyon lehet értelmes értékelést írni a könyvről, csak egyszerűen annyit: IZGALMAS, LEHENGERLŐ! Önmagában is megálja a helyét a könyv :)
Ui: azért esetleg szívesen olvasnék egy történetet Travis húgáról, Lindsey-ről, ha még nem fordult meg Drága Írónő fejében :D

Bookaholic77 >!
Ella Steel: Érzéki rabság

Ismét az a megtiszteltetés ért, hogy kézirat formájában olvashattam Mona és Travis történetét, amit már nagyon vártam. A Hajsza sorozatban felkeltette az érdeklődésemet a lány, hiszen ott már igen sejtelmes volt, ahogy eltűnt a testvére életéből. Sejtettem, hogy egy erős karakter lesz, mert off Ella női szereplői igen vagány és makacs jellemek, és ez itt sem volt másképp. Ahogy és amilyen elszántan meg akarta mutatni, hogy mire képes önerőből, spoiler. Travis a megtört pasi, spoiler. Nagyon szerettem a párosukat, ahogy magát a történetüket is, mert megint egy nagyon ütős párost kapnak az olvasók, egy elképesztően érzéki történettel, ami tényleg rabul ejti az olvasót. Nagyon tetszett!

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Ella Steel: Érzéki rabság

Ez az első könyvem az írónőtől, de nem hiszem, hogy az utolsó. Nem volt ez rossz,de sajnos lehet a 3,5*-ot is kicsit soknak érzem,de mikor rányomtam még úgy éreztem. Tetszett a történet és ahogy fel lett az elején tüntetve a főszereplők múltja és elkezdte felépíteni az írónő a sztorit.
Mona karaktere igencsak megosztó volt ,de sajnálatos módon legtöbbször , igencsak ellenszenvesre sikeredett. Vele ellentétben Travis nyomozót bírtam nagyon…
Magára a történetre visszatérve , az eleje jól fel volt építve, tetszett, hogy végül Mona (még ha véletlenül is) ment a saját feje után és megismerkedett a gyilkossal. Ideáig nagyon élveztem olvasni a regényt, de olyan gyors lezárást kapott ez a rész, és utána úgy érzem valami elveszett és egyik ügyből csöppentünk a másikba és nem érzem kidolgozottnak, inkább elkapkodottnak és utána Mona is,mint valami civil igazságosztó ,beleártotta magát mindenbe és várta, hogy Travis megmentse… na innentől nekem elindult lefelé a történet…
és már nem találtam, annyira jónak vagy izgalmasnak a könyvet. Alig vártam,hogy a végére érjek.

Sandra_Kovács P>!
Ella Steel: Érzéki rabság

A könyv olvasása közben jöttem rá, hogy mennyire hiányzott már egy jó Ella Steel történet.

Végre megismerhettem Mona és Travis történetét, akiket a Hajsza sorozatból már ismerhetünk.

Olyan volt ez a könyv, mint egy kiegészítő kötet és közben meg nem.
Kiegészítő, mert végre megtudhattuk azokat a történéseket, amiket elejtett félmondatokból tudtunk meg a Hajsza soriban.
És mégsem kiegészítő, mert egy nagyon jó sztorit kaptunk erről a két emberről.

Nekem kicsit sok volt, ahogy Mirát és Jayt „istenítették”, holott Mona és Travis is fantasztikus emberek, nekik is van bőven keresztjük, és nagyon érdekes karakterek külön-külön és együtt is.

Nagyon szerettem ezt a könyvet is, a közös részek voltak a kedvenceim, nagyon humoros volt, bőven megnevettetett.

Kérjük a többit is!!! <3

B_Kittina >!

[…] nincs jobb terápia, annál, mint közösen szidni valakit.

B_Kittina >!

A féktelen hajsza a végéhez közeledett. Már csak arra kellett figyelni, hogy számunkra ne váljon végzetessé.

BookLover0205>!

– Te leszel, aki megment a démonjaimtól, ha eljönnek értem – lehelte a bőrömre.

Bookish_Moments_Blog>!

Az emberi butaság sokszor nem ismer határokat. Időnként olyanokat lökünk el magunktól, akiket a legkevésbé sem kellene. Sokszor több haragot táplálunk magunk iránt, mint az, akiről azt hisszük, gyűlöl, és ennek kiderítésére egyetlen módszer létezik: kérdezni kell, és utána meghallgatni a választ. Ennyire egyszerű. Néha megesik, hogy a kapcsolat tényleg menthetetlen, de legalább tudjuk, hogy mi megpróbálunk.

B_Kittina >!

Azon a napon még gyerekként ébredtem fel és indultam el az iskolába, de mire hazaértem fel kellett nőnöm.

Bookish_Moments_Blog>!

Segíts felejteni! Ragaszd össze a darabokra hullott lelkemet!

Bookish_Moments_Blog>!

Mi mind pengeélen táncolunk, és olykor bizony megvágjuk magunkat. Sőt vannak esetek, amikor másokat is megsebesítünk.

Bookish_Moments_Blog>!

(..) ő mégis képes mosolyogni. Na ez az, ami tiszteletreméltó. Mert a hősök igenis köztünk élnek és a legtöbben olyan egyszerű emberek, mint te vagy én vagy bárki..

Bookish_Moments_Blog>!

(..) attól a pillanattól kezdve, hogy a tüdőnk megtelik levegővel, a világ elkezdi megmutatni a valódi énjét. Napról napra egyre több és több rosszat kell elviselnünk, megélnünk, feldolgoznunk, és minden ilyen eset újabb és újabb darabot tép ki belőlünk, a hitünkből, miszerint az élet szép és jó.

Piratgirl26 P>!

A fegyver akkor veszélyes igazán, ha hozzáértő kezében van. Az egyetlen helyzet, ami még ennél is kockázatosabb, ha egy amatőr veszi magához… abban az esetben semmi jóra nem számíthat az ember.

Hajsza sorozat · Összehasonlítás