Utolsó ​szívdobbanás (Alexander és Maya 2.) 141 csillagozás

„Összetört a szívem Alexanderért.” – Marieke's Books
A nevem Alexander, és nem vagyok egy elcseszett hős.
Nem, ha képtelen voltam megmenteni az apró szívdobbanásokat, amiket a saját életemmel kellett volna védelmeznem.

Amikor a szívemet összeszorítja egy haláleset, ami térdre kényszerít, végül a nő után indulok, aki után hónapok óta vágyódom. Nemcsak azért, mert a gyönyörű arca az egyetlen, ami képes elsöpörni a fájdalmat, ha becsukom a szemem, de azért is, mert titkon arra vágyott, hogy helye legyen a szívemben – és nem adott számomra más esélyt.

De ha megteszem, ha elhitetem magammal, hogy megérdemlem őt, a döntéseim vajon mindent tönkretesznek kettőnk közt? És vajon ő el fogja fogadni a tényt, hogy nem kell kétszer elhagynia engem?

A nemzetközi bestsellerszerző, Ella Maise legújabb sorozatának második, befejező részében megtudhatjuk, mire képes az emberi szív, hogy feldolgozza a gyászt és újra beengedje a szerelmet.

Eredeti megjelenés éve: 2015

362 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156013422 · Fordította: Márton Andrea
362 oldal · ISBN: 9786156013439 · Fordította: Márton Andrea
362 oldal · ISBN: 9786156013422 · Fordította: Márton Andrea

Hópárduc P>!
Ella Maise: Utolsó szívdobbanás

Nekem ez a rész jobban tetszett, mint az első.
Még akkor is, ha valamennyire kiszámítható is volt, hogy mi fog történni benne.
Végre többet is megtudhattunk a főszereplők életéről és múltjáról is.
Alexander ebben a részben sokkal szerethetőbb és érdekesebb karakter lett.
Maya is jobban kibontakozott. Jó volt olvasni róla saját környezetében.
A mellékszereplők kicsit homályban maradtak továbbra is.
A váltott szemszög nekem tetszik.
Az epilógus a végén cuki, lehet már túlzás is. :)

Ács_Milán>!
Ella Maise: Utolsó szívdobbanás

A sorozat első részét nagyon szerettem, így alig vártam, hogy elolvassam a folytatást is. Viszont amennyire vártam, akkora csalódás is ért.
Pont ott folytatódott a második rész, ahol az első befejeződött. Nem volt nehéz kitalálni, hogy mi lesz a folytatása Maya és Alexander kapcsolatának, tehát nagy meglepetéseket nem okozott számomra.
A két főszereplő továbbra is szimpatikus és szerethető karakter, továbbra is érezni lehetett a köztük lévő kémiát, tüzet, lángolást, szerelmet.
Egy erotikus műfajú regények elengedhetetlen jelenetei a szexuális aktusok, de én személy szerint azt szeretem, ha nem csupán ilyen jelenetekkel van tele a történet. Itt viszont azt éreztem, hogy az írónő nagyon is az ágyjelenetekre épített… a regény nagy részében legalábbis.
Az első részhez képest nálam alulmaradt ez a rész ugyan, de nem bántam meg, hogy elolvastam.
Az epilógus cukira sikerült, talán túlságosan is.

Ella Maise: Utolsó szívdobbanás

Most úgy érzem, a folytatás jobb lett, mint az első rész. Talán azért, mert itt inkább Alexander szemszöge többet szerepelt.☺
Maya itt is néha hisztis volt, igaz, én is besokalltam volna, hogyha Alexander minden szabad percét Natalia-val töltötte volna.
Na és Natalia? Nah az a p$csa nálam kiverte a biztit… Ahogy olvastam, beugrott, mi is lesz Alexanderrel, és nem hiába, már az első részben is unszimpi volt, itt meg csak megfejelte ezt a képességét. Elhiszem! Maximálisan elhiszem anyaként, hogy milyen szar lehetett neki, hisz egy szülőnek a legfájdalmasabb dolog lehet a gyerekét elveszíteni!De amit ez a csaj művelt, az már az őrületet súrolta…
Alexander apja, Bennett, meg a „kedves” felesége, és Claire, akárcsak Jackson, na meg Mr. és Mrs. Lambert nálam egy követ fújtak…. ugyanazon „ökrök ” kategóriába kerültek….
Helen, Stephanie és még Adam is üdítette a történetet, őket nagyon szerettem.
A vége meg a megérdemelt spoiler
Imádtam❤

Paulina_Sándorné P>!
Ella Maise: Utolsó szívdobbanás

Ez az! Nagyon bíztam Alexander-ben. Tetszett, amit csinált. Aztán a folytatásban szívem szerint felpofoztam volna. Natalie-val egyetemben. Megértem őt, spoiler De amit ő művelt, azt én már túlzásnak éreztem. Maya aranyos volt, tetszett, hogy egy ideig próbálta tolerálni Alexander viselkedését. Alexander apja egy tahó, bunkó, seggfej, Jackson-nal egyetemben. Remélem egyszer elkapják. A végét imádtam.

Ani249 >!
Ella Maise: Utolsó szívdobbanás

Ez a rész kiborító volt. Idegesített, hogy Alexander ennyire mellőzte Mayát, idegesített Natalie és a családja, idegesített Maya csendes mártíromsága,… A végére nekem még rengeteg minden nem lett lezárva, és kicsit összecsapottnak is éreztem. Az egyik pillanatban még örök harag, a másik oldalon meg már házasság, ….

L_B_Mariann>!
Ella Maise: Utolsó szívdobbanás

Szerintem ez jobb volt az előző résznél. İtt tényleg szükség volt a váltott szemszögre, így Alexander gondolatait, érzéseit is megismerhetjük.
Most komolyan, hogy lehetnek ilyen szülei? Vagyis inkább az apja, hogyan viselkedhet vele szemben így. Alexander volt felesége mellé állni, a fia helyett? És ott van még persze Jackson is. A féltestvére, aki egy rohadtul, csúszó mászó rohadék! Ez aztán a család!
Maya már sokkal másabb ebben a részben. Persze még mindig, nagyon hiányzik neki az édesapja. Mégis jó úton halad a gyász feldolgozásában.
Ebben a részben Alexander az akinek szüksége van a támogatásra és a gyógyító szerelemre, amit Maya meg is ad neki. Alexander viselkedése viszont engem is nagyon meglepett. Nem értettem miért tölt annyi időt a barátjánál. Persze egy gyermek nagy veszteség egy anya számára, de nem Alexander volt a kisfiú édesapja. Egyszerűen fel nem foghatom, hogy merte kérdőre vonni Natalie. Sőt még Natalie szülei is. Az amiket kértek tőle szerintem, már nem egy barát hatásköre, felelőssége.
A vége valami cukira sikeredett, a gyerkőcökkel. :)

PikiKiki>!

Borító :5/4
Írónő :♥
Könyv : egy fokkal jobb volt mint az első rész, de nekem még igy se annyira jött be. Annyi de annyi ilyet olvastam már, unalmas volt. Az egész történetett meg lehetett volna írni egy könyvbe.

Vass_Anita>!
Ella Maise: Utolsó szívdobbanás

Az első rész vége után egyből belevetettem magam a folytatásba. Itt már kicsit szimpatikusabbak voltak a karakterek de azért volt itt is idegesítő rész. Itt már a mellékszereplők is több szerepet kaptak bár nem voltak szerethetők SŐT!
Alexandert nem igazán értettem néha, hogy mit miért csinál de örültem, hogy a végén észhez tért és felnyílt a szeme.
A vége kicsit összecsapott volt szerintem de azért tetszett a végkimenetele a történetnek.

VVivuss>!
Ella Maise: Utolsó szívdobbanás

Most egy kicsit csalodott vagyok :( sokkal tobbet vartam volna tole :(
Pozitivum, hogy Alexet jobban megismertuk. Ahogy a multjat leleezte, szamitottam ra hogy valami olyan fog tortenni, ami kapcsolodik majd hozza.
Erotikus konyv reven nem szamitottam arra, hogy majd csak egymas mellett fekszenek az agyban es beszelgetnek. Viszont ebben a reszben kicsit tul lett tolva. Foleg ugy, hogy Alexander „elfoglalt” volt Natalie miatt.
Natalie-t nagyon sajnaltam, de Alexander nem volt sem a ferje, sem a parja hogy magahoz lancolja. Alex meg jo nagy h*lye volt, hogy az igerete ellenere megint (sokadik alkalommal) hagyta cserben Mayat.
A vege is kicsit osszecsapott lett. A sok erotika helyett siman az epilogust lehetett volna bovebben kifejfeni :)

Anita_Simon>!

Mindig minden rajtad áll, mert ez a te életed.

Anita_Simon>!

Soha ne hagyd, hogy valaki más irányítsa az álmaidat!

Anna_Tóth_5>!

A szív akkor lep meg minket, amikor a legkevésbé számítunk rá.

Anna_Tóth_5>!

Mert néha be kell ismerni a vereséget ahhoz, hogy más utat találjunk a győzelemhez.

Bookaholic77 >!

Egy összetört szív két darabja voltunk, akik számára csak együtt volt értelme bárminek is.

penzesliza>!

– Féltékeny típus vagyok, Maya.
A mosoly lassan eltűnt az ajkáról.

penzesliza>!

– Soha nem múlik el, ugye? – kérdezte. – Soha nem tudod betölteni azt az ürességet.
– Állandó kísérőddé válik – ismertem be
– Azt hiszem, nem tudjuk lefejteni magunkról a fájdalmat úgy, hogy csak a jó emlékeket őrizhessük meg, igaz? Nincs visszaút.
– Egy idő után a gyász egyszerűen a lényed részévé válik, és te nem tehetsz mást, mint megőrzöd a halálod napjáig. Aztán idővel, ha majd eszedbe jut, a fájdalom helyett boldogságot fogsz érezni.

Bookaholic77 >!

Mindazok után, amin keresztülment, nem azt érdemelte, hogy szórakozzak a szívével.

Kicsicsillag123 P>!

De szívből kívántam, hogy apám boldog legyen az anyám mellett, bárhol is van a mennyország.

VVivuss>!

A remény csodálatos, ha akkor érkezik, amikor úgy érzed, hogy a szívedet mindjárt kitépik a mellkasodból, amikor úgy érzed, hogy mindjárt elveszíted éned másik felét.
Azt a felét, aminek a közelsége szükséges a túlélésedhez.