Első ​pillantás (Alexander és Maya 1.) 183 csillagozás

„Ez ​a történet egyedi és imádnivaló!” – Dayreader
A nevem Maya, és nem ugyanaz a lány vagyok, aki egy hónapja voltam.
Ürességet érzek a mellkasomban. A szívem megszakadt a fájdalomtól.
Azokon a sötét éjszakákon, azokban a fájdalmas pillanatokban, amikor visszaemlékszem, miként szorítottam sikoltva apám hideg, élettelen kezét, nehezemre esik még a lélegzetvétel is, ahogy érzem a veszteség súlyát rám nehezedni.
De minden történetben van egy hős is, ugye? Egy hős, akit attól a pillanattól semmibe vettem, hogy kinyitotta a száját.
A neve Alexander. Ő az elkerülhetetlen, akiről soha nem gondoltam, hogy megtalálom. Az egyetlen, akihez az összetört szívem húz. A lénye, az érintése, minden, amit tett, hogy elviselhetőbbé tegye a fájdalmam, örökké nyomot hagy bennem.

Még akkor is, ha tudom, csak egy fakó emlék leszek, miután elmegyek.

A nemzetközi bestsellerszerző, Ella Maise legújabb sorozatának első része egy szívszorító, gyönyörű történet a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Álomgyár, Budapest, 2019
244 oldal · ISBN: 9786156013415 · Fordította: Márton Andrea

Ács_Milán>!
Ella Maise: Első pillantás

„Nem akartam megszegni az apámnak adott szavamat, és találkozni akartam azzal az emberrel, akit gyűlöltem. Azonban semmi nem úgy alakult, ahogy kellett volna.
Valaki mással találkoztam.
A végzetemmel.
A sorsommal.”

Olyan régóta vártam és vágytam arra, hogy ilyen érzések legyenek bennem egy romantikus/erotikus regény elolvasása után, mint amit most érzek. Hosszú idő után ez az első ilyen műfajú könyv, amivel meg vagyok elégedve és nem érzem a már szokásossá vált csalódottságot.

Nagyon szeretem a váltott szemszögben íródott történeteket. Viszont itt egy kicsit sem hiányoltam a másik főszereplő szemszögét, mert Maya szemszöge éppen elég és kielégítő volt.

És, hogy miért is tetszett annyira ez a történet? Mert nem csupán a szexuális aktusokra alapozott az írónő. Nyilván voltak benne erotikus jelenetek, amik ízlésesek és megfelelő számban képviseltették magukat, de ezek mellett sokkal mélyebb és fájdalmasabb érzések és események tették nem tucattá ezt a sorozatot indító részt. Nem túl sűrűn fordul elő velem, de voltak pillanatok, amikor elérzékenyültem és könnyeztem.

Mind a két főszereplőt az első pillanattól kezdve szimpatikusnak és szerethetőnek éreztem. Mondjuk Alexander az a tipikus ilyen műfajú könyvekben szereplő főszereplő, aki alul is, felül is és minden egyéb tekintetben egy Nr.1.!
Maya pedig most egy lelkileg nagyon is sérült és érzékeny nő, de ettől volt olyan emberi és valós.
A záró fejezet tetszett, annak ellenére, hogy nem erre számítottam, de ez mégis így volt tökéletes. Kíváncsian várom a folytatást! :-)

Ella Maise: Első pillantás

„Ha fájdalmat tapasztalunk meg, az egy napon csak rossz emlék lesz. Talán megmaradnak az általa hagyott hegek, de a fájdalom elmúlik.
Ha boldogságot tapasztalunk meg, nevetést… akkor azt nehezebb visszakapni. Nehezebb újra és újra átélni ugyanazt az örömöt, főleg, ha elveszíted a boldogságod forrását.”

Húúúhaaaaaaaa
Nem is tudom hol kezdjem.
Szeretem az írónő könyvet de ez valahogy más volt mint amiket olvastam eddig.
Sokkal közelebb éreztem magamhoz ezt a könyvet viszont a „miértjét” nem igazán tudom megmagyarázni.
Ha egy szóval kellene jellemeznem a könyvet akkor az INTENZÍV szó jut az eszembe ha kettővel akkor NAGYON INTENZÍV.

Maya egy nagyon erős lány aki próbál egyáltalán túlélni és nem elveszni a fájdalom tengerében.
Szimpatikus lány volt főleg hogy szinte semmit nem lehetett tudni róla és eléggé titokzatos.
Annyira jól volt megírva a történet,teljesen elvesztem benne.
Szinte tapintani lehett Maya fájdalmát,egyszerűen nem lehetett letenni olvastatta magát.
Tetszettek a visszaemlékezések,szerintem mindenki vágyik egy ilyen szülő-gyerek kapcsolatra mint ami köztük volt.
Az édesapja egy különleges ember volt értékelte azt amije van és nem siránkozott azért amije nincs.

Alexander Ross ❤❤❤
A borító alapján másmilyennek képzeltek,viszont az eredeti borító illik hozzád.
Valami finomabb kiadásra számítottam de egy flegma,nagyképű-jóképű pasit kaptam aki levett a lábamról a mogorva stílusával.
Olyan kívancsi vagyok a múltjára és a fájdalomra ami abban a különleges szempárban rejtőzik.
Az olvasás elején finomabb és visszafogottabb erotikus részekre számítottam de kellemes csalódás volt,legigázott.
Viszont fel csillag levonás jár spoiler
Biztos újraolvasós lesz.
Kíváncsian fogok bele a folytatásba.☺

Katica_98 P>!
Ella Maise: Első pillantás

Kezdem a borítóval. Nem szeretem, amikor tények elé állítanak, hogy milyennek lássam a főszereplőket. Angol nyelvű borító nagyon tetszik, ez viszont nem. Nem egy szokványos romantikus könyv volt. A főszereplőt Mayát meg tudtam érteni. Természetes, hogy tele volt fájdalommal, a gyász még annyira friss volt, hisz csak két hete veszítette el hőn szeretett édesapját. Különleges kapcsolat volt az övék, mivel csak ketten maradtak egymásnak rokonok nélkül azután, hogy édesanyja meghalt Maya születésekor. Az apa – lánya szeretettel teli kapcsolata nagyon szép része volt a könyvnek. Amikor Maya New Yorkba utazik egy családi ügy elrendezéséhez, ott találkozik Alexanderrel. Az ő történetükről olvashatunk a könyvben. Igaz, hogy csak a második felében volt erotika, de nekem sok volt. Ezért van a fél csillag levonás.

Hópárduc P>!
Ella Maise: Első pillantás

Nekem ez a könyv egy kicsikét kevés volt.
Beleesett abba a kategóriába, hogy nem mondott semmit, de mégis el kellett olvasnom. Szóval, gyorsan haladtam vele.
A gyász feldolgozása a történetben, megviselt. Lévén, nem rég vesztettem el édesapámat. Ezek a részek érzékenyen hatottak rám.
De, nem tudom, hogy szeretem-e a főszereplőket. Maya, érzékeny lány, de túl sok mindent nem tudunk meg róla, azt is csak a végén, hogy hol él. Alexander, erőteljes személyiség, de igazából ő is a homályban marad, egy -két elejtett információ van csak róla. A vonzódásuk is elég kezdetleges még. Reméljük, hogy a következő részben jobban kiteljesednek a dolgok.

Bitten>!

Egész jó volt.
Alex fogalmazása számomra néhol nagyon kilógott a sorból. Vhogy nem klappolt össze a képpel amit sztem probált Ella épiteni elénk tárni, de mivel az eredetit nem olvastam……
Jó kis történet egy laza szabadnapra.
Jah és a borító…… mint amikor integetek a pestieknek őslakos falusi lévén…..

bettina_s1997>!
Ella Maise: Első pillantás

Kicsit nekem furcsa volt ez a könyv. Most először olvastam az írónőtől, de egyelőre nem igazán fogott meg.
Sokszor nem értettem Alexander viselkedését. spoiler. Nekem ez fura volt. Lehet, hogy a következő részben megértem, hogy mit miért tesz, de addig kérdések vannak bennem. Remélem mindenre választ kapok. :)

penzesliza>!
Ella Maise: Első pillantás

Ella Maise két szórakoztató egyben romantikus regényei – az Imádlak, Jason Thorn és Akarlak, Adam Connor – után egy teljesen más érzelmi világba kalauzol el minket. Az előző két regényéhez képest Alexander & Maya története lelkileg megrázó, miközben egyszerre a szívünk is megdobban az olvasása közben.

Miközben Maya próbálja Apja nagybátyját felkeresni, összefut Alexanderrel. Egy olyan kapcsolat alakul ki közöttük, amilyen még soha, egyetlen egy könyvben sem fordult elő. Alexander & Maya egymás támasza, hogy túléljék egymás fájdalmát.

Ugyan két részes a sorozat, és nem sok minden derül ki ebben a részben, mégis olyan mértékben van jelen a fájdalom, a gyász érzése, hogy aki egy kicsit is bírja a szenvedést az teljesen áttudja érezni azt, amit Maya átél az apja elvesztése után.
Sok könyvben jelen van a gyász megélése mégsem fejtik ki annyira, mint Ella. Egyszerűen a csontjaidba hatol a fájdalom, miközben a szerelem is. Alexander egyelőre egy rejtély az olvasó számára, de a második részben sokkal több mindent fogunk megtudni róla.

A történet egyik pillanatban elvarázsol, a másik pillanatban a földre taszít. Az olvasó érzelmei csak úgy hullámzanak a könyv olvasása közben, de ettől olyan elgondolkodtató az egész történet.

Ella Maise, ha eddig nem is volt különleges mások számára, garantálom, hogy Alexander & Maya története után azt fogja gondolni.

»» http://mindenamikonyvek.blogspot.com/2020/03/ella-maise…

Anita_Simon>!
Ella Maise: Első pillantás

A csillagozás maradt a régebbi, 4,5, mert nekem kicsit irritáló volt Maya szenvedése. Oké, elhiszem, hogy nagyon nehéz neki, de ez a huza-vona Alexanderrel, amivel kitöltötte a haragját rajta – mert szerintem ez az volt-, egy kicsit sok volt az én szememben. De hiába, a testének nem tudott parancsolni, ahogy Alexander sem.
Claire-t egyenesen utáltam. Nem emlékeztem a karakterére, de amint megjelent az oldalakon, felrémlett, hogy első olvasásnál is utálat ébredt bennem iránta.
Adam egy aranyos pasi, őt nagyon megkedveltem.

Paulina_Sándorné P>!
Ella Maise: Első pillantás

Tetszett a történet, érdekes volt. Fájdalmas volt olvasni Maya gyászát. Maya szimpatikus volt, bár voltak időszakok, amikor megráztam volna szívem szerint. Nem mindig tetszett, ahogy Alex-szel szemben viselkedett. Alex a maga zárkózott, morcos stílusával bejött. Tetszett, ahogy reagált a lányra. Érdekes volt figyelni a kapcsolatukat. Adam nagyon aranyos volt. A vége érdekes volt, spoiler

Ani249 >!
Ella Maise: Első pillantás

Nagyon tetszett a történet! Nem egy megszokott romantikus/erotikus történet, inkább az érzelmek vannak a főszerepben. Annak ellenére, hogy Alexander egy tipikus, klisés főszereplő off, nagyon szimpatikus volt az elejétől fogva. Maya sem egy mindennapi szereplő, aki csak bólogatna. A vége meglepő, de kiváncsi vagyok a folytatásra, hogy miként alakulnak a dolgok.

ancsa_17 P>!

Légy boldog, kis csillagom! Mindent vegyél el az élettől, amit csak lehet. Ragadd meg két kézzel és kapaszkodj belé! Lesznek napok, amikor szomorú leszel, netán sértett és dühös… de lesznek napok, amelyek minden rossz napért kárpótolnak majd az életedben! Minden napot úgy fejezz be, hogy mosoly legyen az arcodon. Légy kedves! Légy hálás!

Unicooorn P>!

Egy rémálom foglya voltam, ahol a fájdalmam minden egyes nappal egyre elviselhetetlenebb lett, és képtelen voltam megtalálni a helyes utat a gomolygó ködön át.

KataZsófi23>!

Tegnap reggel 7 óra 40 perckor, amikor először
megmondták, hogy meghalt, a szívem megszűnt dobogni.
7 óra 50 perckor pedig a karomba tették a gyermekemet,
és a szívem újra dobogni kezdett.

esztert91>!

Nehéz távol tartani magunkat attól, akihez a szívünk minden egyes kanyarban elvezet.

SeRa00>!

– Nehéz napod volt?
Rápillantottam és a könnyeim között rámosolyogtam.
– Valahogy minden napom nehéz.

Unicooorn P>!

Úgy éreztem, leigáztak. Birtokoltak. Olyan volt, mintha hozzá tartoztam volna.

Anna_Tóth_5>!

Minden napot úgy fejezz be, hogy mosoly legyen az arcodon.

SeRa00>!

Bármennyire is szeretnénk megvédeni magunkat, néha a legapróbb, legváratlanabb dolgok repítenek vissza az emlékeinkhez.

Bookaholic77 >!

Alexander és Maya sorozat · Összehasonlítás