Take (Temptation 2.) 44 csillagozás

Ella Frank: Take Ella Frank: Take Ella Frank: Take

TAKE ​– verb: to reach for and hold in one’s hands or get into one’s possession, power or control.

Logan Mitchell is a man who’s always been more than happy to take what he wants. It’s a philosophy that’s proven lucrative in both his business and personal life, and never was it more apparent than the night he laid eyes on Tate Morrison. After pulling out all the stops and convincing the sexy bartender to give him a try—he’s hooked.
Now, Logan finds himself in a predicament that demands more from him than a smart-ass answer and his innate ability to walk away when things get too deep.
He has a choice to make, and it’ll force him to do something he’s never done before—take a chance.

Tate Morrison knows all about taking a chance. He took the biggest one of his life the night he showed up at Logan’s apartment to explore his unexpected reaction to the man.
Ever since then, he’s thought about little else.
At first he was convinced his… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

ASIN: B00NYD3IKY · Felolvasta: Shannon Gunn
CreateSpace, Washington, 2014
300 oldal · ASIN: B00LLWDUDK

Robert Antonio Bianchi "Robbie" · Logan Mitchell · William Tate Morrison · Christopher Walker "Chris" · Cole James Madison · Diana Cline · Dr. Magdalena "Lena" O'Donnell · Dr. Shelly Monroe · Joshua Daniels "Josh" · Mason Langley · meleg, melegek · Rachel Catherine Langley

Chicago · Daily Grind, Chicago · fagyizó · iroda · nappali · New Buffalo, Michigan · Waldorf Astoria · Whipped, Chicago

DzsDzs88 IP>!
Ella Frank: Take

Bár helyenként volt problémám az események túl sebes áramlásával off, és erotikus részek és problémamegoldások arányával, ez a rész mégis jelentős előrelépést ért el nálam.
Volt itt:
Bátorság.
Küzdelem.
Szerelem.

Ó, azt hiszem, megvesz ez a sorozat kilóra.♥

bemese05 P>!
Ella Frank: Take

Az előző rész szinte csak a testiségről szólt, de ebben a részben nem kicsit lettek megdolgoztatva az érzelmeink! Imádom, h Logan mennyire az emberére talált Tate-ben! Nagyon szeretem, h nem félnek szembe szállni egymással és nem hagyják, h a másik bármit is megússzon!
Az előző rész végén már felültünk erre az érzelmi hullámvasútra és azt hiszem egy darabig nem is fogunk leszállni! A fiúk még csak most ismerkednek egymás jó és rossz tulajdonságaival. Logan most tudja meg, h milyen is egy igazi kapcsolat és hogy mennyit kell érte dolgozni. Tate pedig a legnagyobb félelmével kénytelen szembe szállni! Majdnem megszakadt érte a szívem, de igazából az első rész után nem lepődtem meg túlságosan! Örültem, h Loganre mindenben számíthatott volna!
Nagyon izgalmasan lett vége ennek a résznek, várom, h mi lesz a folytatásban :)

Rini P>!
Ella Frank: Take

Az első rész után rutinosan 1.25x indítottam el a lejátszást, ami ismételten minősíthetetlen.
A hangsúlyozás irritáló, a dühös és susogós beleélős búgástól az egész ismételten csak kínos…

De lássuk a könyvet:
akkor jöjjön a 2/3-ad avagy az átvezetés.

A rész nem szól másról csakis a kapcsolat építésről. Amikor Te meg Én alakul, idomul és kialakul a mi. off
Gördülnek eléjük az akadályok és bár az elején Tate megpróbál magányos harcosként viselkedni, ez nem tart sokáig. Együtt erősebbek.
Fejlődnek és épülnek. Ez a két karakter képes elvinni a hátán a történetet amikor semmi nem történik.
Itt azért mondjuk történés is volt. Tate családja, a cabin, a válás.

Ohh srácok!

Ella Frank: Take

“You make me crazy and furious and out of my mind with need, but in the end, you make me so fucking happy. I can’t ever remember feeling this way. And no one is going to tell me it’s wrong. No one.”

Hajjaj eljött ennek is az ideje, most már teljesen belerázódtam a Chicago kalandba, és úgy érzem kezdjük megtalálni a közös hangot Ellával off és ez a kötet egy leheletnyivel jobban tetszett, mint az elöző. Ennek egyebekben roppant prózai oka van, a szex jelenetek mennyisége, itt már sokkal elviselhetőbb….

“You’re jealous,” Tate accused softly, but he didn’t stop there. “Not the puff-up-your-chest kind, but the stupid, illogical kind. Am I right?”
God. Just hearing the words made Logan wince. He hated that they were true. They made him vulnerable.

Tate és Logan kapcsolata fejlődik és halad, és elérkezünk a történetben arra a pontra, ahol világossá válik ez a könyv róluk, és csakis róluk_ szól. A történet gerince, a történet esszenciája a kapcsolatuk és annak állomásai. Az, hogy két ember hogyan lép egy kapcsolatban, hogyan döntenek bizonyos helyzetekben. Ez nem az a romantikus, ahol kerülgetik egymást, és majd a végén kimondják, hogy szeretlek, összejönnek, és mindenki boldog. Ez egy hosszú folyamat, aminek minden apró rezdülését bemutatja Ella, megmutatja nekünk, hogyan alakul ki egy kapcsolat, hogyan lesz a kedvellekből szeretlek, és hogyan válunk ténylegesen egy párrá. És ebben tökéletes ez a regény, és a teljes sorozat is.

This new silence that settled between them lately wasn’t uncomfortable, but it was heavy. Each of them knew this was moving faster than they had expected, but unless they called it off, there was nothing they could do but go with it.

Logan és Tate rengeteg minden átmegy, megjelenik Tate családja, Logan fogadott családja off és minden ami közbe szólhat egy közös élet elkezdésében. A történet még mindig erősen erotikus, és szerintem Ella indokolatlanul sok szex jelenettel tölti ki az üres helyeket, ami nem gond, de sokszor azokat is ezzel tölti meg, ahova ez nem illik, és ahol egyértelműen a párnak beszélnie kellene, hogy haladjon mind a történet, mind a kapcsolatuk. Viszont az írásmódja javult, sokat, és most már egyre inkább látom, hogy merre is tart Ella, mint már itt annyira nem kezdő, de karrierje elején járó író, aki egy hatalmas univerzummá alakította kedvenc történeteit, kedvenc karaktereit. És az irány amit innentől érzünk meghatározza majd az egész univerzum vázát is.

“He looks real enough to me. Maybe it’s time you let someone in. You deserve that.” Cole reached for the glass that looked as if it were about to end up on the floor. “You deserve to be happy.”

Cintia_ P>!
Ella Frank: Take

“Because around you, all I want to do is fall without thought.”
EZ. Ez az idézet azóta is fojtogatja a szívemet.

Logan, még jobban szerelmes lettem beléd. Tate, most már beléd is.
Tudom, hogy nem osztozkodtok, és nekem sem a kedvenc dolgom, de szerintem megpróbálhatnánk.
Gondolkodjatok rajta!

Becsapós lehet, hogy ez csak négyésfél csillag, míg az első öt, mert azt kell mondanom, hogy ez jobban tetszett, vagy nem is – ez mélyebben hatott rám érzelmileg, mint az előző.
Azt hittem, nem lehetek jobban szerelmes ebbe a férfiba. Tévedtem.
Azt hittem, hogy nem ránthat be még jobban ez a sorozat. Tévedtem.

Már rögtön az elején érezhető a különbség a két könyv között: az elsőben volt a hirtelen szikra, tűz, amikor a vágytól szinte gondolkodni sem tudtak. Ebben pedig az első oldalaktól kezdve ott dobogott az mély vágy, amit a csontjaiban érez az ember, melegséggel együtt. Mint egy szörnyen meleg, nehéz takaró, ami már – már szinte nyomaszt, de imádod, ahogy körülölel.
Minden van, ami eddig izgalom, az éhség csak egy még mélyebb szinten – ami szituáltabbnak tűnik, de igazából még ösztönösebb és ebből lesz majd a szerelem.
A férfiaim – mondtam, hogy nem szeretek osztozkodni – elkezdték megismerni egymást, ez pedig együtt jár bizony a cipelt poggyászokkal is – komplexusok, félelmek, védekezési mechanizmusok, amivel minden párnak meg kell küzdenie már a kapcsolat legelején.
Szóval eljutottunk a második lépcsőfokra. Szerettem ezen állni: adott volt több nagyon feszült szituáció, amihez társult egy még nagyobb akarás és próbálkozás.
Megjelentek az apró, olyan nagyon szeretett momentumaim – az apró intimitások.
Élvezet volt olvasni, ahogy egyre mélyebbre ástak önmagukban is, a másikban is, próbálkoztak, küzdöttek, alkalmazkodtak.
Gyógyultak, szabályokat alkottak, birtokoltak és szerettek.
Én is szerettem.

Németh_Anikó_2 P>!
Ella Frank: Take

Ez a rész az elsőhöz képest jóval lassabban, látszólag eseménytelenebbül telt. Legalábbis első ránézésre. Ebben a részben a hangsúly a belső folyamatokra tevődött át, ahogy a szereplők magukban próbálták elhelyezni ezt a kialakuló kapcsolatot, majd annak a belső mechanizmusát mutatta be, hogy miképp váltak igazi párrá. Természetesen itt is megjelentek azok a külső tényezők, amik megpróbálták megakadályozni a kettejük közötti valódi kapcsolat fejlődését spoiler
Logan….. (´▽`ʃ♡ƪ) Hát Logant még mindig imádni kell spoiler
Szó se róla, Tate-et is nagyon szeretem, de nekem ő kissé túl teátrális spoiler
Ezt a részt is nagyon szerettem, és a stílus is egyre inkább tetszik. Viszont több szexjelentnél éreztem azt, hogy csak az oldalak megtöltése és a karakterszámok növelése céljából készültek. Ez kicsit levont számomra az értékéből. off

Eszter_Lina24 I>!
Ella Frank: Take

Ella Franknak egyetlen hibája van, hogy nagy valószínűséggel imád szexjelentet írni. Úgyhogy ki is éli a szenvedélyét és 3 db/fejezet arányban szórja is őket, ez pedig engem egy idő után nagyon tud untatni, mert ritkán történik bennük új.
Pont emiatt, hosszan halogattam, hogy elkezdjem ezt a sorozatot, mert más sorozatainál a 2,5 könyvnyi tömény szex is bőven elég, nemhogy mindezt 6 köteten át.
Tévedtem, mert a sorozatai közül talán ez az egyik legjobb. (Talán, mert Brooke Blaine itt nem szerző?? *töprengő fej*) Érződik, hogy rendesen ki vannak találva a karakterei, vannak okaik (viszonylag jók) és béna alibi problémák helyett néha vannak rendesek is. Nekem ehhez hasonló, csak a Fallen Angel sorozat volt. Úgyhogy meg-megállva, felbukva levegőért a sok c*ck, thrust, pounding, throbbing, crease és f*ck, f*ck, f*ck etc. közül, néha mást olvasgatva, de azért haladok.

_ada>!
Ella Frank: Take

Mit árul el egy erotikus könyvről az, (és tudtam, milyen stílusú a regény) hogy a kedvenc jelenetem, mikor egy ágyban vannak a főszereplők, és csak alszanak? Jézus Mária! Mint a nyulak. De azért lényeges lépést tett a páros előre, végre kezdik megismerni egymást. A konfliktus feldobta a történetet, szimpatizálni tudtam mindkét oldallal. Ám még mindig bajosnak találom a kapcsolatuk tempóját. Alig múlt el egy hónap, és néha úgy tűnik, már évek óta együtt vannak. Legszívesebben dobnám az egészet, de valami arra késztet, hogy folytassam. spoiler A főszereplők azok. Nem tudom, miért, de megkedveltem őket, és érdekel a sorsuk.

Hales>!
Ella Frank: Take

Ez a rész valamivel jobban tetszett, mint az előző, végre volt egy kis cselekmény is, bár továbbra is a szereplők viszik a hátukon az egészet. Ebben a részben végre beszélgetnek (komolyabb témákról is) és egyre jobban megismerik, megértik egymást. A szex még mindig sok, de az arányok ebben a könyvben talán jobbak, mint az elsőben.

A könyv nagy konfliktusa, hogy hogyan is fogadja Tate „családja” a tényt, hogy a fiuk egy férfit szeret.
spoiler

Összességében továbbra is tetszik, fenntartja az érdeklődésem, de egyelőre nem látom, hogy van-e még négy könyvnyi tartalom ebben a sorozatban. Nos, a folytatásban kiderül. :)

marianngabriella P>!

It was definitely time they started talking to one another.

1. fejezet

Cintia_ P>!

“You’re a beautiful man, Logan Mitchell.”

Twelve

Kapcsolódó szócikkek: Logan Mitchell · William Tate Morrison
marianngabriella P>!

Tate nodded. “Then I’ll wait.”
“For how long?”
Tate’s eyes softened and the smile that touched his lips was full of sincerity as he promised, “As long as it takes.”

20. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Logan Mitchell · William Tate Morrison
marianngabriella P>!

He wanted Logan, and that was good enough for him.

8. fejezet

marianngabriella P>!

He didn’t like it, but he’d accepted it.

9. fejezet

marianngabriella P>!

I’m meeting Rachel and Cole’s family as…
“You must be Tate? Logan’s boyfriend.”
Well, that clears that right up.

9. fejezet

11. fejezet

marianngabriella P>!

“Mr. Walker, you’re new to Mitchell & Madison and a guest here tonight, so maybe you didn’t know, but please allow me to introduce myself. I’m Logan Mitchell, and this is Tate Morrison, and he is my partner.”

29. fejezet

Logan Mitchell.
A man full of brash bravado who projected nothing other than confidence to the world, but underneath that flawless façade was a man fighting his own fears. He had everything to offer and was afraid to for fear of rejection.

17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Logan Mitchell