Bittersweet ​Always – Mindig keserédes (Gray Springs Egyetem 2.) 110 csillagozás

Ella Fields: Bittersweet Always – Mindig keserédes

Csak mert soha nem tudhatod, mi jár mások fejében.

Toby Hawthorne egy talány. Olyasfajta, aki nem volt az egyetemi terveim része. Nem kerestem a szerelmet. De nem is elleneztem. És ebben a köztes állapotban rám talált.

Nem tudva a csatáról, amit nap mint nap vív, gyorsan beleestem. Mire rájöttem, már túl késő volt. Mert mindent akartam. Minden törött, elveszett részét.

Tudtam, hogy nem vagyok képes rendbe hozni őt. Csak szeretni tudtam. De gondolhattam volna, hogy ez nem lesz elég.

Önéletrajzi elemekből építkező, lenyűgöző történet.
Nézz a lelkek mélyére!

456 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634573661 · Fordította: Takács Ágnes

Pippa James

Iloonka>!
Ella Fields: Bittersweet Always – Mindig keserédes

Úgy érzem, hogy ez a könyv betalált volna, ha meg lett volna hozzá a hangulatom, mert különben egy nagyon jól felépített romantikus történetről van szó…

Az előző kötetből már megismerhettük Pippát és Tobyt, és akkora titok már nem volt előzetesen, hogy hamar egymásra találnak. Azonban Toby életét megnehezíti a mentális betegsége, és ez annyi nehézséget szül, ami próbára teszi a kapcsolatukat Pippával.

Az eleje kissé ismétlés szerűség volt, és untam is, mert csupán pár hónapja olvastam az első részét. Lehet, hogy több idő elteltével sokkal értékesebb, de hamar elkezdve, unalmas. Aztán persze beindultak a dolgok. Örülök, hogy az írónő egy komoly témát hozott fel, és tényleg bemutatta nekünk azt, hogy bizony olykor nem elég, ha a két főhős beleszeret egymásba, mert bizony akadályok így is vannak. Pippának és Tobynak nagyon sok mindenen kell keresztülmennie, hogy a boldogságot elérjék. Nekem ez nagyon tetszik, hogy ennyire le lettek csupaszítva a karakterek, hogy láthattuk őket a legnehezebb pillanataikban. Mondom, én szerintem ezt a könyvet imádtam volna, ha meg let volna hozzá a hangulatom. Folyamatosan azon kattogtam ,hogy ezt a könyvet élvezném, mégsem jött az a katarzis állapot.

Kíváncsi vagyok a befejező kötetre, már szépen előrevetítette az írónő Renee és Callum történetét, szóval nagyon várom a folytatást.

Dsheavenofbooks>!
Ella Fields: Bittersweet Always – Mindig keserédes

Hogy én mennyire szerettem Pippa és Toby történetét!
Kicsit féltem, hogy nagyon szenvedős és depis hangulatú lesz a könyv, de számomra pozitív csalódás volt. Az eleje egy picit nehezebben ment, hiszen egy bizonyos pontig már ismertük a történetet az első résznek köszönhetően, de utána felgyorsult minden, és szó szerint nem tudtam letenni a regényt.

A szívem szakadt meg Tobyért, aki egy annyira szerethető figura. A szívemhez nőtt Pippával együtt, aki egy kifejezetten szimpatikus női főszereplő volt. Nagyon sok fájdalmat kellett átélniük, sok szenvedésen keresztülmenniük a történetük során, de ez teljesen érthető volt, tekintve a démonokat, amelyekkel Tobynak nap mint nap szembe kellett néznie. Az írónő nagyon szépen szemléltette a Toby fejében dúló háborút, néha sajnáltam, néha dühös voltam rá, néha pedig csak szerettem volna megölelni. Féltem ettől a kötettől, de sokkal többet adott, mint amiben reménykedtem. Élvezet volt olvasni, drukkolni a karaktereknek, hogy megtalálják mindenek előtt önmagukat, majd egymást.
A mellékszereplőket továbbra is imádom, jó volt Reneet is megismerni egy kicsit jobban. A végén aztán robbant a bomba, és emiatt kifejezetten izgatottan várom Renee és Callum történetét is.

Azt érzem, hogy ez a sorozat eddig nem annyira találta meg a közönségét, pedig szerintem érdemes lenne elolvasni. Egyedi történetek, amelyekben igen, lesz dráma is, de annyira szerethető karakterekkel dolgozik ez a sorozat, hogy észre sem vettem, és már a szívembe férkőztek.
Olvassátok ti is!

Aninaa P>!
Ella Fields: Bittersweet Always – Mindig keserédes

“A büszkeség nagyszerű dolog, addig amíg a vágyaid útjában nem áll.”

Ehhez a könyvhöz nagyon jól passzol a címe. Tényleg keserédes.

Pippa már az előző részben felkeltette az érdeklődésem, őt már ott megkedveltem. Tobytól viszont nagyon féltem. Nyilván azért mert olvastam az első részt, és sejtettem, hogy milyen lesz. De aki nem, annak spoileres lenne, bármit is írnék róla. De annyit elmondhatok, hogy nem-igen találkoztam még ilyen karakterrel mint ő. Sokszor igazán megdöbbentő volt olvasni, és nem tudtam eldönteni, hogy dühös legyek rá vagy sajnáljam. Azért a végére úgy döntöttem mindkettő helyén való érzés volt vele kapcsolatban. Őt is megszerettem.
A kapcsolatuk kialakulása (eleinte) elég gyors lefolyású volt, kicsit összecsapottnak is éreztem, de aztán rájöttem, hogy ebben a könyvben nem ez volt az igazán fontos, nem ezen volt a hangsúly, hanem azon ami utána következett.

Pippa és Toby kapcsolata bemutatja nekünk mi az igazi, feltétel nélküli szerelem, a kitartás, a megbocsátás, és hogy mennyire fontos, hogy hinnünk kell önmagunkban.

Deziréé>!
Ella Fields: Bittersweet Always – Mindig keserédes

Ezt a részt vártam, ha lehet a legjobban, hiszen Toby és Pippa is már az elején nagyon szimpatikus volt, de sajnos annyira nem tetszett ez a rész mint vártam. Együtt sírtam és nevettem a szereplőkkel, hiszen tényleg nagyon megkedveltem őket, mégis hiányolok egy pár dolgot a történetből. Ettől függetlenül kaptam egy újabb jó kis egyetemes, romantikus könyvet, amivel engem mindig meg lehet venni.

Hópárduc P>!
Ella Fields: Bittersweet Always – Mindig keserédes

Ez a történet, már sokkal bonyolultab és nehezebb témát dolgozott fel. Toby mentális betegsége és kezelése. Ehhez kapcsolódó emberi kapcsolatok. Toby olykor igazi seggfej volt, Pippa nagyon makacs és kitartó, talán még irigylésre máltó is…vagy nem. Persz itt is szerepet játszik a szerelem és az egyetemi élet, de nem ez a fővonal. Jó, hogy az író bevonta a történetbe a szülők életét is. Kettős szemszög tetszik.
A borító szép!

bemese05 P>!
Ella Fields: Bittersweet Always – Mindig keserédes

Ez a rész már sokkal jobb volt, mint az első. De ez sem lesz a kedvencem. Igazából szerettem Pipet és Tobyt, remek párost alkottak!
Kicsit csalódottan vettem tudomásul, h nem ott kezdődik a könyv, ahol az előző befejeződött! Tudom, h így megismerhetjük rendesen Pippáék történetét és beleláthatunk a kapcsolatuk kezdetébe, de egy kicsit úgy érzem mintha újraolvasás lenne a fele könyv és emiatt kicsit uncsi volt az eleje! Utána már azért belelendültünk az izgalmasabb részekbe, viszont nekem túl sok volt és túl sűrűn jöttek a drámák.
Pippát már a Hozzáférés megtagadvában is nagyon szerettem, ahogy Tobyt is, sokat tudtam nevetni rajtuk :) Remek felvezetőt kaptunk a 3.részhez és nagyon tetszett az epilógus is!

belle_ P>!
Ella Fields: Bittersweet Always – Mindig keserédes

Egyértelműen jobban tetszett, mint az előző könyv, mert itt a cselekmény egy nagyon fontos témát jár körbe, és egészen jól adagolta ezt az írónő. Remélhetőleg senki számára nem meglepetés, ha leírom, hiszen a címkék között szerepel a pszichés betegség, és ennek nagyon nagy hangsúlya van végig a könyvben.
Pippa-t már az előző részben nagyon megkedveltem, mert Daisy nagyon jó barátnőjének tartottam, és ebben a részben Daisy mellett Renee felé is közeledett, és nem ítélte el a tette miatt.
Az első könyvben már felvezetésként lehet tudni, hogy Pippa és Toby egy párt fognak alkotni, de az előző könyv egy nagy problémával fejeződik be, amire az olvasó azonnal választ akar kapni. Ehhez képest ebben a könyvben a legelejéről indul minden: hogyan találkozott a két főszereplő, hogyan alakult a kapcsolatuk, és miként jutottak oda, ahol befejeződött az első könyv.
Mivel nem azonnal kezdtem bele a második részbe, ezért kis emlékeztetőként nekem jól jött, hogyan is találtak egymásra a fiatalok, ezért ezeket a fejezeteket sem találtam unalmasnak. Sőt, jó volt az ő szemszögükből olvasni ezeket a részeket, nem csak Daisy-ből és Quinnéből találgatni, hogy akkor hogyan is volt minden.
A két főszereplőt is jobban megszerettem, mint az előző részben lévőket, főleg Toby karaktere fejlődése tetszett a legjobban. Ahogy rájött, hogy spoiler. És persze Pippa, aki rengeteget tűrt, támogatott és nem zárkózott el Toby problémái elől.
Ennek a könyvnek a vége is függővéges, és szerintem nem én voltam az egyetlen, akinek leesett az álla az utolsó jelenetnél. Emiatt az ő (Callum és Renee) könyvükre még jobban kíváncsi lettem, pedig eddig is voltak kérdéseim velük kapcsolatban. Bízom benne, hogy hamarosan érkezik a következő rész.

Paulina_Sándorné P>!
Ella Fields: Bittersweet Always – Mindig keserédes

Érdekes, izgalmas, szívhez szóló történet volt. Az előző részből már ismertem Toby-t és Pippát. Szimpatikusak mind a ketten, bár Toby első beszólásai, próbálkozásai Pippánál kiverték nálam a biztosítékot. Mint egy ősbunkó. Nem volt egyszerű Pippának, mikor spoiler rádöbbeni, hogy olyan helyzetbe került, amelyet valamennyire ismer. Toby-t értem is meg, nem is. Sportoló létre a saját egészségének az ellensége mondhatjuk, vagy csak a büszkesége miatt, hogy ő megoldja egyedül. Hát nagy pofont kapott, spoiler Aranyosak együtt, spoiler

L_Sandra P>!
Ella Fields: Bittersweet Always – Mindig keserédes

Szívhez szóló történet az első részben megismert Pippáról és Tobyról. Nagyon nehéz utat jártak be ők ketten, mire megkapták a megérdemelt boldogságot. A könyv egy elég nehez témát, a pszichés betegséget állítja a középpontba, Toby sokáig próbálkozik megoldani egyedül a problémáit, miközben saját maga ellensége is ezzel. Aztán eljön egy pont, ahol már segítségre van szüksége, tetszett, hogy a családja mellette állt. Sajnáltam, mert a betegsége és a rémálmai miatt folyamatosan szenvedett, mindig ugyanolyan helyzetbe került, ahonnan egyre nehezebb volt felkelnie. De jó pont, hogy segítséget kért, és küzdött a gyógyulásért, utána pedig, hogy visszaszerezze Pippát. Pippa egy hihetetlenül erős fiatal nő, hiszen az édesapja is hasonló betegséggel küzdött, és ennek ellenére, belevágott Tobyval egy kapcsolatba és végig támogatta, mellette volt, míg Toby küzdött a betegségével.
Nagyon örültem, hogy a fájdalmak, szomorú pillanatok után boldog befejezést kaptak.
Imádom ennek a sorozatnak a borítóit, nagyon örülök, hogy a @konyvmolykepzo kiadó megtartotta az eredeti borítókat ♥☺️
És az utolsó fejezet, hatalmas meglepetést tartogat a következő könyvhöz, először el se akartam hinni, amit olvastam ☺️☺️

Ani249>!
Ella Fields: Bittersweet Always – Mindig keserédes

Azt hittem ez a rész ott folytatja, ahol az első abbahagyta. Hát nem! Ebben a történetben fő hangsúlyt kap Toby mentális betegsége, és elég komoly betekintést nyújt az életbe egy beteg ember mellett. Pippa már az első részben is szimpatikus volt, itt meg igazán. Kemény és kitartó, aki tényleg igyekszik mindent megtenni Toby-ért, aki nem mindig együttműködő. Sőt! Ez a rész sokkal komolyabb, és teljesen más hangulatú mint az első rész. Kíváncsian várom a folytatást!

Könyvmolyképző KU>!

A sötétség szabad szemmel láthatatlan szörnyeket képes szülni.
A szeretet beragyogja ezt a sötétséget, és hirtelen a szörnyeknek arcuk lesz.
Nevük.
Árnyékuk.
És gyenge pontjuk.
És ahol gyengeség van, ott van esély a győzelemre.

Könyvmolyképző KU>!

Azért, mert a héten jól érzem magam, nem fogom azt hinni, hogy a következő héten is így lesz. De amíg a jó napok túlerőben vannak a rossz napokkal szemben, és a rossz napok közel sem olyan rosszak, mint régen, akkor én nyertem.

Könyvmolyképző KU>!

Susie úgy hitte, hogy a szörnyetegek sikátorokban, az ágy alatt, vagy mélyen a város csatornáiban rejtőznek. Nem is sejtette, hogy a szörnyek nem minden esetben öltenek testet. Időnként csupán árnyékok, amiket nem érintett fény.

noni55 P>!

– Pippa, a büszkeség nagyszerű dolog, amíg a vágyaid útjába nem áll. Az emberek elmennek, és elkövetnek hibákat. De néha visszajönnek, és kijavítják azokat.

Aninaa P>!

Nincs szükségem romantikára. Csak kell valaki, aki kinyitja a befőttesüvegeket, és olyan magasra emeli az ágyamat, hogy fel tudjak porszívózni alatta.

Kapcsolódó szócikkek: Pippa James
Bookaholic77 >!

Nem szégyen hiányolni valakit, még ha mélyen meg is bántott minket.

Bookaholic77 >!

Mert az élet halad előre. Te is haladj vele együtt, de… ne hagyd, hogy megváltoztassa azt, aki vagy.

Bookaholic77 >!

A remény egy igazi kétballábas ribanc, aki akkor kezd esni-kelni, amikor rábízod, hogy végre egyenesbe hozza a dolgokat.

Bookaholic77 >!

Szeretni őt mindig is keserédes volt, de már tudtam, hogy az édes mindig ellensúlyozza a keserűt.

SZaBiSa_boOks>!

– Azt akarom, hogy én legyek a levegőd, hogy rám gondolva lélegezz, és kilélegezz mindent, ami megállíthat abban, hogy minden részed az enyém legyen.

Gray Springs Egyetem sorozat · Összehasonlítás