Halálos ​keringő (Táncparkettkrimi 2.) 10 csillagozás

Ella Barrick: Halálos keringő

Amikor Corinne Blakelyt, a nemzetközi szalontánc nagyasszonyát megmérgezik, a versenytáncos közösség, melynek a táncbajnok, Stacy Graysin is oszlopos tagja, alaposan felbolydul. Halála előtt Corinne egy mindent feltáró memoár elkészítésén fáradozott, így azonban titkai örökre rejtve maradhatnak, ahogyan azt a gyilkos talán eltervezte.
Az áldozat táncrendjében csupa olyan ember szerepelt, akiknek jó okuk lehetett elhallgattatni, sőt talán megölni is őt. Ám amikor Stacy táncstúdiójának egyik oktatója, Maurice lesz az első számú gyanúsított, Stacynek nincs más választása, mint felvenni a kesztyűt és átvenni a vezetést egy újabb gyilkossági ügy felderítésében.
A valódi elkövető leleplezése, és ezzel Maurice nevének tisztára mosása azonban nehezebbnek bizonyul, mint kifulladásig forogni a bécsi keringő sodró ütemére. De Stacy eltökélt: ha rajta múlik, a gyilkos nem táncolhat el büntetlenül.

Eredeti megjelenés éve: 2012

I.P.C., Budapest, 2016

Ella Barrick: Halálos keringő

Végülis jó kis könyv volt ez. Tetszett a sok táncos jelenet. A krimiszál viszont egy kicsit laposnak tűnt, nem volt sem véres, sem túl izgalmas. A hangulata annál inkább bejött, olyan kis nőcisen modern volt az egész. A szereplők is szimpatikusak. Összességében egy kis könnyed laza krimi.

roganedina>!
Ella Barrick: Halálos keringő

Jó, volt, jól felépített és kidolgozott, csak a vége nem tetszett. Nem gondoltam, hogy ő lesz a tettes, de akkor is olyan „lecsapott” lett a befejezés. Várom a folytatást! :)

bluething>!
Ella Barrick: Halálos keringő

A szalontánc világába enged betekintést a könyv. Egy könnyebb krimiként jellemezném.

Aurora_Michaelis P>!
Ella Barrick: Halálos keringő

Jó volt ez a rész is. Nem rágtam le a körmöm most sem, de amíg ki nem derült, egyáltalán nem sejtettem, ki lehetett a tettes. A vége kicsit összecsapott lett, hirtelen jött a lezárás, de amúgy az egész történet jól felépített volt. Bírom a kikacsintásokat vagy beszólásokat a sztárvilágra nézve. Corinne kicsit olyan lehetett, mint Gábor Zsazsa a sok férjével. :D Stacyt pedig olyannak képzelem, mint Yulia Zagoruychenko (nem ismertem korábban, csak most néztem pár versenytáncos videót a Youtube-on). Az külön izgalmas, hogy ezek a regények engednek némi betekintést a versenytáncosok világába. Kíváncsi vagyok, mi lesz majd Tavvel. :)

Anna_Sera>!
Ella Barrick: Halálos keringő

A nyomozásról kevés szó esik,de olyan fontos dolgokról,hogy milyen színű a tányér alátét,hogy sminkeli ki magát a csaj,milyen színekkel és stb,hogy néz ki egy ápolónő,aki egy percre tűnik fel a regényben,annál több.A gyilkost és indítékát hamar ki lehet találni,annyira nyilvánvaló.

landi72 P>!

Az egyetlen ember szemszögéből elmondott történet csupán az igazság egyik oldala, se több, se kevesebb.

landi72 P>!

Érzelmi hullámvasút volt ez az éjszaka.

Táncparkettkrimi sorozat · Összehasonlítás