Halálos ​keringő (Táncparkettkrimi 2.) 6 csillagozás

Ella Barrick: Halálos keringő

Amikor Corinne Blakelyt, a nemzetközi szalontánc nagyasszonyát megmérgezik, a versenytáncos közösség, melynek a táncbajnok, Stacy Graysin is oszlopos tagja, alaposan felbolydul. Halála előtt Corinne egy mindent feltáró memoár elkészítésén fáradozott, így azonban titkai örökre rejtve maradhatnak, ahogyan azt a gyilkos talán eltervezte.
Az áldozat táncrendjében csupa olyan ember szerepelt, akiknek jó okuk lehetett elhallgattatni, sőt talán megölni is őt. Ám amikor Stacy táncstúdiójának egyik oktatója, Maurice lesz az első számú gyanúsított, Stacynek nincs más választása, mint felvenni a kesztyűt és átvenni a vezetést egy újabb gyilkossági ügy felderítésében.
A valódi elkövető leleplezése, és ezzel Maurice nevének tisztára mosása azonban nehezebbnek bizonyul, mint kifulladásig forogni a bécsi keringő sodró ütemére. De Stacy eltökélt: ha rajta múlik, a gyilkos nem táncolhat el büntetlenül.

Eredeti mű: Ella Barrick: Dead Man Waltzing

Eredeti megjelenés éve: 2012

I.P.C., Budapest, 2016

roganedina
Ella Barrick: Halálos keringő

Jó, volt, jól felépített és kidolgozott, csak a vége nem tetszett. Nem gondoltam, hogy ő lesz a tettes, de akkor is olyan „lecsapott” lett a befejezés. Várom a folytatást! :)

bluething
Ella Barrick: Halálos keringő

A szalontánc világába enged betekintést a könyv. Egy könnyebb krimiként jellemezném.

Táncparkettkrimi sorozat · Összehasonlítás