Békés ​álom – könnyek nélkül 7 csillagozás

Gyakorlati tanácsok kisbabák altatásához sírva hagyás nélkül
Elizabeth Pantley: Békés álom – könnyek nélkül

Kialvatlanságtól szenvedő szülők vagyunk?
Kétségbeesetten próbálkozunk elzárkózni az afféle könyörtelen tanácsok elől, hogy hagyjuk sírni a kisbabánkat?
Ez a könyv bebizonyítja, hogy igenis lehetséges szeretetteljesen altatni gyermekünket, továbbá megtanítani őt arra, hogy egész éjjel aludjon.

Eredeti mű: Elizabeth Pantley: The No-Cry Sleep Solution

Eredeti megjelenés éve: 2009

Reneszánsz, 2012
190 oldal · ISBN: 9789638766656 · Fordította: Blaskóné Szűcs Marianna

eeszter P
Elizabeth Pantley: Békés álom – könnyek nélkül

Elizabeth Pantley: Békés álom – könnyek nélkül Gyakorlati tanácsok kisbabák altatásához sírva hagyás nélkül

Nagyon tetszett a könyvben, hogy nem egy „üdvözítő módszer”-t ajánl, hanem több lehetőséget, amiből az olvasó kiválaszthatja, hogy nekik mi az, ami bejön.

iti
Elizabeth Pantley: Békés álom – könnyek nélkül

örökké hálás leszek E.P-nek ezért a könyvért! nem mondja meg a tutit, hanem ehelyett leírja, mit várhatsz el egy gyerektől, majd ad 70-80 ötletet, hogy válassz, melyikkel próbálod meg elérni a céljaidat. négy gyerekem van, tapasztalatból mondom: működik!

Renkou
Elizabeth Pantley: Békés álom – könnyek nélkül

Ezt a könyvet érdemes lett volna még gyermekvállalás előtt elolvasni, bár valószínűleg akkor nem lettem volna ilyen figyelmes, esetleg felét sem hiszem el annak, amit olvastam. Így szokott az lenni nálam.
Ezt a könyvet elolvasni sosem késő, úgy gondolom. Vannak benne tanácsok minden életkorra, minden esetlegesen komplikált alvási helyzetre. Tetszik, hogy szépen összefoglal mindent, de nem ígér azonnali megoldást. Általában azok a könyvek, amik ezt ígérik, elég csapnivalóak. Lehet, hogy azért csak, mert párhuzamosan olvastam a Mesepszichológiával, de nekem segített megérteni, mi járhat a másfél évesem fejében. Nem 100 %-ban követve a könyv tanácsait (épp ezért olyan jó ez a könyv, mert személyre szabható), de szűk 1 hónap alatt rettentő látványos javulást tudtunk elérni.
Olvastam több hasonló könyvet/cikket, de ennél jobbal eddig még nem találkoztam.

PerczeneNiki P
Elizabeth Pantley: Békés álom – könnyek nélkül

Nem tudok olyan indokot, ami miatt ne öt csillag legyen ez a könyv. Szépen korbejarja a témát, kitér mindenfele körülményre. Külön örültem neki, hogy nem csak arról szól, hogy majd jól alszik a baba ha nem szopizik és kulon alszik. Ad tanácsot szopizo és tapszeres babaknak is, együtt es kulon alvó csaladoknak is, eletkor szerint is kulonvalasztja a negy honapnal fiatalabb es annal idosebb kicsiket. Nem egy tuti módszert ad, hanem rengeteg tanácsot, lehetőséget sorol fel, amiket rugalmasan lehet alakítani a saját körülményeinkre. Sajnos az alkalmazasarol meg nem tudok nyilatkozni, de nekem biztatonak tűnt az a rengeteg visszajelzes es tapasztalat, ami szerepel benne.

Farby
Elizabeth Pantley: Békés álom – könnyek nélkül

Valóban az a könyv legfőbb erénye, hogy mindenféle babatípusra és család által kialakított (rossz) szokásra van javaslata.
Mégis úgy érzem, a legtöbb ötlet olyan, amit az ember magától is úgy csinál, mert rájött, kitapasztalta. (A saját magáról elnevezett leválasztási módszert például eleve így alkalmaztam korábban, pedig nem is tudtam, hogy ez a Pentley-módszer… csak így tűnt logikusnak.)
Számomra azért volt hasznos a könyv elolvasása, mert emlékeztetett a fokozatosság fontosságára, amiről megfeledkeztem azóta, hogy egy évvel ezelőtt a kiskutyánk érkezésére próbáltam felkészülni :) (Azért akkor mennyivel könnyebb dolgom volt!)