Végzetes ​játszma (Tudorok 2.) 38 csillagozás

Végzetes ​játszma

VIII. Henrik és Boleyn Anna – egy hangos, botrányos és szenvedélyes uralkodópár

Röviddel az új királyi pár első gyermekének, Erzsébet hercegnőnek a születése után meghal a kegyvesztett királyné, Katalin. Az uralkodó által bevezetett törvények kimondják, hogy bárki, aki a király ellen szól vagy cselekszik, a legsúlyosabb büntetést kapja. A király egykori kegyeltjei sorra elbuknak, és a hatalommámor ismét sokakat vezet a vérpadra, miközben Henrik egyre türelmetlenebb, és a világ tudtára kívánja hozni felesége végzetes bűnét, miszerint képtelen fiú utódot szülni neki. Miként képes egyetlen ember hat év alatt elpusztítani a szerelmét, a lelkiismeretét és országának hitét?

Az intrikákkal átszőtt, erotikus és humoros regény a sikeres Tudorok filmsorozat második évadának könyvváltozata. Románcok, cselszövések, négyszemközt elsuttogott szavak, uralkodók és méregkeverők, talpnyalók és lázadók, álszent papok és hithű nemesek – ez a Tudorok világa.… (tovább)

Eredeti mű: Elizabeth Massie: King Takes Queen

Eredeti megjelenés éve: 2008

Ulpius-ház, Budapest, 2008
464 oldal · ISBN: 9789632541785 · Fordította: Rupp Anikó

Boleyn Anna · VIII. Henrik

sassenach
Elizabeth Massie: Végzetes játszma

Ugyanazt tudom elmondani, amit az első résznél: nem ugyanolyan, mint a film, de legalább annyira jó. Anna kivégzése sokkal megrázóbb volt így leírva. Most nem nagyon tudok szóhoz jutni, még magam alatt vagyok…

Agatha
Elizabeth Massie: Végzetes játszma

Határozottan érzékeltem, hogy a Tudorok folytatását egy másik írónőre bízták, ugyanis Elizabeth Massie stílusa jobb, az első részből hiányolt leírások pontosan megfelelő mértékben itt már megjelennek, és valahogy pergősebb a történet is, nemcsak kapjuk a párbeszédeket egymás után, hanem vannak átkötések, már szinte filmet látsz magad előtt olvasás közben..
Így a második részt is már olvasva, nem is tudom, mit gondoljak Henrikről.
Kicsit furcsa volt számomra, hogy mind a politikában, mind a magánéletében ilyen szélkakas módjára viselkedik – hol a francia király, hol a császár szövetségese, hol eleped azért, hogy Anna a felesége lehessen és ezért minden követ megmozgat, hol meg Jane Seymourt ülteti az ölébe, és azt fontolgatja, hogyan szabadulhat meg második királynéjától, és a barátai is épp az aktuális hangulatának megfelelően változnak.
Ennek ellenére nem tudom utálni, volt valami megkapó a tetteiben és a sorsában. Királynak lenni nagyon magányos dolog lehet, és én inkább a saját bizonytalansága számlájára írom azt a sok helytelen tettet, amit elkövetett (mint pl. Thomas Moore halála), mint hogy gonosznak, meggondolatlannak, gyerekesnek mondjam. Szívesen olvasnám a folytatást.

lettielena
Elizabeth Massie: Végzetes játszma

A TV sorozatot imádtam nézni, szerintem nagyon jól eltalálták a szereplőket. Mikor megláttam a boltban a második részt, nem hagyhattam ott. le volt árazva Teljes áron nem biztos, hogy megvettem volna, de így örülök, hogy a birtokomban van egy példány. az első részt még meg kell szereznem

Mint könyv, nekem kicsit kusza volt a történetvezetés, de a sztorit rendesen megfogalmazták. Tisztában vagyok a történelmi hitelességével, nem is azért olvastam el. Egy könnyed, múltban játszódó könyvet vártam és kaptam.

Jó kis könyv volt :)

Nazgul
Elizabeth Massie: Végzetes játszma

Ha az előző kötetre 5 csillagot adtam, akkor erre 4 jár, mivel szerintem az első kötet jobban magával ragadt, bár mindkettő nagyon olvasmányos regény.
Amennyire kedveltem Boleyn Annát az első kötetben, annyira ellenszenvessé vált ő, és a többi Boleyn a másodikban, bár a végén kicsit megsajnáltam.
Anna apját egy visszataszító embernek tartom, aki nem sajnálta feláldozni a gyermekeit rang és vagyonszerzés céljára.
A sorozatot párhuzamosan néztem a könyvvel, úgyhogy amit elolvastam azt utána meg is néztem, szeretek így olvasni.

Niki_
Elizabeth Massie: Végzetes játszma

Az első rész is nagyon tetszett, ez is elnyerte a tetszésemet.
A sorozatba azóta se néztem bele. Először elolvasni szerettem volna majd utána látni, de most már a sorozat fog jönni. ;o)

Qedrák P
Elizabeth Massie: Végzetes játszma

Nem sokkal jobb, mint az előző, de az írócsere egyértelműen pozitív fejlemény volt. Végre belelátunk néhányszor a szereplők fejébe, időnként vannak benne leírások is, szóval látszik, hogy a kiadó észlelte az első kötet problémáit. Ennek ellenére ez sem sokkal több, mint a sorozat szövegkönyve kiadva, így a tetszésemet sem nyerte el. Ha erről a korszakról akarok olvasni, nem a sorozatból készült könyveket választanám.

rebel
Elizabeth Massie: Végzetes játszma

Az első rész érdekesebb volt, de ezt is érdemes elolvasni.

orbani
Elizabeth Massie: Végzetes játszma

Nagyon tetszett, bár a filmet is láttam, és úgy gondolom, anélkül kicsit nehéz lehet követni, hogy ki kivel van.
De azért érdemes beleásni magát az embernek, a kor, és az intrikák, szerelmek elragadnak a mindennapokból.

Elizabeth Massie: Végzetes játszma

Nem tetszett….Alison Weir Lady Jane és Lady Elisabeth után…..gyenge. Sem nem olyan korhű,kevéssé izgalmas,szárazabb, olyan„kevés.Boleyn Anna hangsúlyosabb itt,az utolsó 80-100 oldalon különösen,de a szereplők lelkiállapota,mi is motiválja őket sokkal jobban lejön az említett két másik regényben. Hangulatra is azok jobbak.Nem varázsolt el,egy száraz kivonat.
A fülszöveg szerint- „VIII. Henrik és Boleyn Anna-egy hangos,botrányos és szenvedélyes uralkodópár” ,ami igaz is,de nem adja visza a könyv ezt kicsit sem,illetve,kevéssé,alig érzékelhető.

zsofi017
Elizabeth Massie: Végzetes játszma

Őszintén szólva a sorozat első része jobban tetszett. Ennek ellenére ez is jó, könnyed olvasmány.

Belle_Maundrell

– (…) Önök, költők, talán nem hisznek semmiben?
Wyatt eltűnődött, majd azt mondta:
– Talán a szerelemben.
– A szerelem semmit sem jelent.
– A szerelem mindent jelent.

Kapcsolódó szócikkek: költő · szerelem
robinson P

Anna egy cuppanást hallott, majd halk sírást.Az udvarhölgyek mind az ágy végéhez gyűltek. Aztán néma csend lett.
-Mi történt? – kérdezte Anna kicserepesedett szájjal.
Továbbra sem szólt senki. – Mi a baj? – kérdezte újra.
Mary nővéréről a bábaasszonyra pillantott, aztán vissza Annára.
-Semmi – mondta. – Felséged egészséges… lánygyermeknek adott életet.

Niki_

Sokkal nehezebb, ha az embernek mindene megvan, mint hogyha semmije sincs.

Belle_Maundrell

E véres napok megtörték szívemet,
S mámoros fiatalságom is vele ment,
S a telhetetlen nagyok elvakult vágyai.
Ki a magasba tört, most visszatérne,
S a trónra vad vihar küldi villámait.

Tizenhatodik fejezet

Anna elámult.
– Ó, istenem!
Azzal kacagva a király nyaka köré fonta a karját. Henrik beszippantotta a hideg téli levegőt, mely Anna szerelmével együtt tisztító balzsamként járta át a lelkét.

Kapcsolódó szócikkek: Boleyn Anna · VIII. Henrik
Ninácska P

A parázsló széndarabok olyan vidáman és fényesen izzottak, hogy az ember legszívesebben megérintette, megfogta volna őket, akár egy gyermek a csillogó tárgyakat. De Anna már egyszer megégette a kezét. Tudta, hogy a csodásnak tűnő dolgok mennyi fájdalmat okozhatnak.

– Fiam! Hozd a pallost!
Anna rögtön előrefordította a fejét, hogy lássa, amint a fiú előhozza a szörnyű pallost. Ám abban a pillanatban, ahogy a tekintete találkozott a fiú ártatlan tekintetével, süvítő hangot hallott maga mögül, amely szélsebesen közeledett felé.
Aztán a világ kettéhasadt.

Spepa

Az élet kiszámíthatatlan, gyermekem. Ha elfogad tőlem egy jó tanácsot, menjen hozzá egy gazdag és ostoba férfihoz, aki semmit sem konyít a politikához. Akkor – hacsak nem hal meg gyermekágyban, ami igen valószínű, vagy pestisben, ami szinte elkerülhetetlen – talán van némi esélye arra, hogy boldog legyen.