Az ​utolsó könnycsepp (WITCH 5.) 17 csillagozás

Elizabeth Lenhard: Az utolsó könnycsepp

Heatherfieldben látszólag nyugalom honol, Cedric és csapata azonban egyre erősebb. Mindent elkövetnek annak érdekében, hogy megakadályozzák az Őrzőket küldetésük teljesítésében.
A lányok különös festményre bukkannak, találkoznak egy titokzatos festővel, és megismerkednek Meridián történetének csavaros fordulataival. Cedric meg akarja semmisíteni a várost, a lányok azonban az utolsó könnycsepp segítségével megtörik az ősi átkot…

A sorozatban már megjelent kötetek: 1. Az erő egysége 2. A megdöbbentő eltűnés 3. Meridián felfedezése 4. A tűz hatalma.

Egmont-Hungary, Budapest, 2006
Egmont-Hungary, Budapest, 2005
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636283222 · Fordította: Kálmán Judit

Wilhelmina Vandom (Will) · Hay Lin · Cornelia Hale · Irma Lair · Taranee Cook

hd_dori P>!
Elizabeth Lenhard: Az utolsó könnycsepp

Érdekes volt ezt a történetet könyvben is elolvasni. Élénkent élt bennem a rajzfilm változata a sztorinak, így kicsit nehéz volt elvonatkoztatni, mert azért merőben más volt, de közben mégis ugyanolyan.
A karakterek még mindig szerethetőek, bár Cornelia a könyvsorozatban kissé kevésbé tolerálható, mint a rajzfilmekben volt. Sokkal egocentrikusabb, pedig már a rajzfilmben sem volt semmi.
Összességében még mindig imádom az egész sorozatot, a könyveket és mindent.

Fantom08>!
Elizabeth Lenhard: Az utolsó könnycsepp

A lányok továbbra is küzdenek a fátyol védelméért. Ebben a kötetben kapunk több információt a fátyol másik oldalán lévő világról Meridiánról. Cedric és csapata megtesznek mindent, hogy nehezítsék a lányok dolgát, de ők nem adják fel olyan könnyen és igyekeznek megtalálni a legjobb megoldást. Ez vonatkozik a magánéletükre is hiszen Heatherfieldben nem áll meg az életük attól hogy ők Őrzők lettek. Fiatal, csinos lányok életébe már csak a srácok hiányoznak, hogy még bonyolultabb legyen az életük.

dorkabuba>!
Elizabeth Lenhard: Az utolsó könnycsepp

Azt hiszem, eddig ez volt a legjobb kötet. Komolyan izgultam és érdekelt, hogy mi történik. Eleve kifejezetten ötletes volt a kép, aminek segítségével a főgonoszunkról is valamivel többet tudtunk meg, ráadásul egy csomó kérdésemre választ kaptam. Így például hogy Nigel miért tagja Uriah bandájának, illetve Elyon háttérsztorija spoiler
    Martint nem tudom hova rakni, és mivel Irmát idegesíti, engem is eléggé. Eleve nem értem, mi van annak a srácnak a fejében. spoiler És persze tudom, hogy elengedhetetlen, hogy az összes tinilánynak legyen szerelmi élete…de még abban is megvan az egyensúly, hogy Irmáért eddig Martin volt oda, illetve Hay Lin kívül esik a pasizós zónán, Cornelia pedig jórészt csak beszél róla, de nem történik semmi. Szóval effektíve Willnek van csak pasizós sztorija, de az is vicces.
    A pele pedig az ügyeletes cuki kedvencünk. :P

Atrix_Wry>!
Elizabeth Lenhard: Az utolsó könnycsepp

Ezt a részt egy nyaralás alkalmával szereztük be egy antikváriumból, és visszaúton, meg a tornácon kábé két óra alatt kivégeztem. Nagyon tetszett, a sorozatban ez vol az egyik kedvenc részem, bár itt felfedeztem (igaz nem annyira jelentős) eltéréseket. Imádtam! :-)

WITCH sorozat · Összehasonlítás