A ​menyasszony lelke (Bűbájos boszorkák 9.) 25 csillagozás

Az alvilágból nincs visszaút
Elizabeth Lenhard: A menyasszony lelke

Egy ​alkalom, ami csak egyszer jön el az életben! A magazin szerkesztője azzal a nem mindennapi lehetőséggel lepi meg Prue-t, hogy a lány készítheti el az új szám címlapfotóját. Persze csak akkor, ha sikerül egy egészen különleges képet alkotnia. És ezzel váratlan fordulatok, életveszélyes kalandok sora zúdul a három Bűbájosra. Ami pedig még ennél is rosszabb, a lányok miatt ártatlanok kerülnek nagy veszélybe. Mert a háttérben ott lapul az ősi gonosz. Sötét, mohó erő manipulálja az eseményeket. Olyan valaki aki egyaránt otthon van az Olümposz hófehér oszlopcsarnokaiban és az Alvilág kétségbeejtő bugyraiban is. Mi történt azokkal a gyönyörű fotómodellekkel, akik összestek, amikor Prue lefényképezte őket egy különleges, ősrégi fényképezőgéppel? Mit akar valójában a megnyerő modorú, nagyon jóképű új barát? Milyen varázslatra van szükség ahhoz, hogy az ember lánya farkasszemet nézhessen az ókori Görögország isteneivel? A lányok választ találnak ezekre a kérdésekre, vagy egyiküknek… (tovább)

Eredeti cím: Soul of the Bride

Eredeti megjelenés éve: 2001

M&C, Budapest, 2006
184 oldal · ISBN: 9639663263 · Fordította: Radnóti Alíz

Piper Halliwell · Phoebe Halliwell · Prue Halliwell

Szöszmösz_Gorkie P>!

Elizabeth Lenhard: A menyasszony lelke Az alvilágból nincs visszaút

Fülszöveg elolvasása nélkül kezdtem el ezt a könyvet, nagyon kíváncsi voltam, mire utal a cím. :)

Ez a rész igazán tetszett. Bár volt benne 1-2 logikai bukfenc, elengedtem a dolgot, mert vitt magával a történet.

Prue nagy lehetőséget kap a munkahelyén, a magazin egyik címlapjára kerülhet a munkája, ha jó témát és fotót készít. Kutatás közben, megismerkedik valakivel, aki felajánlja a segítségét.
Phoebe megismerkedik egy sráccal (Ki hitte volna?) akit megkér, hogy segítsen a nővére fotózásában.
Minden adott a tökéletes képhez, mégis balul sülnek el a dolgok. A felkért modellek összeesnek és álomba merülnek. A Bűbájosok igyekeznek segíteni nekik.
Belepottyanunk a görög mitológiába, akadnak itt Istenek, különböző ismert lények, az Alvilagtól az Olümposzig. Egész ügyesen lett összegyurva a mitológia a sorozattal.

Nagyon kíváncsi voltam, ezúttal hogyan vágják ki magukat a lányok a szorult helyzetből. Érdekesen oldották meg, tetszett a végkifejlet is. Meglehet, hogy újraolvasás lesz ebből is.

M&C, Budapest, 2006
184 oldal · ISBN: 9639663263 · Fordította: Radnóti Alíz
BubbleTea>!

Elizabeth Lenhard: A menyasszony lelke Az alvilágból nincs visszaút

Imádtam! :D Így a sorozat vége felé, ki merem jelenteni, hogy a legjobb kötet… legalábbis számomra. Ennek az oka egyszerű, imádom a görög mitológiát, ami ennek a történetnek a főtémája. Nagyon tetszett, az elejétől a végéig.
Aminek különösen örültem, hogy nem kellett oldalakat, és fejezeteket várnom arra, hogy beinduljanak a történések, hanem az első fejezettől kezdve csak kapkodtam a fejemet. A Bűbájosok, hol az Alvilágban voltak, hol az Olümposzon és még a Földön is különböző lények támadták meg őket, mint például Kerberosz és Hüdra.
Csaj ajánlani tudom mindazoknak, akik szereti a görög mitológiát, függetlenül attól, hogy kedveli-e a Bűbájosokat, vagy sem. :)

Elizabeth Lenhard: A menyasszony lelke Az alvilágból nincs visszaút

Mintha egy időutazáson vettem volna részt olvasás közben! Phoebe szavait olvasva szinte hallottam Kökényessy Ági hangját.
Nem rossz történet, fordulatos, van benne izgalom és romantika, de nem ez a legkiemelkedőbb a könyvsorozatból.
Egyrészt már túl sokszor jöttek össze démonokkal spoiler.
Másrészt vannak benne ellentmondások. spoiler
Harmadrészt a sorozat ötödik évadában megjelennek a titánok, és hiába szövi át a görög mitológia a kötetet, sehogyan sem kapcsolható össze azzal résszel. (Oké, ez a könyv 2001-es, akkor pedig még csak a harmadik évadnál járt a filmsorozat.)
Illetve engem zavart a rengeteg „mondta” és az, hogy mindenki állandóan a szemeit forgatta.
Ha a filmsorozatba próbálnánk elhelyezni ezt a részt, kilógna az epizódok közül, de ha elvonatkoztatunk tőle, akkor kellemes olvasmány.

ValerinLanz P>!

Elizabeth Lenhard: A menyasszony lelke Az alvilágból nincs visszaút

Meglepően jó rész volt ez, szerintem ezért is sikerült kiolvasnom ennyire hamar. Nagyon érdekelt, mi lesz a vége, és nagyon tetszett maga a görög téma, és persze az, hogy ezekről a dolgokról Piper tudta a legtöbbet. Megéri néha szorgalmas diáknak lenni! :)
Természetesen el kellett fogadnunk, hogy spoiler
Prue mindeközben spoiler
Ami kifejezetten tetszett, hogy spoiler
Szívesen olvastam volna még tovább, mert tényleg tetszett, és hamarosan rá is vetem magam a következő, egyben utolsó kötetre. :)

balazsdori>!

Elizabeth Lenhard: A menyasszony lelke Az alvilágból nincs visszaút

Nem mondanám, hogy rossz volt, de azért azt sem mondom, hogy olyan túl jó. Elolvastam.
Érdekes volt a görög mitológiai vonal a történetben, az a része nagyon tetszett.
Leginkább azok bosszantanak ezekben a könyvekben, hogy nem lehet a sorozatba beleilleszteni történetet. Ennek a regénynek, Phoebe szőkeségéből és Prue fotós munkájából kiindulva, a harmadik évadban kellene játszódnia. Kérdem én, hol van Leo? De nem is gond mondjuk, hogy nincs benne, oké nem szerepel. De ne felejtsük már el, hogy létezik…miért adunk olyan mondatokat Piper szájába, amiből arra lehet következtetni, hogy egyedülálló, amikor ennek nem lenne szabad igaznak lennie a többi körülményhez képest? A másik meg a karakteridegenség. Prue műkincskereskedő végülis. És nem tid semmit a görög mitológiáról? Ez csak számomra nagyon-nagyon furcsa? Hiszen sok műkincs történeteket mesél el, amelyet illik tudnia egy kereskedőnek…véleményem szerint…
Kicsit összecsapottnak és átgondolatlannak tűnik számomra a regény, annyira nem fogott meg…

BallaNóci>!

Elizabeth Lenhard: A menyasszony lelke Az alvilágból nincs visszaút

Tetszett, hogy a görög mitológia köré építették ezt a részt. Azt viszont sajnálom, hogy már megint buta szerelmest alakítanak a lányok. Hogy minden részben beleszeretnek egy pasiba, aki túl tökéletes, de nekik sosem tűnik fel semmi.. Sőt, majdnem mindig ellenszegülnek a testvéreiknek is a pasik miatt. Ez a dolog kezd kicsit uncsi lenni.
Azért nem volt rossz, az első részekhez képest ez is nagyon jóra sikerült. :)

Kiki0926>!

Elizabeth Lenhard: A menyasszony lelke Az alvilágból nincs visszaút

Nem volt annyira rémes mint az előzőek, de tényleg..most komolyan görög mitológia és a bűbájosok?! Nekem ez most nem fért meg egymás mellett. Megint hosszú, hosszú sorokon át meneteltünk a semmiért..és a végén kapunk valami morzsaszeletet. Nem akarok ennyire negatív lenne, de már kicsit zavaró, hogy egyre lejjebb süllyed a szint. :S

george08>!

Elizabeth Lenhard: A menyasszony lelke Az alvilágból nincs visszaút

Talán ez az a kötet, amelyiket nem igazán tudom behatárolni. Nem volt rossz, de nem is tetszett annyira.

Újabb jó pasik…
Újabb szerelembeesés…
Újabb csalódás…

Ez a három az, amitől a könyvsorozat nem tud sosem elszakadni, pedig szerintem ezen kívül is létezik mágia, akárcsak a sorozatban. Fantázia van a kötetben, de szívesen beleolvasnék egy olyanba is, amit nem nő írt.

Rena213>!

Elizabeth Lenhard: A menyasszony lelke Az alvilágból nincs visszaút

Ismét a legkisebb testvér a főszerepben, de azért a többiek is megkapták a próbatételüket. A hármak ereje ismét nélkülözhetetlen. A pasik és egyben a magánélet megtartása tartja az első helyet a lányok legnehezebb feladatainak a listáján. Voltak benne megint humoros megszólalások, színes jelenetek és újítás a sorozathoz képest. Tetszik, hogy nem azonos egyik filmrésszel sem, ezzel inkább csak kiegészítik a bűbájosok világát, a rajongóik nagy örömére. Rajongóknak kötelező könyv!

DavidSz>!

Elizabeth Lenhard: A menyasszony lelke Az alvilágból nincs visszaút

A legeslegjobb bűbájos könyv talán. Imádtam az egész történetet. Mintha a sorozatot néztem volna. A mítoszi szál különösen bejött. Nem szabad kihagyni ezt a részt :).

Lang_Tünde IP>!

– Telekinézis reggeli előtt, Prue? – morogta Phoebe, és kiugrott az ágyból. – Te! Te… boszorkány!

Ninácska P>!

Sose húzzatok ujjat a Bűbájosokkal!

182. oldal - A menyasszony lelke (M&C Kft., 2006)

Andrée P>!

Jaj, Nikos! – gúnyolódott Prue előrelépve. – Oldd meg egyszerű emberként! Viszlát a Földön!

Kapcsolódó szócikkek: Prue Halliwell
Lang_Tünde IP>!

Phoebe a tükörképét nézte.
– Ördögi átalakuláson mentem keresztül! – mondta szárazon. – Csapdába estem egy Cher-videoklipben.

Charming_Witch>!

Maximalista volt, nagy M-mel – vagyis tipikus elsőszülött.

Charming_Witch>!

Boszorkány becsületszavamra!

Andrée P>!

Kharón senkit sem visz át az Akherón folyón megfelelő fizetség nélkül. Az ókori Görögországban ezért helyeztek fémpénzeket a halottak szájába.
– Milyen kellemes történelemóra! – mormogta Phoebe. – Csakhogy, úgy tűnik, a pénztárcámat a felvilágon hagytam!

Kapcsolódó szócikkek: Phoebe Halliwell
Andrée P>!

Prue leengedte a tükröt és a gorgóra nézett. Még így mozdulatlanul is, mint egy kőszobor, iszonyatos fenyegetés áradt belőle. Főleg, hogy arcvonásait eltorzította a kín és az iszonyat. Olyan volt, ahogy a halál érte.
Mondanám, hogy tegyük ki a kertbe, de ilyen randa kerti törpét még nem láttam. – jelentette ki Prue szárazon.

Kapcsolódó szócikkek: Prue Halliwell
balazsdori>!

A rémálmok sötét földjén,
Kárhozatba húz az örvény,
Köztünk jár egy sápadt herceg,
Nem ismeri a kegyelmet.

Kapcsolódó szócikkek: Phoebe Halliwell · Piper Halliwell · Prue Halliwell