A ​megdöbbentő eltűnés (WITCH 2.) 26 csillagozás

Elizabeth Lenhard: A megdöbbentő eltűnés

A könyv főhőseinek lassanként meg kell barátkoznia különleges, mágikus erejével. Egyiküknek véletlenül sikerül eltűntetnie az egyik osztálytársát, de más, meglepő furcsaságok is megesnek, ráadásul az egyik varázslólánynak nyoma vész. A lányok úgy határoznak, a végére járnak a rejtélyes dolgoknak…

Eredeti megjelenés éve: 2004

Egmont-Hungary, Budapest, 2006
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 963628413X · Fordította: Kálmán Judit
Egmont-Hungary, Budapest, 2005
148 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636281459 · Fordította: Kálmán Judit

Wilhelmina Vandom (Will) · Cornelia Hale · Hay Lin · Irma Lair · Taranee Cook

dorkabuba>!
Elizabeth Lenhard: A megdöbbentő eltűnés

Kezdem összerakni, hogy az egész képregény egy olasz cucc, bár én japán mangának hittem. Így még érdekesebb az egész, valahogy nem illik bele az olaszokról alkotott képembe.
    Most, hogy már az alap felállás világos, kicsit untam ezt a kötetet. Lassú, kiskamaszos, viszonylag sok ismétléssel – amiért hálás lennék, ha régen olvastam volna az előző köteteket, de nem e a helyzet. A további kötetekben ha mindent meg akar majd magyarázni, akkor tulajdonképpen semmi új nem fog történni.
    Túl sok a szereplőnk van, a 150 oldal most tényleg rövid, nem nagyon haladtunk előre. Főleg a fantasy része van borzasztóan elhanyagolva, azt sem értem teljesen, ami történt. Az időt lazán kezeli, minden szempontból. Még az is lehet, hogy nem egyforma gyorsan telik a különböző részeiben a világnak. Továbbra sem tudom, a lányok hány évesek; a gonosz karaktereinkről szószerint semmit nem tudtunk meg. Ennyire azért nem voltak kidolgozva az előző kötetben. Szóval hm, azt nem mondom, hogy nem élveztem egyáltalán, de messze elmaradt az első kötettől. De természetesen folytatni fogom.
    A katasztrofálisan sok elgépelésről, néha értelmet is megváltoztatóan, netán rossz név leírásáról pedig nem akarok beszélni, egyszerűen méltatlannak találom.

Szimbook>!
Elizabeth Lenhard: A megdöbbentő eltűnés

Nos nem tudok sok minden írni erről a könyvről. Őszintén nagyon felcseszett, nem a történettel volt gond spoiler. De aki ellenőrizte az nem tudott olvasni? Vagy még is mi történt? Annyi hibát és elírást találtam benne, hogy az már szomorú.. Hihetetlen..

Fantom08>!
Elizabeth Lenhard: A megdöbbentő eltűnés

Szépen folytatódik a történet az első kötete után.A lányok tovább ismerkednek a mágikus képességeikkel, de cselekmény szempontjából nem sok minden történik. Barátságuk még kialakulóban van, ezért sokat vagy nagyon sokat veszekednek.
Sajnos több hiba is akad a kötetben, amitől nem élvezhető az olvasása.

Atrix_Wry>!
Elizabeth Lenhard: A megdöbbentő eltűnés

Ez volt az a rész, amit a legnehezebben olvastam el, de aztán a legjobban megszerettem, és még ma is fel tudom idézni az egyes pillanatokat! :-)

Vörös_Édua I>!
Elizabeth Lenhard: A megdöbbentő eltűnés

Ugyanazt a vonalat követi, amit az első rész.
A történet lassú, banális, hiába a mágia, unalmas (konkrétan oldalak mennek el azzal, hogy a lányok rácsodálkoznak beszélő gépekre, valamint marakodással, hogy most állt a fa mellett valaki, vagy sem… Jesszus…). A szöveg,a párbeszédek, az események olykor értelmezhetetlenek, ráfért volna, ha egy felnőtt is átnézi. Egy olyan, aki lehetőleg nem kettes helyesírással bukdácsolt át nyolc általánost. Komolyan, én hétévesen jobban megfogalmaztam a szövegeimet!
A rajzfilmnek azért adok még esélyt, mert nem tudom elhinni, hogy az is ilyen hajmeresztően gagyi lenne. :(

balazsdori>!

– Van itt valaki?
– Gyerünk innen! Elyon biztosan nincs itt.
– Hogy szívódhat fel így valaki?
– Szerintem biztosan találkozunk még.
– Miért olyan biztos?
– Valami ezt súgja Taranee. Végső soron boszorkányok vagyunk, nem?
– Hát ez a…
– Mit művelsz?
– Nyugi! Ha Elyon mégis visszatér, kiadós meglepetésben lesz része.

WITCH sorozat · Összehasonlítás