Vágyakozás (A négy katona legendája 4.) 95 csillagozás

Elizabeth Hoyt: Vágyakozás

A ​regény egy álmodozó leány és egy a barbár idegen egymásra találásának buja históriája. De hogyan vadult el az egykor nagy társadalmi és politikai karrier előtt álló leendő Blanchard gróf? Nos, elegendő volt hozzá egy háború és hét év fogság a kegyetlen indiánok között. A halottnak hitt Reynaud Blanchard azonban megszökik a fogságból, és egy unalmasnak ígérkező napon egyenesen beájul egy politikai teadélutánra. Teszi mindezt történetesen a saját egykori szülőházában.

Megjelenésével minden állóvíz felkavarodik, s ő ellenlábasok között találja magát: Reynaud grófi címét egy távoli nagybácsi bitorolja, a háza idegenek lakhelye, árulással vádolják, és az egykori csatavesztés hátterében is szörnyű titok rejtőzik. A politikai színtér sem épp nyugodt: toryk és whigek csatáznak a parlamentben. A felbukkanó férfi mindenkinek útjában áll, és ellenfelei bizony nem válogatnak az eszközökben.

Egyetlen baráti tekintet övezi, Beatrice-é, aki már azelőtt gyengéd érzelmekkel… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2012
312 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636434397 · Fordította: Nagy Nikoletta

Elizabeth Hoyt: Vágyakozás

Nekem ez most kevés volt. Sem a romantikus szál, sem a nyomozás nem működött úgy, mint az előző részekben, arról nem is beszélve, hogy Reynoud sem lett a szívem csücske. Eleinte halálra idegesített a viselkedése és az, hogy folyton vitáztak a rang miatt, aztán amikor ez elült, jött az ősember, aki csak birtokolni akart. Néha az is zavart – ez gondolom a fordító sara –, hogy Hope-ként (ami ugye máshol női név) utaltak rá, mindenféle cím nélkül, ezért amikor például megtörtént az első együttlét, Hope és Beatrice között, hát… helyre kellett tenni az agyamban, hogy Hope valójában Reynoud, és nem egy másik nő. Egyedül Jeremy az, akire valószínűleg még hónapokkal később is emlékezni fogok, a könyv többi része – az alaptörténet ellenére is – abszolút felejtős.
Sajnálom, de ennél sokkal többet várok Hoyttól.

Csoszi>!
Elizabeth Hoyt: Vágyakozás

A kör bezárult… A sorozat pedig véget ért:(
Nagyon vártam már spoiler Reynaud történetét. Az előző részekben akkora tisztelettel emlegették, annyira idealizálták, hogy amikor először felbukkant félig-meddig vademberként, bizony csalódást okozott. Na, nem sokáig. Jó volt látni, ahogy fokozatosan visszatért a civilizált világba, és Beatrice személyében megtalálta a szerelmet, és akár az élete árán is képes lett volna védelmezni őt. Örültem, hogy a korábban megismert párok is megjelentek. A nyomozás is befejeződött és végre fény derült az áruló személyére.

General Press, Budapest, 2012
312 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636434397 · Fordította: Nagy Nikoletta
Nikyy18>!
Elizabeth Hoyt: Vágyakozás

Tetszett ez a rész is. Bár az előző részt nem múlta felül. Reynaud és Beatrice aranyos párt alkottak. Jó volt megtudni egy keveset az előző rész szereplőiről is.

meteoritastar>!
Elizabeth Hoyt: Vágyakozás

Meglepő, hogy csak ilyen alacsony % -on áll a könyv. Az is meglepő számomra, hogy maga a sorozat se kapott több csillagot. Oké, még az első részt nem olvastam. Kicsit felborítottam a sorrendet. De a többi rész nekem tetszett, ahogy ez is.
A szereplők nagyon kedvelhetőek voltak.
Szimpatikus volt, hogy Beatrice kiállt az igazság mellett, még ha ezzel fájdalmat okozott is másnak.
Igaz, nem szerepelt sokat Jeremy, de nagyon megkedveltem szegényt. spoiler
Különösen tetszett, hogy Reynaud külseje eltért a megszokottól az akkori Angliában. Nem sérülésekre gondolok. ;)) ;)) spoiler
Bár, ami miatt így nézett ki, na az már szomorú és megrázó volt. Borzasztó, amin keresztül kellett mennie.
A történet egyedüli gyenge pontja, az áruló utáni kutatás volt. Jobban érdekelt a párosunk egymásra találása. Viszont a végén a kis izgalom tetszett.
Mindent egybe nézve ez egy könnyed romantikus történet volt, ha nem nézzük Reynaud emlékeit.

DarknessAngel>!
Elizabeth Hoyt: Vágyakozás

Ez a rész is nagyon tetszett. Hosszúkard meséje igazán szép volt, és a történet maga is nagyon elragadó.
Beatrice szerencsére nem az a nyafka tipus, úgyhogy nem kellett fölöslegesen bosszankodnom. Reynaud pedig szintén élvezhetővé tette az olvasást.
Kaptunk egy szép kerek befejezést, és pár tanulságot is így a végére :)

Gaby_Roney IP>!
Elizabeth Hoyt: Vágyakozás

Könnyed, hangulatos, és legfőképpen romantikus szál. Engem tökéletesen kikapcsolt, és erre most szükségem volt. Nagyon tetszett, hogy az előző könyvekben megismert párok is felbukkantak az események előrehaladása során. Az ilyen szálak nekem nagyon tudnak tetszeni egy-egy cselekményben burkolva.
Mindenképpen ajánlom, annak, aki egy kellemes délutánt akar eltölteni, kicsit elvonatkoztatva a világ zajától. :)

Elizabeth Hoyt: Vágyakozás

Ez most valahogy nem került olyan közel a szívemhez, ennek ellenére hozta a Hoyt színvonalat. ;-)
Magát a sorozatot nagyon szerettem, kedvenc lett, mint ahogy Hoyt összes sorozata. Nem tud rosszat írni ez a nő!

A_Shara>!
Elizabeth Hoyt: Vágyakozás

Hoyt a kedvenc romantikus írónőm.
Most is szerethető, szenvedélyes szereplőkkel ismertetett meg.
Nem értem az alacsony százalékot, hiszen most is megvolt minden, amire egy romantikus könyvben csak vágyni lehet.
Könnyed, szerelmes történet.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A négy katona legendája 4

Nagyon izgalmas volt a befejező rész, imádtam minden sorát.
Ebben is fejezetenként futott egy folytatásos mese, illetve legenda, ami nagyon izgalmas volt.
A fő történetben pedig, 7 évi fogság után előkerül a halottnak Reynaud Blanchard gróf, ami nem kis meglepetést és kavarodást okoz. Mivel ugyebár valaki más bitorolja a címét, vagyonát és az otthonát. Még az árulás vádját is rá akarják sütni. A volt barátai sem bíznak benne.
De van egy fiatal hölgy, aki a gróf portréját nézegetve, róla ábrándozik évek óta, pedig ő is halottnak hitte a férfit. Betoppanásával szinte az álmai válnak valóra, de nincs könnyű dolga a lelki sérült férfivel.
Együtt nyomoznak a régi titkok felderítésén és a leány vonzalma viszonzásra talál.
Végre fény derült az áruló személyére, mint mindig a kapzsiság állt a háttérben, az hogy valaki megszerezze a bátyja címét és vagyonát, amiért még az sem volt drága, hogy több száz katona halálát okozza, csak a bátyja is köztük legyen.
Rengeteg kaland és megpróbáltatás volt a könyvben és persze a szerelem fülledt erotikával fűszerezve.

ladydark>!
Elizabeth Hoyt: Vágyakozás

Egy kicsit visszaesésnek éltem meg ezt a könyvet az előző két részhez képest, de nem volt rossz.

SzAngelika>!

…ha nem volnának romantikus ábrándok a világon, szörnyen unalmas volna az élet…

Tóth_Orsolya_3 P>!

Hallgatta a férfi lassú, erős szívverését és megnyugtató lélegzetét. És hirtelen teljes bizonyossággal tudta, mintha a mozaik utolsó darabja került volna a helyére, hogy szereti ezt a furcsa, mérges, egzotikus férfit.

Tóth_Orsolya_3 P>!

– Hát, akkor addig is ápolnod kell egy átkozottul jóképű, bár most egy kissé szőrös férfit, aki vagy egy elveszett gróf, vagy egy sötét csirkefogó, aki lehet, hogy foltot ejt a tisztességeden. Meg kell mondanom, szörnyen irigyellek.

Csoszi>!

Kevés unalmasabb dolog van a politikai teadélutánoknál.

Sippancs P>!

– Nehéz ezt megmagyarázni annak, aki nem élte át, de a háború, és mindaz, ami a háborúban történik, amit az embernek tennie és látnia kell… Tudod, azok a dolgok megváltoztatják az embert.

Kapcsolódó szócikkek: háború
Tóth_Orsolya_3 P>!

– És megkérted már? Én elég jól értek hozzá, azt kell hogy mondjam. Amíg nem voltál itt, három nő is igent mondott nekem. Tudtad? Néhányan az oltárig ugyan nem jutottak már el, de ez nem tartozik a tárgyhoz.

SzAngelika>!

Aki háborúba megy, mindig más emberként tér vissza.

9. fejezet

SzAngelika>!

Beatrice melegszívű és gondoskodó, ő az otthon.

Sippancs P>!

– A harc sosem olyan romantikus, mint amilyennek képzeli az ember – állapította meg Reynaud.

Kapcsolódó szócikkek: harc
Sippancs P>!

– Ez – mondta mogorván Reynoud – egyáltalán nem tartozik rád.
– Komolyan? – Vale-nek most fülig ért a szája. – Lám, lám, lám.
– Ez meg mit akar jelenteni?
– Fogalmam sincs. Csak megtetszett. Lám, lám, lám. Ettől olyan bölcsnek tűnik az ember.