Édes ​csábító (Maiden Lane 9.) 122 csillagozás

Elizabeth Hoyt: Édes csábító

Hogy ​fér meg két dudás egy csárdában?
A szigorú, pedáns és takarékos Eve Dinwoody feladata, hogy szemmel tartsa a bátyja, Montgomery hercegének a befektetéseit. Amikor azonban London legnépszerűbb színházának, a Harte Vigadójának a pénzügyeit veszi a kezébe, az intézmény irányíthatatlan igazgatójával, Asa Makepeace-szel is szemben találja magát.
A színház tulajdonosaként az olykor trágár és vakmerő Asának már így is eléggé meggyűlik a baja az öntelt színésznőkkel és énekesekkel, ráadásul a közelgő újranyitást valaki mintha szándékosan meg akarná hiúsítani. Az olyan krajcároskodó aggszüzekre, mint amilyen Eve, pedig végképp nincs ideje, és nem is hagyhatja, hogy egy arisztokrata nő parancsolgasson neki… akármilyen vonzónak is találja.
Az Asával folytatott heves viták ellenére Eve nem adja fel, hogy a Harte Vigadóját sikerre vigye. Ám minél jobban próbálja irányítani az öntörvényű igazgatót, annál nehezebb kivonnia magát a csábító férfi nyers vonzereje alól. Le… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2019
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634522270 · Fordította: Nagy Györgyi Eszter

Asa Makepeace · Miss Eve Dinwoody

Mrs_Curran_Lennart P>!
Elizabeth Hoyt: Édes csábító

Ezt most gyengébb résznek éreztem, mint az előzőeket. Asa érdekes figura. Erőteljes, szenvedélyes, sármos, ellentétben szürke egérkénkkel, a női főszereplővel. Az tuti, hogy az ellentétek vonzzák egymást kliséért odavan a szerző, mert állandóan teljesen különböző párokat fabrikál össze. Na és persze egyre több az erotikus jelenet, a hintós mindent visz. Nekem továbbra is hiányzik a kísértet, kár, hogy teljesen eltűnt a képből. Kedvencem Asa mellet Jean-Marie lett, a nagydarab szaracén. Azért már nagyon várom, hogy valaki jól megszorongassa Valentin Montgomery családi ékszereit. A házvezetőnőben van mondjuk kurázsi.

Tóth_Orsolya_3 P>!
Elizabeth Hoyt: Édes csábító

Hoytot olvasni mindig hatalmas öröm számomra. Most sem volt ez másként. Mindkét szereplőt megszerettem. Val személye pedig annyira felkeltette már a kíváncsiságomat, hogy nem is tudom, hogy leszek képes egy évet várni az ő történetére.

Sippancs P>!
Elizabeth Hoyt: Édes csábító

Ez a rész most kevésbé nyerte el a tetszésemet, mint James és Phoebe története. Igazából nem tudom megmondani, hogy mi hiányzott belőle, mert az elolvasásához 1 nap sem kellett, mégsem éreztem azt, hogy hanyatt tudnék vágódni tőle. Pedig Asa és Eve is szimpatikus karakter volt, és végre (végre!) többet megtudtam Harte Vigadójáról is, mégis itt-ott mintha untam volna a történetet.
A titokzatos mellékszál viszont nagyon tetszett, jaj, jöjjön már Val könyve!

_Leelan_>!
Elizabeth Hoyt: Édes csábító

Elizabeth Hoyt ismét jó könyvet írt. Tetszenek a szereplői, sosem egyszerű és csodásan kinéző angol nemesek.
Tele vannak gondokkal, értelemmel, titkokkal. Pletykákkal, intrikákkal, zsarolással.
Továbbra sem London szépséges tájain, gazdag birtokaik járunk. Igaz, hogy most főleg egy épülő színház volt a központi helyszín, de bőven volt cselekmény.
Tetszett a világ, amit Asa megálmodott, majd létrehozott. Igazi szenvedélyes, hirtelen cselekvő férfi.
Eve nagyon ellentmondásos karakter lett, nem is lesz a kedvencem, de jól illik Hoyt világába. Mind a kettő szereplőnek bajos a családja, de Eve… ő szerintem eddig viszi a pálmát. Az az este, amit elmesélt Asának, hátborzongató, rémisztő. Nem csoda, higy rettegek szegény leány.
Jó, hogy Asa és Eve egymásra talált. Tényleg a legjobbat hozzak ki egymásból. Úgy erősek és határozottak, hogy közben nem nyomják el egymást, támogatják egymást, így pedig még erősebb, még dinamikusabb párt tudnak alkotni. És ez az élet minden területére igaz :)
A kötet amúgy az eddigiek közül a legfinomabb erotikát tartalmazza. Nagyon merész és igazán fincsi :) A hintós jelentnél Asa elveszett, de én is ;)
Tetszett ahogy Asa felébresztette Eveben a nőt, ahogy segítette, hogy a lány szürke Kisegérből egy igazi erős, érzéki hölgy legyen
Ami zavart, és ez az én hibám, nem a könyvé, hogy nem emlékszem a szereplőkre teljesen. Annyira sok szereplő jelent meg eddig a sorozatban, mind mellék és mind főbb szereplők, hogy nem igazán emlékeztem a családi kötelékekre például.
Montgomery hercege kifejezetten érdekes karakter, eddig még nem mondanám kellemesnek sem a jellemét, de Hoyt is képes arra, hogy a rossz fiúkat is megszerettesse velünk (pl.: a kalóz kapitány :) )
Aki még mindig érdekes számomra az Alf.
Csak ne így legyen majd a könyvre lefordítva… reménykedem, hogy addigra elhagyja xD engem zavarna, ha így beszélne :/

Nikyy18>!
Elizabeth Hoyt: Édes csábító

Imádtam ezt a részt is. Hoyt tudja,hogy kell jó történelmi romantikust írni. Asa és Eve remek párost alkottak.Már alig várom Val könyvét.

ncsn87>!
Elizabeth Hoyt: Édes csábító

Mindig jólesik a lelkemnek ezt a sorozatot olvasni. Hoyt az írás istennője, ha fogalmazhatok így. ♥ Természetesen kevencem lett ez a rész. *.*
Bár a fordítás nagyon jó, de ez a folyamatos magázódás, még a végén is… Baromira zavaró. Nem értem, miért így kellett megírni…
Asa történetét nagyon, nagyon vártam már és nem csalódtam benne kicsit sem. Istenem, ez a férfi! Perzselő, szenvedélyes, erőteljes, tele szeretettel, amit maga elől is titkol. Persze neki is voltak nehézségei a családjával kapcsolatban, de jött Eve és helyre állt a lelki békéje. Eve szegény… Ha Asának családi gondjai voltak, hát Evenek ezerszer szörnyűbb volt a múltja… Meg kellett, hogy találják, meggyógyítsák egymást, ez volt a megváltásuk. Csodálatos volt látni, ahogy szépen fejtegették le egymásról a rétegeket és lassan kialakult a szerelem. ♥
Viszont Montgomery hercege annyira titokzatos és kiismerhetetlen. Most már tudnom kell, mit tartogat nekem, mert egyre érdekesebb dolgok derülnek ki róla. Remélem nem kell sokat várni a következő részre!

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Maiden Lane 9

Ez a rész is eszméletlenül jó volt, mint az eddigiek, imádtam, imádtam, imádtam
Le sem tudtam tenni, amellett, hogy borítója is gyönyörű.
Remek karakterek, mély gondolatok, gyermekkori traumák, szerelem és erotika. Mi kell még egy jó történelmi romantikus könyvhöz. Ó igen a krimi szál, ami rengeteg izgalmat hoz a történetben.
Nagyon szerettem a főszereplőket, az öntelt céltudatos Asát és a szerény, de határozott Eve-t. Mindketten megjárták a poklot, egyikük sem kifogástalan, mégis vonzalom, majd végül olthatatlan szerelem alakul ki közöttük.
Imádom a szerző stílusát, hogy a fő történet mellett egy találó mese részletei futnak minden bekezdés elején. Alig tudom megállni, hogy ne olvassam el előre, csak szépen sorban, ahogy követik egymást. Igaz így lesz érthető a mese alakjaminak a főszereőplőkkel való hasonlósága.

meteoritastar>!
Elizabeth Hoyt: Édes csábító

Nem semmi első talákozás volt. Végre egy seggfej pasi.
De sajna ő se bírta sokáig. Hamar azon volt, hogy kedves legyen Eve-vel.
Reméltem, hogy csak a pénz miatt játsza meg magát és lesz ebből egy jó kis dráma. Sajnálom, hogy nem így lett. De így is akadt dráma meg izgalom a könyvben csak a kapcsoaltukba is elfért volna több.
Amúgy szimpatikusak voltak. Szép volt, ahogy Asa próbálta elnyeri Eve bizalmat. Eve háttere miatt, ez nem volt olyan egyszerű feladat. Mivel , ráadásul eléggé különböztek is egymástól, így adódott pár vicces pillanat.
De ami nagyon tetszett az Asa családja volt. Tetszett a családi összejövetel. Több ilyen pillanatot szerettem volna.
Még mindig tetszik ebben a sorozatban, hogy romantika mellett nem finomkodik a kor borzalmaival az írónő.
Val történetét nagyon várom. Tudtam ám!!!! spoiler

Trice29>!
Elizabeth Hoyt: Édes csábító

Megint nagyot alkotott Liza. Faltam a sorokat. Asában nem csalódtam, valahogy tudtam, hogy remek ember. Eve kicsit nehezen oldódott, de a végére Őt is nagyon megszerettem. Szerencsére a színház is elkészült. Helyén volt a kémia is, izgalomból is akadt bőven. 5*
Val, annyira érzem, hogy az Ő története is tartogat még izgalmakat, most azonnal szeretném ♥

Elizabeth Hoyt: Édes csábító

Azt hiszem eddig a sorozatnak ez a része tetszett a legjobban. Ez volt eddig a legszórakoztatóbb és a legfelkavaróbb is.
Nagyon jókat nevettem rajta. igen volt, hogy hangosan is. És aztán nagyon felkavart, ami Eve múltjában történt. :( És még ez enyhe kifejezés.
Asa ❤ Nagyon szerettem. Nagyon bírtam a szövegét, azt ahogy le volt írva egy egy jelenet vele kapcsolatban. Kedvenc karaktert avattam.
Eve: őt is nagyon kedveltem. és sajnáltam is. De szerencsére nem sokszor volt említve a nagy titka. Elég volt egyszer olvasni róla.
Tetszett a fordítás is.
Biztosan folytatom a sorozatot, de az is biztos, hogy ezt a részt fogom újra olvasni is. ;)

Caledonia_Valley P>!

Vajon mindig is ott rejtőzött a férfiban ez a szenvedélyes és érzékeny költő?

zöldelefánt>!

Mi a… – Asa felegyenesedve odalépett hozzá. – …fészkes… Rávágott az álarcos egyik karjára. – …fenét… – A pisztoly elsült, és a golyó az üléspárnába fúródott, ahogy Asa megragadta a másik karját. – …képzelsz… – Kicsavarta a kezéből a fegyvert. –…magadról… – A másik pisztoly is eldördült, és a golyó átütötte a hintó tetejét. – …te… – Asa a másik kezéből is kikapta a pisztolyát. – …nyomorult… – Fordítva fogta meg a fegyvert. – …kis… – És a vastag markolattal teljes erőből arcul csapta a férfit. –…pöcs!

Kapcsolódó szócikkek: Asa Makepeace
zöldelefánt>!

– Itt van a vázlatfüzete?
– Természetesen – felelte Eve óvatosan. – Miért kérdezi?
– Hát, én ráérek… – vonta meg a vállát a férfi.
– Esetleg megint pózolhatok magának…
Eve már éppen nyitotta a száját, hogy felsorolja a fél tucat kifogását, majd újra becsukta. Igazság szerint szívesen rajzolta a férfit.

Kapcsolódó szócikkek: Asa Makepeace · Miss Eve Dinwoody
Caledonia_Valley P>!

Látva a nő arcát, nem tudta megállni, hogy el ne mosolyodjon. Olyan szemérmes volt, olyan könnyű volt megbotránkoztatni.

ncsn87>!

Eve nagyot nézett.
– Magának van családja?
A férfi elvigyorodott.
– Maga tényleg azt gondolta, hogy három évtizede csak úgy kimásztam egy kő alól? Három lány- és két fiútestvérem van.

Caledonia_Valley P>!

Különleges volt számára ez a nő, az ő kis hárpiája.

Caledonia_Valley P>!

Az igazat megvallva, Eve meglehetősen félénk volt.
Ugyanakkor, ha valami kellően bosszantó dolog történt, akkor Eve igenis ki tudott jönni a sodrából.

11.-12. oldal

Caledonia_Valley P>!

A konzervatív jelző olyan volt az apjával kapcsolatban, mintha valaki azt állította volna, hogy az óceán nedves.

vklara>!

– A pénze felett rendelkezem, nem maga felett. Attól tartok, Mr. Harte, hogy akkor sem kedvelném magát, ha maga lenne a világon a leggazdagabb, illetve akkor sem, ha nincstelenül élne az utcán.
Asa egy pillanatig rámeredt, majd fejét hátracsapva, hangosan hahotázni kezdett. Íme, ismét előkerült a hárpia, akit már kezdett kiismerni. Jó pár másodpercbe belelt, mire lehiggadt, és a jókedv könnyeit törölgetve a szeméből, megszólalt.
– A pokolba is, Miss Dinwoody, inkább hallgatom a maga csípős nyelvét, mint az összes hízelgő hazugságot csábosabb ajkakról!

vklara>!

– Bocsánatot kérek – fordult Eve hűvösen a nő felé, akit ezek szerint Violettának hívtak. Muszáj volt Mr. Harte-nak ekkora helyet elfoglalnia az amúgy is zsúfolt szobában?

Maiden Lane sorozat · Összehasonlítás