Csillapíthatatlan ​vágy (Maiden Lane 2.) 173 csillagozás

Elizabeth Hoyt: Csillapíthatatlan vágy

Lady ​Hero Batten élete tökéletes: gazdag, arisztokrata családból származik, kifogástalan neveltetést kapott, és egy magas rangú, jóképű férfi jegyese. Kell-e egy nőnek ennél több? Eljegyzési bálján azonban Hero élete váratlan fordulatot vesz. A lady véletlenül rossz szobába nyit, ahol kompromittáló helyzetben találja Lord Griffin Readinget, a hírhedt nőcsábászt. Pár perccel később az is a tudomására jut, hogy a férfi jövendőbeli férjének öccse… A kezdeti ellenszenv és a végletekig eltérő életszemléletük ellenére a két emberről lassan kiderül: nem is különböznek annyira egymástól. Lady Tökéletes, a helyi árvaház jótékonykodó pártfogója nem is annyira tökéletes: a férfi felébreszti szunnyadó érzékeit, és kibillenti a józan megfontoltság és erényesség állapotából. Az életet látszólag nagykanállal habzsoló, kétes ügyletekkel foglalkozó Lord Szégyentelennek pedig nagyobb a szíve, mint mutatja… Elizabeth Hoyt (Bűnös szándék) regénye ezúttal sem hagyja cserben a rizsporos intrikák, buja… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2013
336 oldal · ISBN: 9789636435301 · Fordította: Melis Pálma
General Press, Budapest, 2011
336 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435301 · Fordította: Melis Pálma

Griffin Remmington · Lady Hero Batten · Silence Hollingbrook

Elizabeth Hoyt: Csillapíthatatlan vágy

Tökéletes Hölgy és Szégyentelen Lord – azt hiszem, hogy én már abban a pillanatban beleszerettem a párosukba, amikor Hero beledöfte a fülbevalóját Griffin fenekébe. :)
Nagyon, nagyon, nagyon tetszett. Alapból nem vagyok híve a spoiler történeteknek, de itt teljesen egyértelmű volt, hogy Griffin mellett Thomas labdába sem rúghat. Eleve sokkal nyitottabb, lazább, talpraesettebb és élettel telibb volt, mint a bátyja, amellett, hogy a család spoiler, plusz az sem utolsó szempont, hogy még az ég is egymásnak teremtette őket Heróval.
A mellékszereplők közül Phoebe-ről és Maximusról szívesen hallanék még, Silence-t viszont továbbra sem sikerült megkedvelnem. Pedig az ő könyve a következő…

ncsn87>!
Elizabeth Hoyt: Csillapíthatatlan vágy

Végre! Végre! Végreee! Ez a második rész kellett, hogy engem is a bűvkörébe vonjon Hoyt. Teljes mértékben imádtam! ♥♥♥
Griffin és Hero… Olyan tökéletesen összeillő páros. *.* ♥ Minden sor, ami róluk szólt, tele volt szenvedéllyel, szerelemmel. Perzselt! Szeretem, hogy Hoyt nem köntörfalaz az erotikus jeleneteknél, mégis gyönyörűen fogalmazza meg. Örök hála az írónőnek! :)
De a többi karakter is kezdi egyre jobban a szívembe lopni magát. Megs a nagyszájú, és Phoebe, annyira nyíltszívűek és őszinték. :)
Mary Darlingról meg a kezdetek óta sejtettem, kié. :)) Szóval Silence kötetét epekedve várom!
Nagyon köszönöm nektek @BeccasBubbles és @Nüx_Játékterme, miattatok nem maradtam le erről a csodás sorozatról! ♥♥♥

meteoritastar>!
Elizabeth Hoyt: Csillapíthatatlan vágy

A történetet egy szokványos történelmi romanikusnak is mondhatnám, de nem fogom. Mert a könyv stílusa, a párbeszédek, amik nagyon sokszor mellőztek mindeféle finomkodást, a helyszínek, ismét szegény-gazdag negyed közötti ingázás és persze a szereplők mind elérték, hogy ne egy legyen a sok közül.
A romantika, a szerelem se volt elkapkodva. A szócsaták, vágy és a szikrák között szép lassan fedezték fel, hogy egymásnak vannak teremtve.
Sokat mosolyogtam a pároson és egyre jobban érdekel a többi szereplő is. :)):))

ui.: Számomra paróka mentes volt a könyv. Legalábbis Griffinét már az első alkalom után elégettem :)):))

Navi>!
Elizabeth Hoyt: Csillapíthatatlan vágy

A herceg lánya és az őrgróf öccse. A karót nyelt szobor és a szoknyapecér. Aztán mindkettőjükről kiderül, hogy több van bennük. Érzés, becsület, önfeláldozás, hit. Jó volt, de az első egy hajszálnyival jobb. Tippem van a kísértetre, Darling származása pedig, huh. Phoebe, nagyon sajnálom :( Thomas és Maximus, hát, nem lettek kedvenc karakterek.
Kíváncsi vagyok a folytatásra.

nope>!
Elizabeth Hoyt: Csillapíthatatlan vágy

Korábban már olvastam ezt a könyvet és úgy maradt meg, mint kimondottan jó regény. Ezért most csalódtam, mert épphogy megüti a jó szintet. Hero és Griffin tulajdonképpen aranyos páros lennének, csak kár, hogy nem kevesebb a szex és több a párbeszéd. Értem én, hogy csillapíthatatlan vágy, de a végére már igazán unalmasak voltak az erotikus jelenetek, ráadásul sok helyen elég esetlenre is sikerültek.
Thomast sikerült meglehetősen ellenszenves karakterré alakítani off itt menet közben, ezért az ő részeit kimondottan nem szerettem. Három mondatban is le lehetett volna írni a vele történteket, nem kellettek volna neki saját oldalak.
Silence értem, miért volt benne – ld. következő kötet – de úúúúúgy untam a jeleneteit. Az ő könyvét is olvastam már és emlékszem, hogy úgy döntöttem soha többé nem fogom. Erős, határozott nőt próbált faragni belőle Elizabeth Hoyt, de számomra nagyon irritáló karakter lett.
Összességében habár a cselekmény egészen kellemes volt, annyira nagy hányadát vették el az erotikus jelenetek, vagy a mellékszereplők szálai, hogy ha ezeket lebontanánk belőle, elég karcsú könyvecskét kapnánk. Mivel korábban 4,5 csillagot adtam volna neki, most meg mondjuk ítélnék neki 3,5-et, kap 4-et, de többször már biztosan nem fogom elolvasni.

Zsazsóó>!
Elizabeth Hoyt: Csillapíthatatlan vágy

Tetszett a könyv. Mondjuk arra számítottam, hogy a tesók történetével folytatja majd… már nagyon kíváncsi vagyok Silencre és elbűvölő Mickyra:). Aranyos párt alkotott Hero és Griffin. Ők is megfutották a tipikus történelmi romantikus köröket:D. Néha Hero ellenállása már egy picit sok volt…
Ja és imádom Hoyt kis meséit a könyveiben:), nagyon aranyos és ötletes volt ez is!:)

anikho>!
Elizabeth Hoyt: Csillapíthatatlan vágy

Nagyon szerettem Hero és Griffin könyvét. Izzott a levegő köztük az első perctől kezdve.
A vége különösen szívet tépő volt, ahogy már többen említéseket tettetek erről.

Igazi történelmi romantikus. Remek kikapcsolódás volt. Itt is észrevétlenül repültek el az oldalak.

És jöhet Silence története! :)

Tóth_Orsolya_3 P>!
Elizabeth Hoyt: Csillapíthatatlan vágy

Újabb jó kis történet Hoyt-tól.
Imádtam Griffint. :-) Igazi álompasi, látszólag nagy szoknyapecér, aki csak a női hódításoknak él (na jóóó, nem csak látszólag :-P), miközben… spoiler
A romantika, izgalom, erotika ebben a részben sem hiányzott. És most már nagyon birizgálja a csőrömet, hogy ki is lehet St. Giles kísértete.

zöldelefánt>!
Elizabeth Hoyt: Csillapíthatatlan vágy

Ez a második rész sokkal jobban tetszett, mint a sorozat első része. Az írónő szépen felkeltette az érdeklődésemet, hogy mi lesz a következő részben.
A fejezetek elején található történetre is épp olyan kíváncsi voltam, és épp annyira tetszett, mint maga a könyv.
Voltak eléggé részletes erotikus leírások és meglepő kifejezések, még sem lógott ki a sorból, valahogy illett a történet stílusához. Nem lett közönséges. off
Kezdem nagyon megkedvelni a szereplőket, így biztosan folytatom a sorozatot.
Itt is nagyon bírtam Griffint és Herot is. Tetszett az ő párosuk.
spoiler

A_Shara>!
Elizabeth Hoyt: Csillapíthatatlan vágy

Azon gondolkodom, vajon miért nem olvastam hamarabb? Azt hiszem a borító riasztott el…
Nagyon tetszik a sorozat, hiába na… bejönnek a rosszfiúk, éljenek bármely korban.

Csoszi>!

Az isten verje meg az összes önelégült, tökéletes nőt – és azt a nappaliban látott vörös hajú némbert meg különösen.

Sippancs P>!

– […] Azt hiszem… igen, hiszem, hogy mindannyian képesek vagyunk arra, hogy szerelmesek legyünk – vagyis, hogy nagyon beleszeressünk valakibe –, és valahol létezik egy ember, aki viszonozni fogja ezt a szerelmet.

Kapcsolódó szócikkek: Lady Hero Batten · szerelem
Csoszi>!

– Honnan tudhatná egy kismadár, hogy nem szeretne szabadon élni egy mezőn, ha még sohasem próbálta ki?

Csoszi>!

Apró mosolyt csalt a nő puha ajkára, és Griffin szíve hevesebben vert ettől a látványtól. Ennek a nőnek egy mosolya – egy valódi mosolya – többet jelent számára, mint más nő meztelen teste. Milyen egy furcsa gondolat?

Csoszi>!

Griffin felsóhajtott és az üléstámlára hajtotta a fejét. Az a csók nagyon is különleges volt. Gondolatban felidézte a nő puha, engedelmes száját, mellkasához feszülő keblét és a saját heves szívdobogását. Természetesen felébredt benne a vágy, de furcsa módon nem az ölelés erotikus része maradt meg a fejében, hanem a bája. Olyan jólesett, mint amennyire helytelen volt.
És bármennyire is őrültség volt megcsókolni a bátyja menyasszonyát, újra és újra megtenné, ha Lady Hero a legcsekélyebb jelét adná a beleegyezésének.

Sippancs P>!

– Jó reggelt, én Tökéletes Hölgyem!
Becsapta az ajtót, és a hintó továbbment.
Hero hátradőlt az üléstámla párnájára, és azt suttogta:
– Jó reggelt magának is, én Szégyentelen Lordom.

Sippancs P>!

– Hogy van a hölgy, akit a múltkor ide hozott?
– Feleségül kértem.
– Fogadja jókívánságaimat, uram!
– És ő visszautasított.
Nick vállat vont.
– A hölgyeknek időt kell adni arra, hogy az ilyen ügyeket átgondolják.

Csoszi>!

– A maga jó hírét szeretném megőrizni a bátyjánál.

A férfi hátravetett fejjel hahotázni kezdett, olyan hangosan, hogy magára vonta a többi táncos elképedt tekintetét.

– Maga még nem tudta? Nekem nincs jó hírem, amit megvédhetne, kedves Lady Tökéletes. Tegye el a pajzsát, a kardját és a csillogó páncélját. Nincs sárkány, amit meg kellene ölnie miattam. Nincs mit megvédelmezni.

Kapcsolódó szócikkek: Griffin Remmington · Lady Hero Batten
krisztin1>!

[…] A bizalom valótlanságok miatt is ugyanolyan könnyen megrendülhet, mint hazugságok miatt.

Maiden Lane sorozat · Összehasonlítás