X-akták ​– A jövő a tét 18 csillagozás

Feltárul az igazság!

Néhány beavatott már több, mint negyven éve tudja a titkot, de a teljes tervvel senki sincs tisztában. Az FBI különleges ügyosztálya előtt lassanként olyan fantasztikus nemzetközi összeesküvés szálai bontakoznak ki, melyben nem országok hatalmának megtörése, hanem az emberi faj kipusztítása a cél. Amikor a két ügynök, Dana Scully és Fox Mulder akcióba lép, lehet, hogy minden késő. Az óra ketyeg, az emberiség történetének legújabb, de leggyászosabb fejezete már elkezdődött. A jelek szerint az idegenek itt vannak a földön, és csak arra várnak, hogy egy minden eddiginél pusztítóbb vírus megtisztítsa számukra a terepet…

Chris Carter forgatókönyve alapján írta: Elizabeth Hand

InterCom, 1998
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638370254 · Fordította: Tóth Tamás

Fox Mulder · Dana Scully

B_Viki23 P>!
Elizabeth Hand: X-akták – A jövő a tét

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy előbb láttam a filmet, és csak azután olvastam el a könyvet. Szeretem az X-aktákat, de sajnos ez a történetet most nem élveztem. Semmi újat nem adott nekem..Tudtam, hogy éppen mikor mi fog történni. Egyszer olvashatónak azért elment.

kratas P>!
Elizabeth Hand: X-akták – A jövő a tét

Hát ha nem láttam ezt a filmet vagy tízszer, akkor egyszer sem :)
Klassz kis történet, izgalmas összeesküvés-elmélettel, jó volt, meghozta a kedvem a 11. alkalomhoz is :D

Elizabeth Hand: X-akták – A jövő a tét

A regény teljes mértékben az azonos című film történetét meséli el, tehát semmi újat nem ad a filmélményhez, mégis nagyon izgalmas volt. Mulder és Scully örök kedvenc, imádom őket. Scully földhözragadtságát, ahogy tudományosan próbálja megmagyarázni és alátámasztani, amit igazából nem is tudom lehet-e. Mulder pedig a vadabbnál vadabb elméleteivel borzolja mindenki idegeit.
A film története a sorozat nélkül is érthető, a sorozat 5. és 6. évada között játszódik. A sorozathoz viszont kell a film, a 6. évad 1. részében sokat utalnak a filmbeli eseményekre.
A történet igazi X-akta, egészen 35.000 évvel korábban indul a cselekmény a mai Texas területén ősemberrel és már akkor földönkívüliekkel, hogy ugyanitt folytatódjon napjainkban és terroristatámadással, méhekkel, végeláthatatlan hómezőkkel és világraszóló összeesküvésekkel.

Echan>!
Elizabeth Hand: X-akták – A jövő a tét

Az egyik legjobb X-Akták könyv, amit olvastam. Szinte azonnal elindul a cselekmény és végig fenntartja az figyelmet. Sikerült is egy nap alatt kiolvasni, bár nem egy vastag könyv. A két szereplő közti érzelmek is jól ki voltak fejtve. A végén pedig nagyon gyorsan pörögtek az események jó képleírásokkal, így sikerült elképzelnem mindent. A filmet nem láttam, vagy nem emlékszem rá, hogy láttam volna, így nem zavart be a képbe.

Gomoku>!
Elizabeth Hand: X-akták – A jövő a tét

Végig eseménydús izgalmas könyv.
Csak ajánlani tudom.

shadowhunter1975 P>!

– Ha pánikba esem, ilyen képet vágok – szólt Mulder, és a lehető legkifejezéstelenebb arccal nézett Scullyra.
A nő fürkésző tekintettel nézte.
– Igen, pontosan ilyen arcot vágtál. Te fizetsz.

31. oldal, 2. fejezet (Intercom, 1998)

Sydney>!

Olajat szállítanak tartálykocsiban. Benzint szállítanak tartálykocsiban… De vírust nem szállítanak tartálykocsiban.

Kapcsolódó szócikkek: Dana Scully
shadowhunter1975 P>!

– Azt akarja mondani, hogy a levegőbe röpítettek egy egész épületet, csak azért, hogy eltüntessék három tűzoltó holttestét?
Kurtzweil diadalmasan rácsapott a taxi tetejére – végre a helyes válasz!
– És egy kisfiúét.
Mulder szó nélkül beült a taxiba, és becsapta az ajtót.

67. oldal, 4. fejezet (Intercom, 1998)

shadowhunter1975 P>!

– Menj haza Mulder. Késő van.
A férfi eltökélten rázta a fejét, a szemében megszállott fény csillant.
Scully jól ismerte ezt a tekintetet, és tudta, hogy mi jár vele: életveszély.

70. oldal, 4. fejezet (Intercom, 1998)

– Felébresztettelek?
– Nem – rázta a fejét Scully.
– Hogyhogy? – Mulder besétált a lakásba. Ahogy elhaladt Scully mellett, a nő orrát cigarettabűzzel vegyülő pálinkaszag csapta meg. – Hajnali három óra van…
Scully becsukta az ajtót.
– Te részeg vagy?
– Húsz perce még az voltam.

Sydney>!

– Fogalmam sincs, miben halt meg ez az ember. És kötve hiszem, hogy bárki is tudná.

Kapcsolódó szócikkek: Dana Scully
shadowhunter1975 P>!

Scully lebiggyesztette ajkát, és megrovóan nézett a férfira, de az nem reagált. Erre sóhajtott egyet, felszaladt a lépcsőn a vasajtóig, és megragadta a kilincsgombot. Elfordította egyszer, majd még egyszer, de hiába.
– Most mi lesz? – nézett hátra komoran.
Mulder arcáról egy szempillantás alatt eltűnt a pajkos grimasz.
– Be van zárva? – kérdezte megütközve.
Scully ránézett társára, s közben újra megforgatta a gombot.
– Ennyit a kiszámíthatatlan bekalkulálásáról….
Hunyorogva felpillantott a napba, majd ismét Mulderre nézett. Mielőtt megszólalhatott volna, a férfi odalépett mellé, megragadta az ajtógombot és elfordította. Az ajtó azonnal kitárult.
– Bevetted – vigyorgott Scully, a vállát a falnak vetette.
Mulder megrázta a fejét.
– Dehogyis vettem be.
– De bizony bevetted. Egy null ide.
– Szó sincs róla…

29-30. oldal, 2. fejezet (Intercom, 1998)

Sydney>!

Mulder, ha a terroristák felhívják a figyelmünket egy bombára, azt minden bizonnyal azzal a céllal teszik, hogy mi megtaláljuk a bombát. A terrorizmus elsődleges célja ugyanis a rémületkeltés. Ha belenéznél a statisztikákba, láthatnád, hogy modellszerű viselkedésminta figyelhető meg gyakorlatilag minden olyan esetben, amikor a terroristák előzetesen figyelmeztettek egy-egy pokolgépes merényletre…

Kapcsolódó szócikkek: Fox Mulder
shadowhunter1975 P>!

– Ez remek – sóhajtott Scully. – Pompás.
Hüvelykujjával a tábla felé bökött.

NEM ÉRDEMES PRÓBÁLKOZNI!
FORDULJ VISSZA!
TILOS AZ ÁTJÁRÁS!
– Micsoda? – érdeklődött Mulder.
– Tizenegy óra múlva meg kell jelennem Washingtonban egy meghallgatáson, aminek az eredménye valószínűleg kihat életem legfontosabb döntésére. Ezzel szemben itt vagyok az isten háta mögött, a texasi prérin, és fantom tartálykocsikra vadászom.

133. oldal, 9. fejezet (Intercom, 1998)

INTENZÍV TERÁPIÁS OSZTÁLY
A GEORGE WASHINGTON EGYETEM SEBÉSZETI KLINIKÁJA ,
WASHINGTON, D.C.
Az ágyban fekvő Mulder megkínzottan pislogott. A felébredésnek még a gondolatától is megfájdult a feje, úgyhogy sokáig halogatta a dolgot.
– Kezd magához térni …
– Tényleg… Magához tér!
– Hé, Mulder…
Mulder csak feküdt, és félálomban hallgatta a felülről érkező hangokat. Férfihangok voltak, és valahogy ismerősen csengtek.
– Mulder….?
Végre erőt vett magán, és kinyitotta a szemét. A kórházi lámpák és a rengeteg műszer között három arcot pillantott meg.
– Te jó ég…. – motyogta.
Langly megcsóválta a fejét, amitől hosszú haja az arcába hullott.
– Mi a baj?
Mellette a kis Frohike és az udvarias Byers álldogáltak. Mindhárom arc aggodalmat tükrözött.
– Bádogember – suttogta ámulva Mulder, és Byersre majd Langlyre nézett. – Madárijesztő…
Kissé megemelte a fejét, és Frohike felé fordult.
– …. Toto.

168. oldal, 11. fejezet (Intercom, 1998)