Gyilkosságból ​jeles (Lynley felügyelő 3.) 6 csillagozás

Elizabeth George: Gyilkosságból jeles

Tizenhárom éves kisfiú holttestére bukkannak egy kisvárosi temető kertjében. A gyermeket galádul meggyilkolták, testén kínzások nyomai látszanak. Az összebonyolódott szálak egy híres, előkelő iskolába, a Bredgar Chambers College-ba vezetnek, ahol szinte mindenkinek – tanároknak és diákoknak egyaránt – van valami takargatnivalója. A lélektani motivációkkal át- meg átszőtt izgalmas krimi nyomozópárosa most is a már összeszokott Thomas Lynley felügyelő és Barbara Havers őrmester; Elizabeth George bravúros meseszövésének jóvoltából az ő életproblémáik és emlékeik is rárímelnek a bűntény körüli helyzetekre és eseményekre.
A Fejvesztve és az Elenáért tettem című, magyarul is megjelent könyvek méltán népszerű szerzője ezúttal is meglepi az olvasót a bonyolult emberi viszonyok komor következményeibe torkolló mesteri feltárásával és a váratlan fordulatokban bővelkedő nyomozás izgalmaival.

Eredeti megjelenés éve: 1990

Magyar Könyvklub, Budapest, 1996
400 oldal · ISBN: 9635480903 · Fordította: Szappanos Gábor

zeany>!
Elizabeth George: Gyilkosságból jeles

Az elmúlt egy-másfél évben elolvastam legalább ötven krimit, s nálam ez az abszolút győztes. Még talán a skandináv krimik remekein is túltesz. Imádom az elit iskolákban játszódó történeteket, a zárt, belső világok korántsem elit perverzióit. Itt minden adott, ami egy lebilincselő sztorihoz kell: megrázó gyermekgyilkosság, múltból felbukkanó rejtélyek, melyek elvezetnek a tragédiához, számos furcsa diák és tanár, mindenki a maga féltett titkával, totál ellenpólusú nyomozópáros, újabb bűntény, több gyanúsított und so weiter….

ibolya09>!
Elizabeth George: Gyilkosságból jeles

Egy igazán jó krimi. A sorozatnak ez a harmadik kötete, ha jól tudom, de ezt olvastam közülük először. Még így is élvezhető volt, és követhető a főszereplők sorsa. Nem volt zavaró, hogy az első két kötetet akkor még nem olvastam. Nagyon jó krimit írt az írónő, meglepő fordulatokkal, emberi tragédiákkal. Ritka az olyan könyv, de ez olyan, ahol még a gyilkost is megsajnálja végül az ember. Velem legalábbis így történt.
Azt sajnálom viszont, hogy a sorozat további részeit nem adták ki magyarul.

Angellin>!
Elizabeth George: Gyilkosságból jeles

Jó volt, jó volt, bár kicsivel a könyv fele után rájöttem, hogy ki a gyilkos. De továbbra is érdekes maradt a történet, hisz a miértre nem tudtam a választ. Deborah megint az agyamra ment. Az is zavart, hogy a Helen és Lynley közötti párbeszéd magázva lett magyarra fordítva. Teljesen értelmetlen.

Na mindegy, nem olyan rossz kis könyv ez. Megéri a négy csillagot.

Lynley felügyelő sorozat · Összehasonlítás