Kismamák ​nagykönyve 33 csillagozás

Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve

Az első olyan babakönyv, amely ábrákkal mutatja be az édesanyáknak, hogyan kell ellátni, ápolni, gondozni gyermeküket. Minden tudnivaló egy kötetben – a terhesség kezdetétől a gyermek egészséges fejlődésének 3 éves szakaszáig. Áttekinthető tagolása biztosítja a gyors, könnyű tájékozódást. Ésszerű, lényegre törő megoldásokat kínál minden lehetséges problémára. Nélkülözhetetlen kézikönyv minden kismama és leendő szülő számára.

Eredeti cím: The Complete Johnson & Johnson Book of Mother & Baby Care

Magyar Könyvklub, Budapest, 2002
264 oldal · ISBN: 963547668X · Fordította: Honti Katalin

Izolda P>!
Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve

Egyreszt nagyon viccesek a 25 eves fotok, valamint van benne jopar ma mar aligha surun hasznalt dolog (textilpelenka, gumibugyi, stb) masreszt viszont ha meg sosem volt csecsemo a kezedben es nem tudod, hogy kell feloltoztetni, megfurdetni, felvenni es egyaltalan mit kell kezdeni vele, ez a te konyved. Fotokkal illusztralt hogykellkonyv, jo lesz meg lapozgatni akkor is, ha en mar boven lattam, fogtam, oltoztettem csecsemoket.
(Az elejen a terhesseg resz elnagyolt, arra jobb az Az a 9 honap, a vegen a betegsegekhez meg most nem volt kedvem. :))

250 oldal · ISBN: 9789635484324 · Fordította: Honti Mária, Honti Katalin, Sarkadi Borbála
eeszter P>!
Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve

A könyv címe megtévesztett, mert azt gondoltam, hogy inkább a várandóssággal foglalkozik, pedig nem. Sokkal jobban illene az a cím mondjuk, hogy „Kezdő anyukák kézikönyve”, vagy valami ilyesmi. Ebben a témában viszont szerintem fantasztikus, sok képpel és érthető magyarázatokkal írja le, hogy mit-hogyan.

anni_olvas>!
Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve

Babavárás idején olvastam, a babagondozási rész kifejezetten tetszett.

lepetitlys P>!

A fényképek 30 évesek az akkori haj- és ruhadivat szerint. :D
Végig követhetjük egy spoiler terhes nő testének változásait. A könyv mindenre igyekszik kitérni: egészséges táplálkozás, gyakori panaszok, testedzés.
Mindent illusztrál: ami a kórházba kell (fogkefét és fogkrémet is), vajúdás pózai, miben segíthet a partner: „Mondja el, mit lát, mennyire látszik a gyermek feje” spoiler.
Olyan jó volt látni a kis tökmagokat a képen. ^^
Amy-n keresztül beavatódunk a csecsemőgondozás rejtélyeibe. Mindent illusztrál, hogy hogy kell felvenni a csecsemőt, hogy kell bébihordozóba rakni – három hónapos kisbabát arccal kifelé rakják!! :O, ír mindenről is, és minden témát újszülött kortól mutat be.
Szerinte mély babakocsi nem szállítható közjárművön. Hmm..
A felétől kezdett nekem aktuális lenni, jó tippeket kaptam betegség, hányás esetén.
A pohárteszt életmentő lehet agyhártyagyulladás esetén!
Az elsősegély rész amúgy is fontos.

Alexandra0924>!
Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve

Elég régi kiadást olvastam és néha megmosolyogtam a képeket, de az alapja, a lényege még most is ugyan az. Az elején a terhességről szóló rész nem igazán részletes, csak felületesen említi. Viszont ha tényleg „kezdő” vagy és még sosem volta baba a kezedben, akkor ez a könyv is tökéletesen megfelel, mert a babagondozást szépen részletezik.
Én – mielőtt a kislányom született – nem egy nagyobb könyvet, ha nem sok kicsit vette. Minden témához egyet, mert a nagyobbaknál sok volt egy-egy témánál az átsiklás.
Ezért gondolom, hogy egynek ez is megteszi :)

batorba>!
Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve

Hát ajánlom minden kismamának. Anno amikor az elsőt vártuk még csak magunkban lapozgattuk a párommal és nézegettük, hogy fejlődik a kicsi. Aztán a második babánál már a nagylánnyal nézegettük, hogy milyen is a Pocaklakó tesó és mekkora. No meg tényleg a szülés fázisait is jól leirja. Én úgy készültem, hogy mindennap olvasgattam a könyvet az utolsó fázisban, hogy felkészüljek lelkileg a dologra. Nekem bejött. ( A szülésznő nem röhögött nagyon, mikor kifejtettem a fájások gyakoriságánál, hogy „Na most van a 2. fázis…”:-)))

moncsicsi83>!
Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve

A babagondozásos része tetszett, sok hasznos dolog van benne, de a terhesség részről olvastam már jobb könyvet is.

szanes1>!
Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve

Kicsit elavult már, de a képek aranyosak és a könyv beosztása is jó, de tényleg nem szabad csupán erre hagyatkozni.

kavarnyik>!
Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve

Nagyon hasznos, kicsit már elavult, pl. textil pelenkát nemsokan használnak a popsikra, inkább csak büfiztetédhez, vagy a baba feje alá, viszont a nagyrésze hasznos.

Ildiko_Lengyak>!
Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve

Terhesség alatt szép lassan olvastam el, minden nap egy fejezetet. Tömve van hasznos információval, ezért az agyam ennél gyorsabb tempóban nem fogadta be. :P Ez megint tipikusan egy olyan könyv, amit az ember nem kikölcsönöz 3 hétre, hanem beszerez egy saját példányt, amit elő-előkap a gyerek 2 éves koráig, mikor felmerül valami kérdés.

padamak>!

Hogyan bánjunk a gyermekkel? … * Ha igazságtalanok voltunk vele, mondjuk meg neki, és kérjünk bocsánatot tőle.

174. oldal (M-ÉRTÉK Kiadó, 2006)

padamak>!

Verjük-e a gyermeket?
A verés annak a jele, hogy elfogyott a türelmünk, és nem jó módszer a rossz viselkedés megfékezésére. Nem fogja a gyermeket visszatartani attól, hogy megint ugyanazt tegye, és a legközelebbi alkalommal alighanem nagyobbat fogunk ráütni. És ami rosszabb, arra tanítjuk a gyermeket, hogy a fizikai erő elfogadható eljárás, ha a másikra rá akarjuk kényszeríteni a magunk akaratát.

176. oldal (M-ÉRTÉK Kiadó, 2006)