A ​női szexualitás 8 csillagozás

Öröm és intimitás az élet minden szakaszában
Elizabeth Davis: A női szexualitás

Vajon ​milyen a női szexualitás? Misztérium vagy tudatosan átélhető valóság? ELIZABETH DAVIS szerint, ha a nők fontos életszakaszaikban jobban értenék és éreznék saját testük működését, megtalálnák az utat a bensőségesebb és örömtelibb szexualitás felé.

A szerzőnő erre az izgalmas, egyúttal spirituális útra hívja az olvasót. Választ ad arra, hogyan és miért változnak a nők szexuális vágyai életük különböző szakaszai során. Megmutatja, hogy a menstruáció, a terhesség, a szülés, a változókor vagy épp az öregedés milyen hatással van a nők szexuális életére. Feltárja a biológiai ritmus, a hormonok, a kulturális viselkedésminták, a stressz, a kapcsolati hullámzások, valamint a szexuális bántalmazások nemiséggel összefüggő szerepét. Nem csupán segítséget és praktikus tanácsokat nyújt a problémák kezeléséhez, de olyan új információkkal is szolgál, mint például hogy miért előnyös a szexuális együttlét a várandósság vége felé, mi is pontosan a „szeretethormon” vagy hogy a… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2009
308 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639604926 · Fordította: Homok Szilvia

Szivecskedo P>!

Elizabeth Davis: A női szexualitás Öröm és intimitás az élet minden szakaszában

Na jó, elég most már. Azt az utolsó néhány oldalt egy darabig úgysem fogom még elolvasni, hiszen az első terhességről/szülésről való gondolkodáshoz, irkáláshoz tesz fel kérdéseket.. és ugye ezt én még nem tudhatom magam mögött.

Szóval. Így 20 évesen ez a könyv sok olyat tartalmazott, amihez még nincs közöm, de azért persze nem árt rájuk felkészülni. Mivel fogamzásgátlót is szedek, így megint egy sor dolog nem érintett (a természetes ciklusról és az ezzel járó fizikai/hormonális változásokról szóló oldalak). A huszonéveseknek meg a könyv szerint úgy néz ki, hogy nem kell annyira foglalkozni a nőiséggel és a szexualitással, mivel ezzel a korosztállyal konkrétan kb. 3 mondat foglalkozott. Lehet, hogy mi még nem számítunk annyira nőnek? Vagy nekünk nem lehetnek még szexuális problémáink?
Azért persze volt benne sok minden, ami számomra is hasznos (pl. jó volt végigtekinteni egyben a fogamzásgátlási lehetőségeket, még akkor is, ha a bogyónál számomra megfelelőbbet nem találtam), meg amiről jó, hogy olvastam. Pl. így még tuti, hogy egy darabig nem akarok gyereket. Nem olyan jó móka ám… az a sok változás, seb, gyógyulási idő, stb., stb… „Ej, ráérünk arra még.” Ennek pedig biztos szívből örül a barátom, hogy már kevésbé nézem álmodozóan a kisgyerekeket.

Összességében tehát nem egy rossz könyv, sok hasznos infót tartalmaz azoknak a nőknek, akik jobban szeretnék figyelni természetes ciklusukat; akik épp babát várnak vagy a szülés után lábadoznak; akik klimaxolnak, stb. Ja, és azoknak, akik jót szeretnének mosolyogni a különböző első menstruációs meg hasonló rítusokon :))
És az elején túl kell lendülni. Nem olyan feminista a könyv, mint a bevezetés (az engem eléggé meghökkentett!).

Nikky88>!

Elizabeth Davis: A női szexualitás Öröm és intimitás az élet minden szakaszában

Mint mindig a könyv jókor került a kezem ügyébe, a nagy része olyan információk voltak amiket egy nő már tudott de legalább itt ott hallott. Viszont voltak olyan érdekességek is, amiket eddig nem is tudtam a saját testemről.

Szivecskedo P>!

Egyre közelebb jutunk a hatalomhoz és a pénzhez, egyre befolyásosabbak leszünk. A nők jó úton haladnak!

17. oldal, A szerző előszava