Hercegnő ​a barátnőm 10 csillagozás

Elizabeth Dale: Hercegnő a barátnőm Elizabeth Dale: Hercegnő a barátnőm

Minden kislányban lakozik egy hercegnő… Ebben a kötetben rendhagyó történeteket olvashatnak a gyerekek, hiszen ezek a hercegnők pontosan ugyanazokkal a problémákkal küzdenek, mint bármelyik gyermek: irigykednek, hisztiznek, magányosok, elköltöznek, bajba kerülnek, vagy éppen szüleik figyelmére áhítoznak. Ezek a bűbájos történetek segítenek abban, hogy végül a mindennapi élet valódi hercegnői is megtalálják a helyüket. Ha tetszett a Balerina a barátnőm, ezt is szeretni fogod!

Eredeti cím: Princess stories

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Barátnőm/barátom Napraforgó

Napraforgó, Budapest, 2013
160 oldal · ISBN: 9789634453956 · Fordította: Pataki Andrea · Illusztrálta: Kimberley Scott

mazsolafa>!
Elizabeth Dale: Hercegnő a barátnőm

Szerintem teljesen rendben volt ez a könyv. Engem nem zavart, hogy minden történetet habos és rózsaszín hercegnői díszlet köré építettek és így a hercegnőknek is le kellett vonni a tanulságot egy-egy történet után, legyenek ő könyvön innen vagy túl…

Bencuska>!
Elizabeth Dale: Hercegnő a barátnőm

Igazi habos-babos rózsaszín hercegnős történetek.Mégsem teljesen bárgyú.Ovisoknak kiváló és erőszakmentes!

Snora>!
Elizabeth Dale: Hercegnő a barátnőm

Mar vagy 4x volt nalunk a konyvtarbol az utobbi 2 evben, imadja a lanyom. Nekem bugyuta kis tortenetek, de o imadja magat ezek koze a mesek koze fantazialni. Alapveto viselkedesi normakat, erkolcsoket megfogalmaz.

duby>!
Elizabeth Dale: Hercegnő a barátnőm

Nagyon aranyos kis mesék. A kislányaimnak tetszett. Valaki azt írta bugyuta. Hát szerintem 5 évesen nem az Anna Kareninára vágynak. ☺️

Kis_Andrea>!
Elizabeth Dale: Hercegnő a barátnőm

Mi szeretjük ezt a könyvet. Egyrészt csillog az eleje, így amúgy izgága kislányom napközben is elcsábítható az olvasgatására. Szintén fontos számomra, hogy jó a mesék hossza, esti mesének is ideális. 19 mesét tartalmaz, így bővebb a választék, mint a 4-5 mesés könyvekben. A történetek mindegyike tartalmaz valamiféle tanulságot, és olyan témákat dolgoz fel, amik egy ennyi idős kislányt (legalábbis az enyémet, aki tényleg tiara bolond és ezt biztos nem tőle örökölte :-) ) foglalkoztatják. Viszont valóban a történetek elég egysíkúak, és hát nem egy szépirodalom. Az illusztrációk közepesek.

pevike>!
Elizabeth Dale: Hercegnő a barátnőm

A lányommal olvastuk esti mesének. Egy fokkal jobb volt, mint a Szupersztáros, ebben már vannak egészen aranyos mesék, bár a valóságalapja és a mondanivalója néhol még hagy kívánnivalót maga után. Azt azért megjegyezném, hogy nem értem, miért kell lefordítani magyarra a neveket, ez pláne a fiúknál zavaró, mert nem mindig talál magyar megfelelőt, és akkor marad az angol név. A kedvenc mesénk Derek herceg kalandja volt, azon még másnap is sokat nevettünk. :) A kedvenc kötetünk még mindig a balerinás, és az illusztrációk még mindig gyönyörűek.