Angyali ​oltalom (Angyali szerelem 2.) 68 csillagozás

Elizabeth Chandler: Angyali oltalom

Ivy gyászolja balesetben elhunyt szerelmét, Tristant. A fiú halála után elvesztette hitét az angyalokban, ezért egy hónappal a túlvilágra költözése után Tristan még mindig nem képes a lány tudtára adni, hogy nem hagyta el. Figyelmeztetni akarja arra, hogy az, aki őt megölte, a lánnyal is végezni akar. Ivy egy alkalommal csak hajszál híján menekül meg a gyilkos elől, ekkor jön rá az igazságra, hogy Tristan vele van, és hogy az angyalok mégis léteznek. Tristan a túlvilágról, egy másik angyal segítségével próbálja kideríteni a bűnügy részleteit, és megtalálni a gyilkost, aki most Ivyra vadászik.

Eredeti mű: Elizabeth Chandler: The Power of Love

Eredeti megjelenés éve: 1995

184 oldal · puhatáblás · Fordította: Barta Tamás
184 oldal · ISBN: 9789633430040 · Fordította: Kálmán Judit, Barta Tamás

Rémálom
Elizabeth Chandler: Angyali oltalom

Amit megtanultam az életről a könyvből:
– drogozni buli, nincs mellékhatása és cool, menő
– alkoholistának lenni jó
– a nő helye a konyhában van, és nem dumál
– ha valaki a teát szinte lenyomja a torkunkon, biztos kedvességből teszi
– ha a mostohatestvéremet akarom meghágni, az normális
– főleg ha egy hónapja meghalt az igaz szerelmem
– az sem gond, ha három pasi üldöz, és kettővel flörtölök, miközben sírok a fent említett halott szerelmemért
– a lányok, szeretik a sminket. nagyon.
– az írók mind bolondok, és médiumok

Amit az írásról megtanultam:
– nem kell személyleírás
– nem kell tájleírás
– nem kell karakterizálás, höhö, a hülye olvasónak az a feladata, hogy maga találja ki milyen
– tőmondat ftw!
– óh plusz egy bónusz, olyan függővége legyen, hogy úúúú, mert az izgalmas.

Sylvie23 P
Elizabeth Chandler: Angyali oltalom

Ez a rész unalmas volt, de még mindig rövid. Lényegében a szereplők szenvedésével volt tele, némi akcióval megspékelve, de annyira kiszámítható az egész, hogy ezt nem lehet komolyan venni.

Ui: Úgy döntöttem, hogy most @Avely -nek fogok írni, mert a könnyről nem igazán tudok mit írni, hogy elég hosszú legyen ez az értékelés. :DDD Igen ez valószínűleg csalás, de nem érdekel XD. Ez a könyv, sőt inkább maga a sorozat valóban iszonyatosan rossz volt. Igen, ezt már akkor is tudtam amikor elkezdtem olvasni, sőt akkor is amikor hazahoztam magammal a könyvtárból. Hál istennek ma már nem kapható ez a sorozat tudomásom szerint, amiért egy hatalmas jó pont járna a kiadónak. Ivy, a mi drága főszereplőnk egy hatalmas katasztrófa, legszívesebben többször is összevertem volna a sorozat folyamán, de ez van a kihívásom miatt végig kellett szenvednem ezt az egészet. A gonosz mostoha tesója egész kedvelhető volt, főleg amikor megkeserítette a csaj életét. :D Több pozitívuma nincs, és nem, nem ajánlom senkinek, könyvtárból se. (A könyvtárban a fantasy rész helyett a szép irodalomnál, az ősöreg könyvek között találtuk meg eldugva, szóval valaki már egyszer gondoskodott róla, hogy ott egyék meg a molyok. :DDD

Kovtünci
Elizabeth Chandler: Angyali oltalom

Na ez a könyv már nem tetszett az eleje és a vége kivételével tiszta unalom volt, azt hittem az első rész után, hogy izgalmasabb lesz , de csalódnom kellett. Már elolvasom a 3-ik részt is, mert azt hallottam, hogy a 3 könyv tesz ki egy egészet. Most már nem tudom hogy ki a jó és ki a rossz., remélem minden kiderül a könyv végére :)

Angria_Wolf
Elizabeth Chandler: Angyali oltalom

Szép és aranyos, akárcsak az előző! A szálak pedig kezdenek izgalmasan bonyolódni. Annak ellenére, hogy nekem egy kicsit túl romantikus, egészen szerethető. A szép borítókról nem is beszélve…amiknek igazából most értettem meg a jelentőségét.

kkata76
Elizabeth Chandler: Angyali oltalom

Rosszabb, mint az első kötet, csak az utolsó 10 oldalon történik valami, ráadásul az események kimenetelét csak a 3. részben tudod meg. Előtte csak kínlódás van a szereplők és az olvasó részéről is. Az első részben legalább pörgött egy kicsit a vége: meghalt a főszereplő :)
Annyira kusza a szereplők egymáshoz való viszonya, hogy kedvem sincs kibogozni, hogy akkor most ki kivel mikor mit és hogyan.

Sentis
Elizabeth Chandler: Angyali oltalom

Valahogy kezdem azt érezni, hogy nem tudnak egy normális főszereplő lányt tervezni az írók vagy nem tudom. De Ivy eddig semleges volt, most inkább utálatos. Nincs baj azzal, hogy Gregory iránt érezz valamit, még ha csak Tristan hiánya miatt is. De ne játssza a szentet, hogy nem lehet! Lehetne őszintébb a barátnőivel szemben… jobban mondva figyelhetne rájuk is.
Mindegy… még mindig könnyen olvasható, simán letehető. Mondjuk párszor úgy éreztem, hogy az események dobálva vannak.
A karakterek meg továbbra sem kiemelkedőek.

Jinx_Sniper
Elizabeth Chandler: Angyali oltalom

Szerintem nem volt rossz. Egyszer mindenképpen olvasható könyv. Főleg meló után, pihenés gyanánt.
Bár meglepődtem, hogy Gregory milyen kis k….g lett a könyv végére. :/ Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből…

Beby
Elizabeth Chandler: Angyali oltalom

Lényeg a lényeg, hogy ez már jobb volt, mint az előző. Meghaladta az egynek elment kategóriát és kezdtem jó döntésnek titulálni, hogy bár a kihívás miatt, de folytattam a sorozatot.
A szereplők még mindig nem ütik meg a jól kidolgozottság fogalmát, még mindig nincsenek meg a megfelelő tájleírások, még mindig leírja a fülszöveg az egész történetet, s még mindig szellemek vannak az angyalok helyett, de – és ez nagy szó – a sztori lefolyása már izgalmasabb, mint az előző köteté. Itt már megjelenik a halvány krimi-szál… (…)
Összességében úgy gondolom, hogy ez már egy kategóriával jobb lett, mint az előző, de még ez sem közelíti meg azt a szintet, ahol az igazán fantasztikus könyvek kezdődnek. Most írhatnám azt, hogy talán majd a következő remek lesz, de mint már említettem, hogy közben már azt is elolvastam, *spoiler* tudom, hogy az sokkal szuperebb, klasszabb, mint ez. *spoilermentes*
Ajánlani tudom a könyvet azoknak, akik elég türelmesek ahhoz, hogy végigszenvedjék az előző kötetet, átrágják magukat ezen „elmegy kategóriába tartozóval”, majd igazán élvezzék a harmadik részben kibontakozó krimi-szálat.

Bővebben: http://konyvkupac.blogspot.hu/2016/08/elizabeth-chandle…

DollyDorka

Annyira szeretem
Egy egy résznél (na joo az összesnél) tisztára bele borzongtam!!

Zsuzsi_Molly

Angyali szerelem 2. rész

Ivy még mindig nem tudta elfelejteni egykori szerelmét Tristant, bármit csinál Ő jut eszébe s ettől mindig nagyon szomorú lesz. Mióta nem hisz az angyalokban, azóta öccsére Philipre is folyton mérges, s idegesíti, ugyanis mindig azzal jön, hogy Tristan angyal lett, s itt van velük. Ezek következtében begubózik, s nem megy semerre, persze csak addig, míg barátnői ki nem ráncigálják, s próbálják mással (Willel) összehozni.

… Tristan próbálja elérni Ivyt, hogy közölje vele nagyon úgy néz ki, hogy nincs biztonságban, ezért mindent elkövet, hogy kiderítse, tényleg Ő-e a célpont vagy sem, ugyanis a baleset melyben életét vesztette nem baleset, hanem szándékos kísérlet volt.

Mindeközben Ivy rémálmaiban egyre többet lát, s próbálja össze tenni az apró képkockákat, melyeket mostohatestvérével (Gregoryval) mindig megoszt.

A történet eléggé félbemaradva ér véget, mint egy sorozat a tévében, mikor pont kiderülne, hogy ki a gyilkos. Itt sincs másképp, szóval érdemes egyből a harmadik kötetet is oda készíteni, hogy tudjuk ki az aki a halálba szeretné taszítani Ivyt.

… folytatása következik …

184 oldal · puhatáblás · Fordította: Barta Tamás

kellyolvas P

Ezúttal megeshet, hogy jó messzire kiakolbólint, akár még a holdra is.

Delena

Nagyon kellemes érzés, Ivy. Tudod, milyen érzés egy tó vizén lebegni? Körülötted fák gyűrűje, feletted a kék ég. Csak fekszel a vízen, a napfény ragyog az ujjad és a lábujjad hegyén.

Lehetetlen fordulatok
Mit látott, amikor esténként kinézett az égbolt magányos, fekete képernyőjére? Lehetőségeket. A szerelem végtelen, kanyargós útjait, és ó. keserű szív, az összes lehetetlen fordulatát.

Delena

– Az álmok néha angyalok üzenetét közvetítik-vetette fel Philip.

Beby

Ez a bátorság – mondta neki egyszer Tristan. – Szembenézni azzal, amitől félünk.

Delena

– El kell érnem őt! – ismételte elszántan Tristan. – Figyelmeztetnem kell Ivyt, el kell
neki mondanom, hogy a karambol
nem
véletlenül történt. Lacey, segíts! Tudod, hogy még
nem szoktam meg ezeket az angyalos dolgokat.
– Látod, ebben igazat adok – felelte Lacey, Tristan sírkövének dőlve.
– Szóval, velem jössz?
Lacey hosszú, lila körmét nézegette, ami többé nem repedt be és nem tört le, ahogy
Tristan sűrű, barna haja sem nőtt tovább. Azután így szólt:
– Na jó, végül is be tudok iktatni egy uszodai partit úgy egy óra hosszat. De kérlek,
Tristan, ne várd azt, hogy tökéletes, angyali vendég leszek.

kellyolvas P

Beth kettejük között állt, és újabb csevegni kezdett.

Angyali szerelem sorozat · Összehasonlítás