Akit ​egy angyal megcsókolt (Angyali szerelem 1.) 144 csillagozás

Elizabeth Chandler: Akit egy angyal megcsókolt

Ivy nehéz időszakot él át: anyja újra férjhez megy, de a lány nem érzi magát otthon az új családban. Aztán megismeri Tristant, akiben megtalálni véli élete szerelmét. Mikor a fiú tragikus balesetben meghal, a lány elveszti hitét az angyalokban. Ez megnehezíti, hogy Tristan, aki a védőangyala lesz, felvegye vele a kapcsolatot. A lány nem érzi a jelenlétét, és a fiú minden próbálkozása, hogy érintkezésbe lépjen vele, balul sikerül, ami csak erősíti a lány elutasító ítéletét. Tristan egy mellészegődő, kissé bohókás angyal segítségével próbál rájönni, hogy milyen feladat vár rá új szerepében.

Eredeti megjelenés éve: 1995

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egmont Dark Egmont-Hungary

184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633430033 · Fordította: Barta Tamás
178 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633430033 · Fordította: Barta Tamás

Mulán>!
Elizabeth Chandler: Akit egy angyal megcsókolt

Kicsit alul van értékelve a könyv, nem kapott elég figyelmet és nem értem hogy az ilyen kis kötetek miért nincsenek jobban reklámozva, mert más könyvek helyett pl ezt is lehetett volna nyomatni mindenkinek…
Az első két három oldalon már meg is kapjuk a csattanót amiről majd az egész könyv szólni fog. Nem rossz könyv de nekem kicsit kevés volt, kicsit kidolgozatlan ettől függetlenül viszont simán hozza a jó fantasy szintet, egyáltalán nem volt csalódás és az pedig hogy ez rövid kis kötet még jobban tetszett hogy nem 400 oldalon van elhúzva. Nem fogom újra olvasni de egy olvasásnak tökéletes volt.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Angyali szerelem 1

Ez egy újabb méltatlanul alul értékelt könyv volt, nekem kifejezetten tetszett.
Izgalmas, misztikus krimi történet volt, szimpatikus szereplőkkel, megrázó, szomorú eseményekkel, veszteségekkel.
Gimnáziumi diákokkal, sporttal, sok különböző vagyoni és társadalmi helyzetű tinikkel, kellemes helyszínnel. A szereplők valóságos egyéniségek voltak, változatos tehetségekkel, voltak kiemelkedő sportolók és más-más művészetekben jártasak. Igazán színes szereplőgárdát vonultatott fel a szerző.
Nem volt hosszú és jó pörgős, olvastatta magát, hamar a végére értem, úgyhogy kezdem is a kövi részt.

Aniramemm P>!
Elizabeth Chandler: Akit egy angyal megcsókolt

Nem rossz volt ez a könyv, hanem sajnos nagyon unalmas. Nem történt benne semmi. Lehet nem is kellett volna a sorozatot ennyire szétszedni, hanem lehetett volna hosszabb és kidolgozottabb. A szereplőkből nagyon minimálisat kapunk, majd ami az elején le van írva azt még szó szerint kétszer újból elolvashatjuk. Ez az angyalosdi téma nekem amúgy sem fekszik, kivéve ha gyilkos bukott angyalokról van szó. Plusz Tristan angyalsága annyira minimalista, hogy inkább egy itt ragadt szellemnek mondanám, akinek még valami befejezetlen dolga van. Amire fény is derül pontosan az utolsó oldalon, ezzel is izgalmat keltve, hogy biztos el akard olvasni a következő részt. Nem tudom, hogy én felvillanyozódtam-e annyira, hogy el akarjam olvasni.

Zölderdő>!
Elizabeth Chandler: Akit egy angyal megcsókolt

Ez a könyv olyan volt, mint egy vonal.
Egyenletesen haladt a történet. Nem volt se izgalom, se fordulat, csak volt. A könyv felénél történt valami, addig a nagggyon érdekfeszítő életét láthattuk a két főszereplőnek. Akiket amúgy nem lehetett annyira megismerni, megszerezni meg főleg nem.
Egyedül az utolsó oldalon lévő fordulat miatt vagyok kíváncsi a folytatásra.

h_orsi >!
Elizabeth Chandler: Akit egy angyal megcsókolt

Bármennyire is furcsa, de én sohasem szoktam elolvasni a könyvek fülszövegét vagy ha el is olvasom, egyáltalán nem emlékszem rá. Kizárólag a borító alapján ítélem meg a könyvet (tudom, nagy hiba, de én ilyen vagyok).
Nekem tetszett a történet, bár azt el kell ismernem, hogy semmi volt. Kevesebb mint 200 oldal szólt arról, hogy két főszereplőnk egymásba szeret, az egyik meghal és angyalként megpróbálja kitalálni, hogy miért ragadt két „világ” között. Jobban örültem volna neki, ha a sorozat összes részét egybe rakják, így olyan kis semmiség volt ez a történet. Egy kicsit zavartak a tőmondatok és a szóismétlések, de a Saiers-nél még mindig elviselhetőbb volt :D. Lehet, hogy csak az volt a szerencsém, hogy Susan D. Gabriel irománya után olvastam el ezt a könyvet, de ennek most nagyon örülök :).
Nem sopánkodom rajta, hogy nem voltak romantikus jelenetek, mert nem vártam el tőle (pár embernek üzenem, hogy egyébként nagyon is voltak csak levágva, leegyszerűsítve). Szerintem az igen is romantikus, hogyha egy fiú virágokat visz a lánynak és így tovább… a mai világban már ez is számít :)
Ezt a könyvet már régóta el szerettem volna olvasni, de valahogy sohasem jutottam hozzá. Köszönet @ronnie96-nak a lehetőségért és az utazókönyvért :) Nagyon tetszett és tuti, hogy a többi részét is olvasni fogom! :)

Adrienn1994>!
Elizabeth Chandler: Akit egy angyal megcsókolt

Nem tudok mit írni. Nem igazán fogott meg, viszont spoiler. A könyv végén egyből elkezdett pörögni az agyam, hogy vajon a többi kötet végig arról fog szólni , hogy spoiler Ha igen, kicsit szenvedős lesz a sorozat….

Zsuzsi_Molly>!

Angyali szerelem 1. rész

Tipikus bevezető egy romantikus regényben, hogy van egy lány és egy fiú, tetszenek egymásnak, de nem akarják bevallani se maguknak se egymásnak. Aztán a végzet csak úgy hozza, hogy össze gabalyodnak de már annyira, hogy elválaszthatatlanok, s mikor mégis el kell válniuk, egy baleset miatt, akkor az a másik számára elviselhetetlen. Bármennyire is szeretne Ivy túllépni, egyszerűen mindenről Tristan (halott párja) jut eszébe.
Ivy a baleset előtt 100%-ig hitt az angyalokban, rengeteg szobra volt, s mindenkinek azt mondta, hogy igenis léteznek. Sokszor imádkozott / fohászkodott hozzájuk, a tragédia után (ugyanis ha lennének angyalok akkor szerelmét megmentették volna), elvesztette hitét bennük.
Ez Tristan számára katasztófát jelent, hiszen angyalként bolyong a földön, s próbálja elérni szerelmét, hogy bebizonyítsa Neki volt igaza. "Angyalok igen is léteznek, s erre én vagyok az „élő” példa."

Hogy mi hozta össze őket, s, hogy mit szeretne annyira angyalként elmondani Ivynek, ezt már csak a könyvből tudhatod meg. :)
Olvasd el, szerintem annyira nem rossz mint ahogy sokan értékelték.

… folytatása következik …

184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633430033 · Fordította: Barta Tamás
Paulina_Sándorné P>!
Elizabeth Chandler: Akit egy angyal megcsókolt

Nem volt rossz, de nagyon hasonlított a „Szerelmem egy angyal” című könyvhöz. Az azért jobban tetszett. Tristan szimpatikus lenne, de az elején annyit szerencsétlenkedett, hogy össze tudjon jönni Ivy-vel, hogy az már sok volt. Túlzásba vitte egy kicsit. Örültem neki, mikor végre összejöttek, aranyos páros. Gregory-t nem kedveltem meg, spoiler. Remélem Ivy visszatalál az angyalokhoz.

szilvamag_>!
Elizabeth Chandler: Akit egy angyal megcsókolt

A könyv érezhetően a tizenéveseket szólítja meg, engem kevésbé ragadott magával. Sajnos a fülszöveg mindent elárul, így nagy meglepetések nem is érhettek bennünket olvasás közben, pedig milyen jó lett volna :)

Emese0727_falakmögött>!
Elizabeth Chandler: Akit egy angyal megcsókolt

Az alapötlet jó volt, de a kivitelezés màr nem. :( kàr érte, mert az alapötlet jó, és van ami meg is fogott benne, vagy lâtok benne esélyt, hogy jó dolgokat lehetne belőle kihozni, de làtva az első részt, elbizonytalanodtam, hogy fogom-e folytatni

lucus_97>!

Nem hiszem el, hogy féltékeny vagyok egy macskára […].

Kapcsolódó szócikkek: féltékenység · macska
kellyolvas P>!

Anyám egyik pasija volt. Sok pasija volt, és a legtöbb rendes volt. De ez az egy gonosz volt.

Sunshine>!

– Sosem érdekeltek az izomagyúak. Nekem olyan pasi kell, akivel lehet beszélgetni.

szymba23>!

Olyan közel volt hozzá, olyan közel, és mégse… át tudott nyúlni a kezén, de nem tudta megérinteni. Mellé tudott feküdni, de nem tudta megnyugtatni. Tehetett egy vicces megjegyzést, de a lány meg se hallotta. Nem volt helye a lány életében, és a lánynak talán jobb volt így, de ő halálosan szenvedett ettől.

lucus_97>!

– Segíts, hogyan kell megfogni egy macskát?
– Hívd meg egy italra.
– Komolyan kérdezem!
– A farkánál fogva.
– Csak hülyéskedsz.
– Igen, hülyéskedem.

Kapcsolódó szócikkek: macska
Sunshine>!

– Mindig két kilométerrel a föld fölött lebegsz. Az angyalok zónájában.

Delena>!

Szeretet angyala – imádkozott magában Ivy csendesen vigyázz anyára. Vigyázz mindannyiunkra.
Tégy minket boldog és erős családdá.

Delena>!

− Szóval… szellem vagy? – kérdezte a fiú.
− Mi–cso–daa??
Bárcsak abbahagyná ezt az affektáló beszédet – gondolta Tristan.
− Azt mondtad, hogy szellem? Akkor tényleg új fiú vagy.
Nem szellem.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Nem
volt helye a lány életében, és a lánynak talán jobb volt így, de ő halálosan szenvedett tőle. Bárcsak
kiszabadítaná őt a szerelem börtönéből. De a lány nem tudta, nem látta, hogy a kezében van a
kulcs…

Lexurius>!

A fiú felnevetett, és megérintette Ivy orra hegyét.
– Vicces vagy – mondta. – Remélem, megtartunk téged.

Angyali szerelem sorozat · Összehasonlítás