Ebéd ​Párizsban 45 csillagozás

Szerelmi történet receptekkel
Elizabeth Bard: Ebéd Párizsban

Egy ​párizsi hétvége alkalmával Elizabeth Bard együtt ebédelt egy sármos franciával – és soha többé nem tért haza.
Vajon szerelem volt első látásra? Vagy az volt a döntő mozzanat, hogy a kés könnyedén siklott keresztül a pavé au poivre-on, és a hús rózsaszín leve étvágygerjesztően folyt rá a vajas borsmártásra? Az Ebéd Párizsban egy fiatal amerikai nő két szenvedélyes – újdonsült kedveséhez és a francia konyhaművészethez fűződő – szerelmi viszonyának hiteles krónikája. Elizabeth, miután fogja magát és új életet kezd a világ legromantikusabb városában, lelkesen veti bele magát a nyüzsgő piacok, a hangulatos bisztrók és a nádszálvékony femmes fatales-ok világába. Megtanulja, hogyan kell halat pucolni (ebben Jane Austen siet a segítségére), mindent elkövet, hogy leküzdje az időnként rátörő honvágyat (ehhez a csokoládéfelfújtat kell bevetnie), és belehabarodik a hentesébe (aki Matt Dillon kiköpött mása). Elizabeth rájön, hogy minél mélyebbre merül a francia konyhaművészetben,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Sanoma, 2012
336 oldal · ISBN: 9789633410295 · Fordította: Molnár Edit

Elizabeth Bard: Ebéd Párizsban Szerelmi történet receptekkel

Voltak benne jó részek, és voltak olyanok, amelyeket kifejezetten unalmasnak találtam. Az eleje még tetszett, aztán a közepe táján kissé leült a sztori. Néha úgy éreztem, hogy Elizabeth maga sem tudja mit szeretne: megmaradni amerikainak Párizsban, vagy miután magához tért a kultúrsokk okozta döbbenetből, franciábbnak lenni a franciáknál. Mivel sem konyhatündér, sem egy nagy ínyenc nem vagyok, ezért a fejezetek végén található receptek számomra teljesen érdektelenek voltak, ezeket csak felületesen átfutottam. Azt mindenesetre megtudtam, hogy 1) Franciaországban nem létezel, ha nem fizetsz gázszámlát, 2) a franciák vagy nyaralnak, vagy épp most tértek haza a nyaralásból, vagy a nyaralásukat tervezgetik, 3) Franciaországban is csak akkor tudsz érvényesülni, ha valakinek a valakije vagy, 4) a francia eladók felsőbbrendűek és időnként tahók.

encus625 P

Elizabeth Bard: Ebéd Párizsban Szerelmi történet receptekkel

Az a jó ebben a könyvben, hogy nem akar más lenni, mint amilyen. Nem akar vicces meg humoros lenni, mert nem az, sőt. Csak a színtiszta valóság. Egy amerikai nő álmai fiúját egy franciában találja meg, először távkapcsolatban majd együtt élnek egy lakásban Párizsban. Nehéz lehet egy amerikainak, de talán egy másik európai országban nevelkedett egyénnek is a francia kultúrát, szokásokat megérteni és elfogadni. A könyv nagy része erről szól, nem csöpögős szerelmi történet ez, hanem a mindennapjaik. Ami amúgy szinte teljesen átlagosnak is mondható: vannak örömre okot adó napok és vannak a rosszak, amin túl kell lépniük. Elizabeth hamar beleveti magát a konyhaművészet rejtelmeibe, éttermekbe járhatunk, együtt főzhetünk vele. Nekem minden egyes étel leírásában az tűnt fel, hogy ezt szívvel-lélekkel csinálja. Ennyit már régen voltam éhes egy könyv olvasása alatt. Teljesen mindegy hogy ebéd, vagy vacsora előtt vagy után voltam. És éppen hízókúrán vagyok, szóval nagyon tetszett.
Ha egy Franciaországban élő olvasója akadna a könyvnek, majd írja már le, hogy tényleg ennyire bürokratikus-e ott minden, teljesen fedi-e a valóságot, amit Elizabeth ír az országról. Köszi előre is!

Sanoma, 2012
336 oldal · ISBN: 9789633410295 · Fordította: Molnár Edit
Felixa P

Elizabeth Bard: Ebéd Párizsban Szerelmi történet receptekkel

Párizs mindig le tud nyűgözni…, ennyi a pozitívum…
A könyv és én nem igazán találtunk egymásra. A történet az elején ígéretesen indult, de egyre beljebb haladva kezdett ellaposodni, aztán érdektelenné válni a számomra. A gasztronómiai vonal figyelemfelkeltő volt, viszont a legtöbb étel nem az én ízlésvilágom.

Viktória_Erdei

Elizabeth Bard: Ebéd Párizsban Szerelmi történet receptekkel

Párizs mindig szép hely marad, de ennyi. Nagyon sokszor unalmas volt a könyv. Nagyon nehezen vettem magam rá, hogy olvassam. Nagyon lapos volt.

szilvamag_

Elizabeth Bard: Ebéd Párizsban Szerelmi történet receptekkel

Nagy meglepetés volt számomra a könyv, mivel a címéből és a tartalmából ítélve én úgy gondoltam, hogy egy könnyed kis limonádéval lesz majd dolgom, de ez nem így volt
A könyv egy amerikai nőről szól, Elizabethről, aki egy franciához megy férjhez és Párizsba költözik. A regény önéletrajzi ihletésű, melyben az írónő nagyon őszintén és nem kevés humorral mutatja be a franciákat és azok szokásait, valamint a saját küzdelmeit és félelmeit, amit a házassága, az idegen országban érzett magánya, a munkanélkülisége és a barátok hiánya miatt érzett.

hanichupor

Oh én imádtam! Megint!
Még általános iskolás koromban került a kezembe ez a könyv és akkor az nyűgözött le, hogy recept könyv egy történettel. Aztapasztacipőpaszta! Mekkora ötlet!
Azóta elszállt ez a varázs, de a történetet még mindig megmosolyogtatja a lelkemet. Teljesen tudok azonosulni Elizabeth szellemiségével. Engem is lenyűgöznek a múzeumok, imádom az ételeket és habár csipázom a franciákat vannak bizony dolgaik, amitől felszalad a szemöldököm a homlokom közepére. Ez a könyv enged betekintést abba is, hogy milyen nem rácsodálkozni, hanem egyenesen átélni ezeket a kulturális furcsaságokat.
Ami Gwendalt illeti szerintem egy fantasztikus pasi. Valahányszor a könyvben szerepelt áradt belőle az elégedettség és a boldogság. Számomra átjárta egyfajta zen.
A történet maga igazából baromira lassú volt, sőt az első mondat egyenesen össze is foglalja mindazt, amit utána kifejt. Őszinte rajongója vagyok az ilyen könyveknek, spoiler Viszont a lassúság kimondottan jól állt ennek a könyvnek, életszagúvá tette. Mert hát arról is szól! Megértem azokat is, akik azért nem szeretik, mert leült a sztori, de az élet is leül néha és valahogy újra be kell indulnia, akárcsak ennek a történetnek a végére!

napsugar213

Elizabeth Bard: Ebéd Párizsban Szerelmi történet receptekkel

Ez a könyv , egy kis könnyed olvasmány volt semmi extrával . Könnyen lehetett olvasni , de nem lett a kedvencem . Sok receptel egybekötve , amik azért nem tetszettek mert tele volt halas és kagylós ételekkel amiket alapból nem szeretek . És maga Párizs sem nyügözött le .

Yvonne37 P

Elizabeth Bard: Ebéd Párizsban Szerelmi történet receptekkel

Egy könnyed, nyári olvasmánynak jó volt…. A receptek számomra feleslegesek benne, ha főzni szeretnék szakácskönyvet veszek elő, ezeket mindig átugorva olvastam a könyvet (később sem veszem le a polcról a receptek miatt).
Az pedig kifejezetten zavart benne hogy sokszor franciául jelent meg egy-egy szó, mondattöredék. Ezek mindig kizökentettek az olvasásból, mivel nem tudom helyesen kiejteni a francia szavakat, (lévén soha nem tanultam ezt a nyelvet) így bosszantóak voltak számomra.

Hajni_Nagy

Elizabeth Bard: Ebéd Párizsban Szerelmi történet receptekkel

Külföldön élő hazánk fiaként igazán megérintett ez a történet a maga összes örömteli és kevésbé örömteli pillanatával együtt. A történet hihetetlenül őszinte, egyáltalán nem csöpögős a receptek pedig isteniek – én ki is próbáltam őket, a ratatouille egyszerűen mennyei!

A könyv hangulata kicsit emlékeztet a Julia Child életét bemutató Julie és Julia című filmre.

Csoszi

Hol a fenében van Csingiling, amikor szükség van rá?

Csoszi

– Milyen ország az, amelyik szándékosan elnyomja a legjobbakat és a legtehetségesebbeket a középszer kedvéért?

theodora

Paul, azonban miután felfedezte magának a Nutella nevű mogyorókrémet, többé egy rossz szót sem szólt Franciaországra.

theodora

A franciák mindig is tudták azt, amit én csak sejtettem; a jóízűen falatozó nőnél nincs szexisebb látvány. A férfiak imádják az ilyet… A képlet egyszerű: az a nő, aki a legutolsó falat húst is kiszippantja a homár páncélja alól, aztán még desszertet is rendel (amit el is fogyaszt) – nos, az ilyen nő szokta letépni a ruhát a férfiról, és később még repetát is kér.

efenera

Semmi sem kovácsol össze jobban egy új családot, mint a közös fürdőszoba.

encus625 P

Az első párizsi telemet azzal töltöttem, hogy a paplan alatt olvastam a Háború és békét.

8.fejezet

Arabella

Az élet nem csupa költészet. Néha el kell viselnünk a terheket, szembe kell néznünk a valósággal. Néha le kell vinnünk a holttesteket a színpadról.

csvkata

A képlet egyszerű: az a nő, aki csak turkál az ételben, undorodik a szextől. Az a nő viszont, aki a legutolsó falat húst is kiszippantja a homár páncélja alól, aztán még desszertet is rendel (amit el is fogyaszt) – nos, az ilyen nő szokta letépni a ruhát a férfiról, és később még repetát is kér.

17. fejezet - Ebédelő hölgyek - 259. oldal

lauranne

Fogtam a kést, és belenyomtam a hegyét a hal hasába. Itt elbizonytalanodtam, és valami fennkölt dologra próbáltam gondolni, hogy oldjam a közelgő cselekmény brutalitását. Vajon Jane Austen szokott halat pucolni?
A kés recsegett, mint egy akadozó cipzár.

Általánosan elismert igazság…

Valami puha és sűrű került a kezem ügyébe; olyan volt mint egy vérrög.

… hogy legényembernek, ha vagyonos…

Kivettem az aprócska szívet és májat.

… okvetlenül kell feleség.

Az utolsó hártyadarabot is kirángattam. Bélsár csöpögött a kezemről.

79. oldal (Sanoma Media, 2012)

Arabella

Az emberek fejlődnek, de a természetükön nem tudnak változtatni.

Említett könyvek