Barcelonából, ​szeretettel (Mac Reilly 4.) 41 csillagozás

Elizabeth Adler: Barcelonából, szeretettel

Bibi Fortunatát, a menő énekest, színésznőt és celebet sokan csodálták és irigyelték a városban.
Aztán egy napon letartóztatták; kedvese és annak új szeretője – aki egyébként Bibi legjobb barátnője volt – meggyilkolásával gyanúsították.
Bibi a hírek szalagcímeiben szerepelt, menedzsere álmodni sem mert volna ilyen hírverésről… A rendőrség azonban nem talált bizonyítékot, így szabadon engedték Bibit. Ám a meghurcolt egykori sztárt továbbra sem hagyta nyugodni a gyilkosság vádja. Barcelonába utazott, ahol nyoma veszett.
Bibi lánya a híres nyomozópáros, Mac Reilly és Sunny Alvarez segítségét kéri, ők pedig nem tudnak ellenállni a kísértésnek, hogy minden veszélyt vállalva megoldják a rejtélyes ügyet.
Ki ölte meg Bibi szerelmét és annak szeretőjét? Ki akarta gyanúba keverni a nőt? És ki hívogatja őket Barcelonából?
Sunny és Mac ezúttal is botrányok, izgalmak és veszélyek közepette nyomoz, és a szövevényes bűnügy szálai Hollywood dombjaitól egészen Barcelonáig vezetnek.

Ulpius-ház, Budapest, 2011
446 oldal · ISBN: 9789632544656 · Fordította: Loósz Vera

Zita_Csunderlik>!
Elizabeth Adler: Barcelonából, szeretettel

Jobban tetszett, mint amire az értékelések alapján számítottam. Még úgy is, hogy ez a sorozat utolsó része, és én ezt olvastam most legelőször, egy kihívásra. De majd pótolom a többit is. Kedvelem az írónőt, és én is nagy állatbolond vagyok, ahogy a könyvei alapján ő is az lehet, ebben is több nagyon aranyos kutty szerepelt, a többségük ráadásul mentett. A történet engem végig lekötött, a szereplők – néhány kivételtől eltekintve – szimpatikusak voltak, és végig drukkoltam a főszereplő párosnak, bár valahol Lorenzát is meg tudtam érteni.

anesz P>!
Elizabeth Adler: Barcelonából, szeretettel

Jobb volt, mint amit az értékelés alapján vártam. Kicsit krimi, kicsit családregény, kicsit romantikus. Az indíték azért nem volt egészen világos előttem. A nyomozás is összecsapott volt, már ha ezt a valamit annak lehet nevezni. A szereplők ígéretesen indultak, majd félúton elhagytuk őket, a lehetőségek pedig leszűkültek. Ez pedig ellaposította a sztorit. Néhány szereplő további sorsa pedig érdekelt volna…
A Castillo Adivino, a jövendőmondó kastélya fog a legtovább megmaradni a könyvből, ami első olvasásom volt Adlertől.

Cseh_Judit>!
Elizabeth Adler: Barcelonából, szeretettel

Nagyon régóta várt a polcomon ez a könyv. A napokban új olvasmány után keresgéltem, de nem valahogy volt hangulatom egy romantikus könyvhöz. Aztán megörültem, hogy ez egy krimi!
Izgalmas történetnek ígérkezett, csodás leírásokkal, imádtam Spanyolország szőlői között, az ódon házakban, és a malibui tengerparton sétálgatni. Végül egy nagyon kiszámítható story kerekedett belőle, olykor túlfűtött, arcot pirító erotikával. A nyomozások általában kifognak rajtam, de most az elejétől fogva sejtettem, hogy ki is lesz a ludas. Ennek örülhetnék is, de ez inkább a könyv gyengesége mint az én sikerem.

Anó P>!
Elizabeth Adler: Barcelonából, szeretettel

Elvoltam a helyes, romantikus történettel, amely ráadásul csudaszép helyszíneken játszódott, szép, gazdag emberek közöttt, tüneményes lánygyermekkel, helyes pasikkal, kutyákkal, egy szavam sem lehetett:)
Lehet nem figyeltem eléggé, de számomra az nem világos, mi alapján döntötte el Mac, hogy Beretti a gyilkos és mi alapján sittelte le?!
Na, mindegy, Bibi akkor is szimpatikus volt, Jacintóval való bontakozó szerelmüket izgalommal szurkoltam végig, épp úgy, ahogy Macnak és Sunnynak is szurkoltam, el ne rontsák a kapcsolatukat…

Papp_Zita_Dóra>!
Elizabeth Adler: Barcelonából, szeretettel

Kicsit többre számítottam. A vége igen kiszámítható volt és mellé még eléggé összecsapottnak hatott. Így utólag nem is értem miért fektetett az írónő akkora hangsúlyt több szereplőre, akik a regény végére teljesen eltűntek, szerepük teljesen jelentéktelenné vált a sztori kimenetelét tekintve.

Enikő_Kiss_3>!
Elizabeth Adler: Barcelonából, szeretettel

Kellemes nyári olvasmány, engem kikapcsolt, izgultam a szereplőkért, kíváncsi voltam a végkifejletre. A vége kicsit összecsapott lett az azelőtti oldalak és bőséges cselekményleírás után, de tetszett.

briggg>!
Elizabeth Adler: Barcelonából, szeretettel

Néhol idegesítő volt. De összességében tetszett. Limonádé, kiszámítható végkifejlettel.

Csilla_Herczeg>!
Elizabeth Adler: Barcelonából, szeretettel

Nagyon limonádé, még Adler-től is, és nagyon kiszámítható. A „poén” meg túl egyszerűen le volt lőve, valahogy nincs súlya, hogy ezen kellett 400 oldalon keresztül rágódni? Amúgy könnyen olvasható és jó volt megint Macről és Sunnyról olvasni. Természetesen Lorenzát én is a pokolba kívántam, Sunny javára. Az utolsó pár oldal meg már olyan rózsaszín, hogy szinte fuldoklok a mézben-mázban. És tudom hogy fordítás…de a „motívum” nagyon zavart, szerintem indítéknak kellett volna fordítani.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A szépség és a siker nem kárpótol a magányért, és ő nagyon is jól tudta,mit is jelent a magány:egy túl nagy házat, túl sok asszisztenssel,házvezetőnővel,séffel,stylisttal,zenésszel trénerrel…És mégis teljesen egyedül volt. Ő meg a gyerek ,ennyi.

(pdf)