A ​Villa Mimosa titka 95 csillagozás

Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka

Baleset volt? Vagy gyilkossági kísérlet?

A fiatal lányra egy szakadékban találtak rá. Kómában volt. elvesztette az emlékezetét, és vele a személyiségét.

Egy jó nevű pszichiáter veszi kezelésbe, aki maga is titkokkal teli életet él. A nyomozó egy hidegvérű gyilkost keres, de az egyetlen szemtanú hallgat, mert nem emlékezik. Talán a Villa Mimosa, ez a titokzatos ház felfedi a rejtélyt, amely sorsukat összeköti. Vagy ez lesz a végzetük…

Egy érzéki szemtanú, egy megszállott gyilkos és egy kegyetlen nyomozó lélegzetelállító hajszája Párizs utcáin, San Francisco sikátorain és Hawaii eldugott szigetein át.

Elizabeth Adler, a romantikus krimik nagyasszonya, akinek Toscana, Amalfi, Velence és Capri varázslatos tájain játszódó regényei egytől egyig sikerlistásak. A Villa Mimosa titka az írónő világszerte legsikeresebb könyve.

Eredeti megjelenés éve: 1995

344 oldal · ISBN: 9637540482 · Fordította: Süle Gábor

Wolfgang Amadeus Mozart

nagy_anikó>!
Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka

Az első olvasásom Elizabeth Adler-től, de biztos nem az utolsó. Nekem nagyon tetszett ez a múltban gyökerező történet. Hogyan kötődik egy most történő gyilkossági kísérlet majdnem egy évszázad eseményeihez, nagyon jól dolgozta ki az írónő. Titkok, múlt, jelen, romantika, fordulatos cselekmény, mediterrán tájak, Párizs – kell ennél több egy jó kis kikapcsolódáshoz?
Phyl baklövését (baklövéseit) a szerelem margójára írtam. Mert ugye a szerelem öl, butít és nyomorba dönt… – ezért nem lett csillag levonás.

hencsa06>!
Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka

Kellemesen csalódtam. Véletleszerű választás volt. Kikapcsolódásnak tökéletes. Nem kell rá figyelni, csak elég olvasni. Könnyed , kiszámítható regény. Egy két résznél volt csak unalmas. A felénél màr tudni lehet, hogy ki a gyilkos , de ez nem rontott a könyvön. Számomra a legjobb rész a dadusnál megtalált visszaemlékezés volt . Összességében véve egész jó történet lett a végére.

Habók P>!
Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka

Romantikus regény, annak minden kellékével. Nagyon gonosz intrikusok, nagy szerelemnek induló lidércnyomás, amnéziás áldozat, örökhagyó pótnagymama… kihagytam valamit? Tulajdonképpen egy kicsit sok is volt. És a bűnös kiléte sem volt titok, legfeljebb a miért – az is csak egy darabig. Viszont helyszínek!! Párizs. Cote d'Azur, Hawai… ilyenkor télen különösen vonzóak.

Zita_Csunderlik>!
Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka

Nagyon kedvelem Elizabeth Adler regényeit, ebben sem csalódtam, végig lekötött, annak ellenére, hogy viszonylag hamar kiderül ki a gyilkos. Csodás helyeken játszódik, pl a Cote d'Azur, amely az egyik kedvenc helyem a világon. Titkok, romantika, csodás helyszínek, nem is kell ennél több egy kis nyári lazuláshoz.

PTJulia P>!
Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka

Olvastam már jobb regényét az írónőnek, ebben valahogy a karakterek nem voltak az igaziak. Viszont a véletlenekből kialakuló összefüggések igazán kalandosak voltak. Mondjuk ilyen valószínűleg holtbiztos, hogy nem történik meg a valóságban, de egy regénynek jó volt.

Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka

Olyan természetes írás, mintha a történet fektette le a szavakat és nem a szavak szülték meg a történetet. Olvastam már mást is Adlertől, de ennél a regénynél elképedve bámultam milyen természetesen fogalmaz az írónő. Az olvasónak olyan érzése van, mintha filmet nézne amit szavakba öntöttek. A stílusból ugyanakkor sejthető, hogy bár krimiről van szó, a történet vége valahogy jó lesz. Ez egy több szereplős történet, nem csak egy-két főszereplőért izgulhatunk. Sőt, mivel nem egy generációt vissza is tekint a múltba, több történetet látunk kibontakozni.

Krimi a krimitől nagyon-nagyon eltér. Vannak olyan krimik, ahol a gyilkos és áldozat körül forog a történet és olyan kemény, hogy napokig nem tudunk szabadulni a nyomasztó képektől. Ez nem ilyen könyv, inkább romantikusnak, rejtélyesnek és ha nem is kalandosnak mondanám, azért az olvasónak az az érzése, hogy egy nagy kalandban van része, amelyben a végén mindenki elnyeri a méltó jutalmát. Valamiért a Smaragd románca jutott eszembe, ahol a 2 főszereplő kakaskodik egymással, miközben vonzódnak egymáshoz, és tudjuk, hogy mi lesz a vége ennek. De itt ez csak egy szál a sok közül.

Mindenképpen egy nagyon jól megírt, szórakoztató könyv.

Trice29 P>!
Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka

A könyv első harmada untatott, a második harmada már izgatott, az utolsó harmada tetszett. Úgy érzem a kevesebb ennél a könyvnél is pozitív változást hozna.
A másik problémám, hogy nem tudtam egyetlen szereplőhöz sem közel kerülni, nekem ez hiányzott. Bradtól és felmenőitől kiütéses lettem, belőlük túl sokat kaptunk, ugyanakkor Beából keveset.

Agatha>!
Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka

Mondjátok, csak én éreztem úgy, mintha 2 ember írta volna ezt a könyvet?
Az egyik egy ifjú titán, akinek vannak fantáziadús ötletei, amit itt-ott megcsillant a történetben, és egy másik, kicsit sajnos rossz értelemben vett kommerszebb író, aki telis-tele dobálta klisékkel.
Remekül fenntartotta a kíváncsiságom a szakadékban talált lány emlékeivel kapcsolatban, és végül is a végén sem csalódtam, jó kis karakter volt Millie, meg a főgonosz is, a Kane család történetében is voltak elismerésre méltó fordulatok, a főszereplők azonban sablonosra sikeredtek (az angol irodalomból diplomázott mackós helyes zsaru, meg a mély sebeket hurcibáló dokinéni, jaj), és azért sok mindent ki lehetett előre találni.
Mindent összevetve, kikapcsolt pár órára, többet nem is vártam tőle.

Csilla_Herczeg>!
Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka

Egyszerűen más, mint a többi. Nem az az átlagos romantikus regény, ez egy eredeti történtet. Igen, ez nem egy Agatha Christie-féle krimi, ahol csak az utolsó 3 oldalon derül ki, hogy ki a tettes. Itt már korábban is lehet sejteni. Nekem egy kicsit hasonlít a Bűnös Gazdagok-ra, mivel itt is több generáció történetét meséli el. Sok a szereplő, szép és változatos a táj. Lehet min izgulni, lehet min szomorkodni, lehet kinek drukkolni, és lehet szép helyekre vágyódni…szóval nekem ilyen egy jó romantikus regény.

Pennmenelien P>!
Elizabeth Adler: A Villa Mimosa titka

A tökéletes nyári olvasmány a tengerpartra. Fantasztikus helyszínek, rejtély és nyomozás és a Villa Mimosa, amely több mit egy ház.

encus625 P>!

A bűncselekmény helyszíne néma maradt. Mahooney elmosolyodott, mert eszébe jutott egy gyengécske poén. Agatha Christie-nek elég egy jó lábnyom, nekem viszont be kell érnem egy hullával.

Kapcsolódó szócikkek: Agatha Christie
Molu P>!

– Ez a fickó nem egyszerűen arrogáns; ez egy főfoglalkozású szemétláda.

Molu P>!

A gyanúsított menyétszerű kis ember volt, harmincas éveinek elejét taposta, haja megritkult, alacsony homloka nem sok helyet hagyott az agyának.

encus625 P>!

A perzselő nap elől bementek a hűvös, besötétített házba, ahol az uborka- és mentazöld halvány árnyalatai uralkodtak, az ablakokon fehér függöny, a padló világos márvány.

encus625 P>!

A hangszórókból Wagner zenéje áradt és a három macska – két nyurga sziámi és egy díszpárnára emlékeztető cirmos, sárga szemekkel – a konyhai pultra kuporodott és ellenségesen méregette a a jövevény cicát, amely még mindig a kosarából pislogott ki.

encus625 P>!

A rendőrökkel kiegészült zenekar Beach Boys slágereket énekelt és a vendégek fele velük üvöltött.

Kapcsolódó szócikkek: The Beach Boys

Amikor visszatért, felhangzottak a The Lady in Red romantikus akkordjai

encus625 P>!

A hifitoronyból egy Bach-kantáta hangjai áradtak csendesen, a távolból odahallatszott a sziklákat ostromló hullámok moraja.

encus625 P>!

Felállt és lemezt tett a tölcséres gramofónra. Glenn Miller játszotta a Holdfény szerenádot.

encus625 P>!

Mahooney karba tette a kezét és dúdolta a Mozart-áriát, amely a háttérben szólt a hangszórókból.

Kapcsolódó szócikkek: Wolfgang Amadeus Mozart