A ​hármak ereje (Bűbájos boszorkák 1.) 67 csillagozás

A bűvöletnek ára van

Ezen éjszaka ezen órájában
megidéztetik az ódon erő.
Küldd le a három testvérre az erőt.
Kell nekünk az erő.
Add nekünk az erőt.

Prue, Piper és Phoebe Halliwell sohasem gondolta volna, hogy egy varázsige felolvasásának bármi következménye lehet-mégis lett. Prue tárgyakat tud mozgatni a gondolataival. Piper meg tudja fagyasztani az időt, Phoebe pedig a jövőbe lát. Ők a Bűbájosok, a világ leghatalmasabb boszorkányai. Ám a mágikus képességeknek ára van. A lányokra egy warlock leselkedik, aki az erejükre pályázik, és bármit képes volna megtenni, hogy megszerezze, amit akar ha kell, akár végez is a Bűbájosokkal! A nővérek helyzetét nehezíti, hogy szinte semmit sem tudnak még a varázslásról, ráadásul az egymáshoz fűződő kapcsolatukat is rendbe kell hozniuk, hisz csak a hármak ereje képes a legsötétebb gonosz legyőzésére.

Eredeti megjelenés éve: 1999

M&C, Budapest, 2005
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637342745 · Fordította: Szekeres Kata

Piper Halliwell · Phoebe Halliwell · Prue Halliwell

Nikolett0907 P>!

Eliza Willard: A hármak ereje A bűvöletnek ára van

"– Itt tökéletes biztonságban vagyunk.
– Ne mondj ilyeneket! – kiáltotta Piper, és visszavette Prue-tól az esőkabátját. – A horrorfilmekben az lesz a következő áldozat, aki ilyeneket mond!"

Bíztam benne, hogy a sorozat után, a könyv is nagyon fog tetszeni.
Az előbbi nagy szerelmem, imádom, az utóbbi pedig cuki volt, de azon kívül, hogy jól szórakoztam kicsit, nem váltott ki semmi egyéb érzelmet.
Jó volt visszatérni ebbe a világba és picit a testvérekkel lenni.

Egy olvasásnak megfelelt.

Szöszmösz_Gorkie P>!

Eliza Willard: A hármak ereje A bűvöletnek ára van

Jaj, de jól esett! :) Egy kis nosztalgia a mai napig kedvenc sorozatomhoz.

Phoebe hazatér a 2 nővéréhez a néhai nagymamájuk házába. Amint együtt a 3 nővér, különös dolgok történnek a házban.
Phoebe megtalálja a padláson az Árnyak könyvét, majd elolvasva a benne szereplő varázsigét, természetfeletti dolgokat szabadít fel. A 3 Halliwell élete örökre megváltozik.

Nem volt éppen hibátlan, egy kicsit jobban ki lehetett volna dolgozni, túl sok újat nem adott a film után, de ettől függetlenül, jó érzés volt olvasni. A hangulatot visszaadta, olvasás közben folyton felmerültek bennem a film jelenetei.
Egyestés kikapcsolódásnak tökéletesen megfelelt. :)

M&C, Budapest, 2005
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637342745 · Fordította: Szekeres Kata
kratas P>!

Eliza Willard: A hármak ereje A bűvöletnek ára van

Ez kedves volt és egyszerű. A sorozatot nem láttam és eddig is gyanítottam, hogy nem vesztettem vele sokat, de most már tudom is :)
Kikapcsolódásra mindenesetre tökéletes egy fárasztó nap végén.

LadyM>!

Eliza Willard: A hármak ereje A bűvöletnek ára van

Jólesett most ez a kis nosztalgia. Milyen régen is volt már, hogy sosem szerveztem programot akkorra, amikor a sorozat ment a tévében. :) Egyszerűen imádtam, és igaz, hogy már picit egyszerűnek hat, főleg úgy, hogy ismerem a történetet, azért mégis kellemes olvasásélményt nyújtott. :) Nekem egyébként Phoebe az örök kedvencem, olyan kis dinka.

Szabcsiika>!

Eliza Willard: A hármak ereje A bűvöletnek ára van

Nagyon jó volt nosztalgiázni, mert fiatalabb koromban nagyon szerettem a sorozatot és a könyv sem okozott csalódást. Szinte teljesen visszajött a könyv olvasása közben a sorozat hangulata és jó volt újra ebbe a varázslatos világba visszakerülni.

ViveEe P>!

Eliza Willard: A hármak ereje A bűvöletnek ára van

Kicsi korom óta imádom a sorozatot és még ma is szívesen megnézem. A csillagok nem az írónak szólnak, mivel a sorozat legelső részét dolgozza fel a könyv, és emiatt nem volt nagy szükség kreativitásra. A csillagok a sorozaté. Sajnálom, hogy nem fordították le az összes könyvet.

Vandaboszi7 P>!

Eliza Willard: A hármak ereje A bűvöletnek ára van

Mindig is imádtam a Bűbájos Boszorkák sorozatot. Amikor rájöttem, hogy megjelenik könyvben azt is tudtam, hogy kell nekem :D . Tizenkét éve történt, hogy először olvastam. Most újraolvasásnál egy cseppet sem változott a lelkesedésem a boszik iránt. Teljesen olyan érzés, mintha az első részt nézném ;) . Szóval a hármak ereje felszabadít….

Candymandy>!

Eliza Willard: A hármak ereje A bűvöletnek ára van

Nagyon nosztalgikus volt az olvasása…a sorozatot anno kétszer is végignéztem, szval igazi függő voltam.:D
A könyvek nagy részét is olvastam már, és akkor odáig meg vissza voltam. Most olvasva, amikor már nem vagyok elvakulva teljesen , a könyv nem tetszett annyira. Az írásmódja sem volt kiemelkedő, de mit is lehet várni…örüljünk, hogy ilyen is van.>< Kicsit kusza volt a könyv, és tele volt ellentmondásokkal.>.> spoiler
Prue még mindig a legkevésbé kedvelt karakter, Piper volt mindig is a kedvenc, de most idősebb fejjel már Phoebe is sokkal szimpatikusabb volt.

Avilda>!

Eliza Willard: A hármak ereje A bűvöletnek ára van

Amikor kicsi voltam (11-12 éves), akkor nagyon élveztem, de azóta eltelt tíz év, és rájöttem, hogy sorozat nélkül ez a könyv élvezhetetlen.

ValerinLanz P>!

Eliza Willard: A hármak ereje A bűvöletnek ára van

Fantasztikus volt visszatérni a bűbájosok világába. Már majdnem el is felejtettem, mennyire imádtam a lányokat annak idején, szóval ideje volt lekapnom a polcról az első kötetet. A borítókat egytől-egyig imádom, szerintem remekül válogatták ki a színészeket a szerepekre.
Maga a történet nem adott túl sokat… de olvasás közben végig a szemem előtt peregtek a sorozat első részének képei. Amikor a lányok még nagyon fiatalok voltak, amikor még csak próbálgatták az erejüket, és kezdtek rájönni, hogy bizony csak akkor tudnak továbblépni, ha hárman együtt harcolnak. Szerintem az erejük felfedezése mellett ez a sorozat egyik komoly szála és üzenete; a testvérek nem mindig jönnek ki jól egymással, de minden helyzetben összetartanak, és megvédik a másikat.
Prue a tipikus nagytesó – nekem mindig a sajátom jut róla eszembe –, aki azt hiszi, mindent jobban tud, aki a munkában is irányító szerepet tölt be, és akinek el kell fogadnia, hogy a kishúgainak is lehet saját véleménye, lehet saját élete. Sajnáltam spoiler
Piper az örök kedvenc karakterem, ehhez valószínűleg hozzájárult az is, hogy a színésznő szerintem gyönyörű. A középső testvér, aki igyekszik békét teremteni húga és nővére között, kisebb-nagyobb sikerrel. Imádom, hogy olyan hétköznapi, szomszédlány típus, aki akár én is lehetnék! Megérdemelte mindazt spoiler
Phoebe valamiért sosem volt a kedvencem, de egyértelműen ő volt a fő mozgatórugó. A későbbiek ismeretében szívesen adok még időt neki az önfelfedezésre. :)
Nagyon szerettem olvasni, tetszett, hogy egy nap alatt ledarálhattam. A nyelvezete persze nem a legjobb szerintem, de még pont megfelelő. Különben sem emiatt olvassuk, nemde? :D

Ninácska P>!

– Phoebe, figyelj ide. Nem vagyunk boszorkányok, érted? Talán Prue néha emlékeztet egyre, de valójában nem vagyunk azok. Nincs semmiféle különleges erőnk. Mellesleg, amennyire tudjuk, a nagyi sem volt boszorkány, és anya sem.

61. oldal - A hármak ereje (M&C Kft., 2005)

Ninácska P>!

– Itt tökéletes biztonságban vagyunk.

Kapcsolódó szócikkek: Piper Halliwell · Prue Halliwell
Ninácska P>!

A szoba közepén egy, a felismerhetetlenségig megégett alak lebegett a padló felett.
Mi ez? Phoebe összerezzent a jelenés hosszú, kormos ruhája láttán. Egy nő?
Phoebe nyöszörgött a félelemtől, amikor az alak kitárta hosszúkás, oszlásnak indult karjait, és közelebb libbent. A szája kinyílt, láthatóvá váltak fekete, elrohadt fogai.
– Hívtál – mondta a lény érdes hangon. – Az erőitek miatt hívtál…

48. oldal - A hármak ereje (M&C Kft., 2005)

Kapcsolódó szócikkek: Phoebe Halliwell
Ninácska P>!

Serena Frederick kipöccintette a konyha fehér spalettás ablaktábláit, és kibámult az éjszakába.

Ninácska P>!

Azt nem igazán mondhatom el neki, hogy boszorkány vagyok, gondolta. És ha nem lehetek őszinte vele, akkor miféle kapcsolat lehetne köztünk?

154. oldal, 20. fejezet (M&C Kft.,2005)

Ninácska P>!

Phoebe nyugtalanul fürkészte nővérei arcát. – A mutató a szellemtáblán. Szóval… magától mozgott.
Piper a szemeit forgatta, Prue meg egy „na persze” pillantást vetett rá.

29. oldal - A hármak ereje (M&C Kft., 2005)

Kapcsolódó szócikkek: Phoebe Halliwell · Piper Halliwell · Prue Halliwell
Nikoletta_Benkő P>!

Mi vagyunk a Bűbájosok. Te, én, és Piper. Azért vagyunk, hogy a gonosz ellen harcoljunk, és rá kell jönnünk, hogyan idézzük meg az erőinket, mielőtt egy warlock megtalál minket.

91. oldal, 10. fejezet

Nikoletta_Benkő P>!

-Óvatosak leszünk, bölcsek leszünk, és össze fogunk tartani- mondta Prue.
(…)
Piper rámosolygott. – Lefogadom, hogy érdekes lesz.

156. oldal, 20. fejezet

Andrée P>!

– Tudod én nem félek az erőnktől – folytatta Phoebe. – Úgy értem, mindenki örököl valamit a családjától, nincs igazam?
– Ja. Pénzt, antik tárgyakat, esetleg erős jellemet – vágott vissza Prue.

balazsdori>!

Ezen éjszaka ezen órájában
megidéztetik az ódon erő.
Küldd le a három testvérre az erőt.
Kell nekünk az erő.
Add nekünk az erőt.