Vér ​a véremből 28 csillagozás

Elisabeth Norebäck: Vér a véremből

Stella, ​a sikeres pszichoterapeuta boldog családi életet él annak ellenére, hogy húsz évvel ezelőtt tragikus esemény történt vele: egyéves kislánya egy tengerparti családi nyaraláson eltűnt. A rendőrség azt feltételezte, hogy a gyermeket elragadta egy hullám, és vízbe fulladt, ezért holttá nyilvánították.
Egy napon egy Isabelle nevű fiatal nő toppan be Stella rendelőjébe, őt pedig elönti a bizonyosság: a lány az ő rég elvesztett gyermeke. Bár senki nem hisz neki, Stella mindenáron be akarja bizonyítani az igazát, és kideríteni, hogy mi történt valójában azon a végzetes napon. Egyszemélyes nyomozásba kezd, amelynek során lassanként az új páciens megszállottja lesz. Egyre különösebben viselkedik, sőt egy napon kijelenti, hogy valaki meg akarja ölni. Elkeseredésében még saját mentális épségében is kételkedni kezd: az őrület határára került, vagy bízhat az ösztöneiben?

Egy történet kirekesztettségről, megszállottságról, gyászról, bűntudatról és arról, hogy meddig képes… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Sárga Könyvek Animus

Animus, Budapest, 2018
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633245897 · Fordította: Annus Ildikó
Animus, Budapest, 2018
384 oldal · ISBN: 9789633245903 · Fordította: Annus Ildikó

Zanit>!
Elisabeth Norebäck: Vér a véremből

Stella lánya, Alice 1 éves korában eltűnik a tengerpartról. Azt mondják, megfulladt.
Eltelik 20 év, Stella rendelőjébe pedig besétál a felnőtt Alice. Stella mégsem tesz semmit. Nem magyarázza el a helyzetet a lánynak, csak egyre hülyébben viselkedik. Logikátlan az egész.
Az meg főleg, hogy spoiler
Ha nem ilyen kidolgozatlan a cselekmény, akár jó is lehetett volna, így azonban csak egy katyvasz.

Barbár >!
Elisabeth Norebäck: Vér a véremből

Anya csak egy van. Az anyai szeretet torzulásait részletezi ez a pszichothriller. A könyv kétharmadáig meglehetősen érdektelen a dolog, de utána felgyorsulnak az események. Stella viselkedése gyakran idegesítő, Isabelle is is néha próbára teszi az olvasó türelmét. Jól megrajzolt karakterek, akárcsak Kerstin.
Hosszú téli estéken elfogadható olvasmány.

Chris >!
Elisabeth Norebäck: Vér a véremből

Már az ajánlót elolvasása után sejthető, hogy Norebäck nem az eredetiségéért fogdíjat kapni, hiszen a sokadik olyan történetet kapjuk kézhez, amelyben rég elveszett gyermekét véli megtalálni a főhősnő. Mióta a grip-lit műfaj (tudjátok: lelkileg sérült nő, múltban elszenvedett nagy trauma, gyenge idegállapot, megbízhatatlanság) virágzik, azóta fokozottan kerülnek elő újabb és újabb csecsemő felnőttként. Jó magam, mára felhagytam ezeknek a regénynek az olvasásával, mert túlzottan sok izgalmat nem találtam bennük, ellenben nagy lelkesedéssel vetettem kézbe a Vér a véremből című könyvet, mondván, a skandinávok csak hozzá tudnak tenni valami pluszt. Sajnos nem tudtak.

Igazából, ha valaki még csak most ismerkedik ezzel a műfajjal, annak bátran ajánlom, mert annak ellenére, hogy a legtöbb fordulat kiszámítható, nem egy rossz regényről beszélünk. A sztori, ha nem is egészen eredeti, de képes fenntartani az érdeklődést, feltéve, ha éppen történik is valami. A történet legnagyobb hibája, hogy az első fele abszolút túlírt: hosszas bekezdéseket szentel a szerző annak, hogy szereplői hétköznapi dolgait ecseteli (egy asztal megterítésénél a teljes folyamatot láthatjuk, minden egyes evőeszközre külön kitérve). Biztosan megvan annak az oka, hogy az eredeti kiadás szerkesztője nem húzta ki ezeket a részeket, de ezt egyelőre nem tudom megfejteni.

A cselekményt három nő szemszögén keresztül ismerjük: Stella (a pszicho-terapeuta főhős), Isabelle (akiről azt gondolja, hogy a lánya), valamint Kerstin (utóbbi anyja) mesél nekünk. Mind a hármuknak megvannak a saját démonjaik, amivel meg kell küzdeniük, tulajdonképpen azt is mondhatnám, hogy egyikük sem teljesen normális. De míg náluk pszichikai és lelki sérülésekről beszélhetünk, sajnos ugyanez nem mondható el bizonyos mellékszereplőkről. A rendőrök és nyomozók mindegyike annyira amatőr, mintha teljesen véletlenül kerültek volna állományba, és sajnos Stella férje, Henrik sem áll mindig a helyzet magaslatán.

Ezt a regényt főleg azoknak ajánlom, akik szeretnek jó hosszan olvasni a lelki vívódásokról, az emberi érzelmekről, de nem zavarja őket az enyhe erőszak, ugyanis a történet utolsó egyharmadában alaposan beindul a cselekmény, onnantól egészen olvasmányos kis thrillert kapunk.

BEV>!
Elisabeth Norebäck: Vér a véremből

Egyszerolvasos konyv… Egyik szereplot sem sikerult megkedvelni, es a tortenet is eleg sablonos volt.

Garbai_Ildikó P>!
Elisabeth Norebäck: Vér a véremből

Az eleje igen unalmasra sikeredett viszont ahogy túlszenvedtem magam rajta már nem tudtam letenni amíg ki nem olvastam.Persze lehetett sejteni,hogy mi fog történni de ez nem baj elvégre egy történet ami kikapcsolt és szórakoztatott.

Elisabeth Norebäck: Vér a véremből

Érdekes pszichothriller, jellegzetes skandináv regény vonásokkal. Voltak benne igazán jó fordulatok, de a nyüglődős részeket annyira nem szerettem. Tetszett viszont a nyaralóházhoz kapcsolódó rejtély. Bár a végét kicsit összecsapottnak éreztem, összességében nem volt rossz.

mate55>!

Anyukám mindig azt mondja, hogy a fagyi a legjobb gyógyszer, ha beteg az ember.

mate55>!

Gyermeknek életet adni bárki tud. De felnevelni, jellemet és erőt adni neki, valamint szeretni – nos, ez bizony egészen más.

mate55>!

Én csak ritkán olvasok. Nem értem, mi benne a jó. Még, hogy üljek, és elálmodozzam magam egy másik világba, mások szavait halljam visszhangozni a fejemben? Na, nem, köszönöm szépen!

Zanit>!

A shoppingolás a legjobb gyógyszer a depresszió ellen.

szvandaaa>!

Utólag okosnak lenni nem más, mint energia- és időpocsékolás. Éppen ezért nem szoktam ilyesmivel foglalkozni. Inkább tanuljunk a hibáinkból, és igyekezzünk másképpen cselekedni a jövőben.

szvandaaa>!

A férfiak furcsa lények. Lehetetlen megérteni őket, ha rájuk tör a butaság.