Beavatás ​I-II. 50 csillagozás

Óegyiptomi misztériumok
Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Elisabeth Haich: Beavatás I-II.

A misztikus önéletrajzi regény keretbe foglalja az óegyiptomi nagy beavatást és válogatást ad Ptanhotep főpap tanításaiból, amelyek az univerzum, az emberi lélek és a sors okkult törvényeibe engednek bepillantást. A történet fiatal hősnője számtalan lélegzetelállító lelki kalandon át ismeri fel belső vezetőjét, reinkarnációs élményében azonosítja őt háromezer évvel korábbi tanítójával, a tisztánlátó főpappal, akitől annak idején mint a fáraó elszánt de éretlen lánya kicsikarta a beavatást. Az első kötetben elkezdődött tanítás folytatását és azt, hogy élettapasztalatok híján milyen sorsra jut a fáraólány, ebből a második kötetből ismerheti meg az olvasó. A misztika egész területét átfogó, és a karma, valamint a reinkarnáció törvényeit érzékletesen megjelenítő gondolatok, élmények és tapasztalatok egész tárháza nyílik meg előttünk.

Eredeti megjelenés éve: 1953

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Régi korok üzenete

Édesvíz, Budapest, 2011
534 oldal · ISBN: 9789635291205 · Fordította: Érszegi András
Édesvíz, Budapest, 1999
Édesvíz, Budapest, 1994
256 oldal · ISBN: 963829051X · Fordította: Érszegi András

Verocs

Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Óegyiptomi misztériumok

Hihetetlen könyv. Beszélt hozzám.

Mariann_ P

Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Óegyiptomi misztériumok

Szinte 1 hónapig tartott. Nagyon nehéz olvasmány…..

Nónika_Szolyva

Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Óegyiptomi misztériumok

Ez a könyv a kedvenceim egyike lett.Valami csodálatos,maga műfajában ritkaság.
Olykor nehezen emészthető volt és le kellett rakjam időnként,de a tanításai mélyen belém ivódtak.Végén többször meg is sirattam.

Zahra

Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Óegyiptomi misztériumok

Meghagyom magamnak azt a luxust, hogy ne valaszoljam meg hany szazalekban fikcio a tortenet. Enchanting, ahogy az angol mondana.

Moira

Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Óegyiptomi misztériumok

Ez a könyv egy igazi csoda.
Igazi letehetetlen kategória.
Rengeteg válasz mindennapi kérdéseinkre..

Gólyakalifa

Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Óegyiptomi misztériumok

Érdekes volt, az eleje engem jobban meggyőzött, a tanulmányos résznél kicsit elvesztettem a motivációt, de a vége tetszett. Én teljes mértékben elhittem! :) Sőt, néhány része (a betegségek leírása például) ismerős a saját, jelenlegi életemből.

nariagnuhtseab

Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Óegyiptomi misztériumok

Mit is írhatnék erről a könyvről? Szavak nem tudnak reális képet adni arról amit adott és amit érzek a könyvnek hála. A keresőknek csodálatos és hasznos segítség.

Édesvíz, Budapest, 2011
534 oldal · ISBN: 9789635291205 · Fordította: Érszegi András
Uzoni_Zsuzsanna

Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Óegyiptomi misztériumok

Nem egyszerű könyv… az eleje könnyebb, a második fele esszenciális. Egyszer olvastam el, de érzem, ezt még újra kell olvasni, hogy teljesen az enyém legyen.

Eynregiujkonyvek I

Elisabeth Haich: Beavatás I-II. Óegyiptomi misztériumok

Egyedülálló könyv, a spirituális regények világában nincsen hozzá hasonló. Nem a tömegeknek való, csak viszonylag kevés ember kész még ezen információk befogadására. Ha azok, akik folyton azon törik a fejüket, hogyan építették a piramisokat, elolvasták volna, nem kellene tovább gondolkodniuk ezen. Teljes bemutatásom a könyvről és Elisabeth Haich életéről: http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2016/04/elisabeth-haic…

Laura_Arkanian IP

…óriási katasztrófa lett volna a gyermekem elvesztése. Személyes, szubjektív kéréseimmel azonban nem fordulhatok a legnagyobb hatalomhoz, a teremtőhöz, mivel ő tudja csak, mi milyen célt szolgál. (…) És a gyerek? Számára is az a legjobb, ha Isten akarata teljesül, bármi is legyen az. Ilyen gondolatokkal ültem a kisfiammal a karomban, emberi-anyai énem reszketett az életéért, mégis egyfolytában a következő szavakkal fohászkodtam: Legyen meg a Te akaratod… legyen meg a te akaratod…

Cheril

Nem csak az szàmít valóságnak, ami kézzel fogható és szemmel làtható.

Laura_Arkanian IP

Az Istenről való szavakba öntött elmélkedést azonban mindig jelentős kértékben nehezíti a tény, hogy Isten az észlelhető világ felett áll, és minden élőlény csak olyan mértékben tudja megérteni és felfogni, amennyire tudatosan képes átélni, kinyilvánítani és megvalósítani Istent, vagyis amenniyre maga is Istenné tud válni.

Cheril

Következésképp minden pont magában hordozza a lehetőséget, hogy Isten általa nyilvánul meg, és az észlelhető világban megnyilvánult és létező összes dolog saját középpontjaként hordozza magában ezt a pontot.

Muky

Amíg azonban az élőlény kívül, a teremtett, észlelhető világban keresi a másik felét, soha nem talál rá az egységre, mivel a kiegészítő fele nem kívül, a megnyilvánult világban, tőle elválasztva létezik, hanem hozzá kötődve a saját megnyilvánulásában, nem tudatos lényében.

Muky

Mindannak az ellentéte, ami a tudatos lényedben vagy, és amit kinyilvánítasz, lényed nem tudatos felében helyezkedik el, mégis hozzád tartozik, az is te vagy. Kiegészítő feledet nem magadon kívül találhatod meg – nem hús-vér férfiban bukkanhatsz rá –, hanem csak önmagad tudattalan részében. Ha Önvalód e két felét tudatodban egyesíted, újra visszatalálsz a semmi és minden állapotába, újra azonossá válsz Istennel.

Cheril

Ugyanis mindenki a saját belső hozzáállását képezi le a külső körülményeire, és csak ez a belső hozzáállás vált ki belőlünk valamilyen hangulatot, nem pedig a külső történések.

Aemitta

Ha valaki komolyan törekszik egy cél elérésére, és erre összpontosítja minden figyelmét, akkor a sorstól is segítséget kap a továbbjutáshoz.