Valeria ​bőrében (Valeria 1.) 14 csillagozás

Fedezd fel a szerelmet!

Valeria romantikus regényeket ír.

Valeria fennkölten éli meg a szerelmet.

Valeria három barátnője Nerea, Carmen és Lola.

Valeria Madridban lakik.

Valeria szereti Adriánt, amíg meg nem ismeri Víctort.

Valeria kénytelen őszintének lenni önmagával.

Valeria sír, Valeria nevet, Valeria sétál…

De a szex, a szerelem és a férfiak nem egyszerűen elérhető cél.

Valeria különleges.

Akárcsak te.

Merülj el a Valeria-élményben!
Imádni fogod!

Mélyedj el! Kapcsolj ki! Légy jelen!

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635971114 · Fordította: Kiss Viktória
416 oldal · ISBN: 9789635971121 · Fordította: Kiss Viktória
416 oldal · ISBN: 9789635971138 · Fordította: Kiss Viktória

Ngie>!
Elísabet Benavent: Valeria bőrében

Valeria és Én nem lennénk barátnők, mert saccperkábé 30 perc alatt eljutnék oda, hogy megnyúzzam.

Én lennék az a barátnő, aki kötet közepén megrázná Valeriát, hogy döntsd el:
spoiler
spoiler

Olyan érzésem van, a kötet és a szerzője nagyon megpróbálta úgy felépíteni a könyvét, hogy nem is tudom, validálja Valeria cselekedeteit, hogy empátiát keltsen, hogy ami történik vele, az valami végzetesen elkerülhetetlen, és Valeriának nincs ráhatása. Emiatt nem igazán tetszik a kötet nagy része, annak ellenére, hogy a végpont, ahova megérkezik nem volt teljesen rossz. VISZONT a könyv egészére nézve, ezt a végpontot se érzem teljesen felhúzottnak, és közben végtelenül kiszámítható is volt.

Az egész Víctor szállal az a legnagyobb bajom, hogy szerintem ilyen férfi nem létezik. És most mondhatnátok, hogy „de Andi, a végére pontosan úgy viselkedett, mint a legtöbb ilyen férfi”, de kérdem én, útközben? Szerintem nincs az a férfi, aki ezt végigjátssza. Víctor számomra egy olyan megírt vágyálom, akire valahol a nők vágynak ilyen helyzetekben, de nekem nagyon nem férfiszagú. A kötetben nagyrészt komolyan se tudtam venni, és nehezítette az egészet az, hogy Víctor és Valeria közti kapcsolódás kimerült a külsőségekben. Emiatt viszont spoiler, de sokkal inkább írói eszközöktől súlyos levegőt érzek az egésztől.

A Szex és New York hasonlat nagyon találó, abszolút nosztalgia volt, végig a sorozatról jutottak eszembe jelenetek. Ez nem feltétlen baj, ez tényleg egy jó ajánló. Nekem viszont mindig volt egy olyan bajom ezzel a sorozattal, hogy király dolog, hogy ennyire szabadon beszélünk a szexről, de ahogy beszélünk a szexről, az nekem sokszor nem volt oké. Itt is hasonlóan voltam a könyvvel, szex és más témai kapcsán is.

Nekem sajnos „az érzékeltetem mennyire kihűlt a házasságom” részek se jöttek át igazán. Az olyan gondolatokkal, mint hogy „mivel a férjem nem engedi, hogy spoiler, ez már mindennek a vége”, egyszerűen nem tudok mihez kezdeni. És mindezt úgy, hogy ez a kapcsolat ki van kiáltva az egyik legnagyobb szerelemnek valaha. Nekem ez nem jött át.

Összességében viszont érdekes volt olvasni ezt a könyvet. Az írói stílus egyáltalán nem rossz, jó a kötet ritmusa is. Szerintem rengeteg sebből vérzik, viszont nagyon gondolatébresztő. Bár én jobban kedvelem az olyan gondolatébresztő könyveket, amikben érettebb gondolatokat találok, és nagyobb arányban, mint itt. Valeria még sokat tanulhat, de ehhez az első könyvhöz rengeteg türelem kellett részemről.

ÉS KÖNYÖRGÖM, NINCS A VILÁGON ENNYI XXL-ES MAGASSARKÚ CIPŐ.

Az összes alkalommal ki kellett emelni, hogy a felvett magassarkú cipő sarka eszméletlenül… magas.

Én értem, hogy ehhez kevés vagyok, mert én és a magassarkú cipőhordás két külön univerzum, de hogy miért kellett minden alkalommal ezt kihangsúlyozni?

Áfonya74 P>!
Elísabet Benavent: Valeria bőrében

Vicces és provokatív könyv.
Tele élethű sztorikkal, alkoholmámorban úszó baráti találkozásokkal, közös kalandokkal, féltékenységekkel, meggondolatlanságból elkövetett megcsalásokkal, megbánásokkal, és sok-sok szexszel.
A párbeszédek hihetetlenül viccesek, sokat kacagtam a könyvön.

infinitedreams IP>!
Elísabet Benavent: Valeria bőrében

Amikor először hallottam erről a könyvről, rögtön arra gondoltam, hogy „aha! Szex és New York Madridban”. És tulajdonképpen igen. De mégsem. Vagy mégis?

Ez egy rendkívül szókimondó történet négy fiatal nőről és a szerelmi életükről. Nem érdemes habkönnyű romantikusra számítani, mert ez bizony sok helyen igen húsba vágó, bosszantóan, imádni valóan valóságos. Főleg Valeria, aki az egész történetet meséli, és akinek a szála a legtöbb „játékidőt” kapja.

A fülszöveg egy kicsit félrevezető abból a szempontból, hogy azt írja, „Valeria szereti Adriánt, amíg meg nem ismeri Víctort.”, mert ettől valahogy az volt az érzésem, hogy Valeria megismeri Víctort, ezért hirtelen kiszeret Adriánból, de ez nem igaz. Valójában Víctor egészen sokáig színre sem lép, helyette Valeria és Adrián házasságát mutatja be az írónő. Mire mi bekapcsolódunk a történetbe, már igencsak küszködnek. Egyáltalán nem kommunikálnak egymással, nem is igazán együtt élnek, inkább csak egymás mellett, és ami Valeria számára egy elég nagy probléma: nincs szex.

Itt jön be a szókimondó jelző, amit az értékelés elején használtam: ez egy olyan téma, amiről a lányok elég nyíltan beszélnek és Valeria gondolataiban is gyakran kendőzetlenül megjelenik. Sőt, szexjelenet is akad, nem is egy. De nem olyasmire kell számítani, mint amit egy erotikus-romantikusban szokott találni az ember, ezek jóval tömörebbek, leírásszerűbbek: ez és ez történt. Nem éljük át a szereplő minden rezzenését közben, csak látjuk, hogy megtörténik.

Valeria tolmácsolásában mind a négy barátnőt végigkövetjük:
– Valeriát, aki íróként és a házasságában is küszködik, majd megismerkedik egy olyan férfival, aki azonnal leveszi a lábáról és aki mellett hosszú idő után ismét nőnek érzi magát;
– Lolát, a szabad szájú, az életet nagy kanállal habzsoló fordítót, aki viszonyt folytat a kapcsolatban élő, őt nyíltan csak szórakozásra használó főnökével, és elköveti azt a hibát, hogy beleszeret a férfiba;
– Carment, aki odáig van a munkatársáért és épp ugyanilyen intenzitással utálja az életét megkeserítő főnökét;
– Nereát, aki sikeres, gyönyörű ügyvéd, és egyébként a legkevesebbet kapjuk belőle ebben a részben, de a története szorosan összefonódik az egyik másik lányéval (és megbízható forrásból tudom, hogy a későbbi kötetekben róla is több szó esik majd ;) ).

Nagyon szerettem a lányok közötti interakciókat, a barátságukat. Lola végtelenül szórakoztató volt a nagy szájával, de ha választanom kellene, talán Carmen története tetszett a legjobban. Ugyanakkor Nerea is nagyon érdekes karakter számomra, várom, hogy ő is többet szerepeljen. Valeria pedig… hát, Valeria egy idióta. De egy szerethető idióta. És az elevenembe talált a története. Mind a négy szál teljesen valóságos volt, tényleg olyasmi, ami megtörténhet akár velünk, akár a körülöttünk lévőkkel.

Nagyon vitt magával a történet, tudni akartam, hogyan alakul a lányok élete, és igazából képes lettem volna egy nap alatt kivégezni a könyvet, de egy idő után úgy gondoltam, jobb lesz, ha lerakom, és hagyom kicsit ülepedni a történeteket (egészen másnapig, amikor is lecsúszott a maradék 100 oldal is :D ). Mert akármilyen szórakoztató és vicces, mégiscsak kemény témákat boncolgat. Szerintem az, aki volt már hasonló helyzetben, mint valamelyik lány (főleg Valeria), nagyon át tudja élni ezt a történetet.

Öt csillagot fogok rá adni, mert nagyon jó élmény volt, és várom, hogy megérkezzen a második kötet (amit egyébként pár fejezet után már meg is rendeltem, szóval ha eddig még nem jött át, mennyire szerettem, akkor most ebből láthatjátok), de azért persze volt olyasmi, ami kevésbé tetszett. És most nagyon meglepő módon azt fogom mondani, hogy: Víctor.

Félreértés ne essék, nem a karakterrel van bajom – bár nehezen tudtam odáig meg vissza lenni egy ilyen spanyol macsóért, mert hát na, elárulom, nem az eseteim az ilyen férfiak –, abszolút pozitív szereplő, és rengeteg mindent tudtam benne szeretni. Megdöbbentően érett gondolkodása volt, és ha valaki szereti a nyílt, jófajta kommunikációt egy kapcsolatban, akkor az csillagos ötöst fog adni Víctornak.
A valódi problémám Valeria volt, mármint az, hogy szerintem nagyon durván rá volt gerjedve Víctorra, és esztelenül belezúgott (de hát na, ilyen az élet, sokszor így esünk szerelembe, nem?), viszont nem láttam azt, hogy mi van ezen a vonzalmon túl. Oké, meg volt említve, hogy milyen jól elbeszélgetnek, de ezt nem láttuk, tehát érzésre maradt az, hogy mennyire szexi, meg az, hogy mennyivel felszabadultabb mellette Valeria, ami, aláírom, egy nagyon fontos dolog.

De azt is figyelembe kell venni, hogy ez még csak az első kötet. Van három másik, amiben tovább folytatódnak majd az események. És igazság szerint úgy érzem, remekül zárta le az írónő a kötetet, elértünk egy nyugvópontra, de közben mégis ott lebeg a kérdés: hogyan tovább?

Szívből ajánlom a regényt mindenkinek, aki szereti a valóságszagú, humoros, romantikus történeteket. Méltatlanul kevés figyelem irányul erre a könyvre. Vegyétek, olvassátok!

dödölle>!
Elísabet Benavent: Valeria bőrében

Korábban teljesen berántott a netflixes sorozat, úgyhogy mindenképp el akartam olvasni a könyvet is. Így utólag azt kell mondanom, a sorozat készítői nagyon jól eltalálták a hangulatot. A könyv nagyon sodró lendületű, és műfajához képest hihető párbeszédek és belső monológok vannak benne. Na nem kell nagyon mély dolgokra gondolni, mert magvas gondolat jóval kevesebb van benne, mint pikáns mondat, de jó kis limonádé azért.

Könyvmolyképző KU>!

Amikor először megéreztem az illatát, szorosan összezártam a combjaimat. A hasam megfeszült, és bizsergett a combom. A teste, az arca, a parfümje… minden… mindenéből áradt az erőteljes szexuális energia.

Könyvmolyképző KU>!

– Hívd el valahova, egy konkrét programra! Tudod, határozott meghívás. Semmiféle „egyszer elmehetnénk egy italra”. Inkább valami olyasmi, hogy „nagyon szeretném megnézni azt a filmet hétvégén, lenne kedved velem tartani?”.
– Vagy inkább: „Készen áll a karfiolom. Hozod te a besamelt?”

Könyvmolyképző KU>!

Nemrég még megkeseredett, kontyos, pizsamás asszony voltam, de hirtelen szexi, fiatal, szórakozni vágyó nővé váltam egy hihetetlenül jóképű férfi karjaiban.
Kacagásomat biztosan hallották az egész városban. Őszinte, boldog kacagás volt. És milyen jól éreztem magam! Szinte lebegtem.

Valeria sorozat · Összehasonlítás