A ​Nagy Misztériumok Kulcsa 1 csillagozás

Eliphas Lévi: A Nagy Misztériumok Kulcsa Eliphas Lévi: A Nagy Misztériumok Kulcsa

Énoch, Ábrahám, Hermész Triszmegisztosz és Salamon nyomán bevezetés a vallások ezotériájába

„A nagy misztériumok kulcsa” Eliphas Lévi a mágus, okkultista, kabbalista mély szellemi tudását és bölcsességét tükrözi.
Beavatottja, ismerője az ezotériának és a különböző vallásoknak. A misztérium tárja fel a vallás igazi értelmét. Lévi ezt így határozza meg:
„A misztérium hatására az emberi lelket elfogja a szédülés. A misztérium végtelen mélysége szüntelenül vonzza nyugtalan kíváncsiságunkat saját mélységének rejtelmével.”
Maga a kutató ember újra felfedezte a megoldás kulcsait, kibontotta a múlt tudományának sírjait, megfejtette a hieroglifákat, hogy közelebb kerülhessen önmaga, a világ és Isten megértéséhez.
„Megérteni ezt a tudományt annyi, mint megtapasztalni Istent.”

230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639231054 · Fordította: Borsos Mária, Nádassy László
Hermit, Miskolc, 2000
230 oldal · ISBN: 9639231053 · Fordította: Borsos Mária, Nádassy László

jano_andriska>!
Eliphas Lévi: A Nagy Misztériumok Kulcsa

Ez egy nagyon különös könyv, inkább a hangulata miatt adtam ilyen erős értékelést. Lévi szerintem zavaros lélek, de a forradalmi lelkesedését szeretem, mindig érzem művei olvasása közben, hogy izgatottan, rajongva írta – enyhén szólva nem egy unalmas szerző. Valamikor feltétlenül újraolvasom, mert nem biztos, hogy minden átjött elsőre. Az ilyen típusú művekkel gyakran járok úgy, hogy már az elején kialakul egy konkrét várakozás, mintha egy adott kérdésre keresném a választ, és annyira erre koncentrálok, hogy nem veszem észre azokat a nagy megfejtéseket, melyek közben adódnak. Valószínű, sokkal nyitottabban kezdek hozzá legközelebb.