Mit ​érzel? 22 csillagozás

Az érzelmek színes világa
Elinor Greenwood: Mit érzel?

Mi történik a szívedben és a fejedben? Hogyan hat a nevetés a szervezetedre? Miért jó sírni, ha bánatos vagy? Mit tehetsz, ha valaki zaklat?
Boldogság, félelem, düh, szomorúság… olyan sokféle érzelem van, nem egyszerű kiigazodni rajtuk.
De az érzelmek a barátaid – tanuld meg felismerni és kifejezni őket!
7 éves kortól

HVG Könyvek, Budapest, 2019
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633047781 · Fordította: Nagy Györgyi Eszter

Csilla‿ P>!

Elinor Greenwood: Mit érzel? Az érzelmek színes világa

Ebből a könyvből segítséget kapnak a gyerekek, a különböző érzések felimerésére és kezelésére. Megismerteti a gyerekekkek – többek között-, hogy a negatív érzések, mint a düh, a szorongás, a félelem vagy akár az irigység is természetes emberi érzés. Nem kell szégyelni őket, de jó, ha tudják a helyükön kezelni őket.
Ami nekem különösen tetszett, hogy beszél pl. a dühről. Használható tippeket ad a düh érzésének megszelidítésére. De ugyanígy ismerteti pl. Az irigységet, annak “meggyógyítását” vagy a zaklatást, annak felismerését és kezelését.
Erről a könyvről is azt tudom mondani, amit néhány társa esetében már megtettem.Vagyis : nem csak gyerekeknek adhat hasznos információkat.

KönyvParfé>!

Elinor Greenwood: Mit érzel? Az érzelmek színes világa

Nekem nagyon szimpatikus, hogy megnyugtatja a gyereket és elmagyarázza, hogy bármit is érez, az rendben van. Nem baj, ha félünk vagy sírunk, hisz ez természetes emberi reakció. Elmagyarázza a miérteket és némely helyzetre tippeket is ad. Mint például hogy mit mondjuk, vagy mit csináljunk, ha dühösek vagyunk, és hogyan tudjuk elengedni a csalódottságot:
"Képzeld el, hogy a csalódottságod egy „Ez nem igazság!” feliratú lufi. Most tégy úgy, mintha elengednéd!"
Megtudtam azt is, hogy egy tudós milyen hozzávalókat használna fel, ha boldogságtorták kellene sütnie. Minden alapanyagnak serkentenie kell a boldogsághormonok termelődését, tehát csupa-csupa finom összetevőt kell beletenni a tálba. Te milyen alkotóelemeket dobnál össze? Mitől vagy boldog?
Bővebben: https://konyvparfe.blog.hu/2019/06/13/elinor_greenwood_…

Elinor Greenwood: Mit érzel? Az érzelmek színes világa

Segítő, megoldást sugalló, pozitív könyv. Élénk színvilágával is a jót sugározza, nem beszélve a biztató, motiváló mondanivalójáról. Keresi a megoldást minden nehézségre, problémára. Sikeresen.
Ír a négy legfontosabb érzelemről, továbbá a háláról, a pihenőidő fontosságáról, az irigységről, a szorongásról, szól a válás, a zaklatás nehéz érzéseiről is.

Király_Dobos_Beatrix P>!

Elinor Greenwood: Mit érzel? Az érzelmek színes világa

Kisiskolás kortól forgatható ez a szépen, színesen illusztrált kiadvány, ami nem kisebbre vállalkozott, mint hogy az érzéseket elmagyarázza a gyerekeknek, s hogy kis segítséget nyújtson abban, hogy az érzéseket elfogadják, és kezelni tudják. Ajánlom szülőknek, gyerekeknek egyaránt.

Lovebooks>!

Elinor Greenwood: Mit érzel? Az érzelmek színes világa

Elinor Greenwood Mit érzel? című könyvének nagy hasznát venné minden kisgyermek és kisgyermekes anyuka. Segít elmagyarázni, a gyermek elé varázsolni az érzéseit, azt, hogy mit, miért érez, s hogyan tudja kezelni őket.
A könyvet öröm lapozgatni, hiszen kívül-belül egy színes, vidám üzenetet hordoz az érzelmekről.
A magyar kiadásért köszönet a @HVG_Könyvek -nek!

Link:

Pennmenelien P>!

Elinor Greenwood: Mit érzel? Az érzelmek színes világa

Fejlesztéséhez szeretném majd használni és ahhoz szerintem meg is felel, bár adaptálni kell a dolgokat. Az érzelmeket végigveszi, érdekes tényeket is megtudhatunk róluk (pl. agyi központokat), ezért is nagyon tetszik. Nagy hangsúlyt fektet a megértésre és arra, hogy nincs baj az érzelmeinkkel, szabadon érezzük őket, szerintem nagyon jól használható könyv, hogy a gyerekekkel olyan nehéz témát is fel tudjunk dolgozni, mint az érzelmeink. Lehet a felnőtteknek is hasznos lehet.

repe993 P>!

Elinor Greenwood: Mit érzel? Az érzelmek színes világa

Nagyon kíváncsi voltam erre könyvre, hogy lehet a gyerekek nyelvén az értelmi fejlődésről beszélni. Olvastunk már könyvet az érzésekről, és nem bírok szabadulni az érzéstől, hogy ez a könyv a már említett könyv hosszú lére eresztett, felhigított változata. Amíg Katie Daynest élveztük mindketten, ez a könyv nekem nem mondott semmi újat, Kiskrampó (5) meg csak azért cuppant rá, mert az enyém és ne hogy már! Apropó, az irigységről nincs valamilyen csoda?

nhzs>!

Elinor Greenwood: Mit érzel? Az érzelmek színes világa

Kisiskolásoknak, ép értelmű autista gyerekeknél akár az idősebb korosztálynak (kb. 6. évfolyamig) jó olvasmány. A könyv sok szuper feladatot, valamint kipróbálandó gyakorlatot (relaxációs technikák) is tartalmaz.

berlin>!

Elinor Greenwood: Mit érzel? Az érzelmek színes világa

Vannak benne használható tanácsok, a gyerekeknek nagyon tetszett.

Trudiz >!

Az élet egy utazás… élvezd az utat!

Trudiz >!

Tartsd számon a jó dolgokat az életedben, és légy hálás értük!

Trudiz >!

Nem lehet elég korán elkezdeni, hogy a gyerekkel az érzelmekről beszélgessünk, és ez a könyv egy nagyszerű kiindulópont lehet ehhez.

Trudiz >!

Fontos, hogy higgy magadban!

Szeretem a kihívásokat.

Trudiz >!

[…] különleges vagy és csodálatos…

Meg tudod csinálni!

Trudiz >!

Csodálatos meglepetésekben lesz részed!

Tanulok a hibáimból.

Trudiz >!

Fantasztikus élmények várnak rád!