Siyah ​süt 1 csillagozás

Elif Şafak: Siyah süt

Bu kitap okunur okunmaz unutulmak için yazıldı. Suya yazı yazar gibi…
Siyah süt kadınlığın, kadınların hayatının kasvetli ve karanlık ama son tahlilde geçici bir dönemiyle ilgili. Birdenbire gelen ve geldiği gibi hızla dalgalar halinde çekile çekile giden bir haletiruhiye burada incelenen. Bu haliyle elinizde tuttuğunuz kitap bir nevi tanıklık. Otobiyografik bir roman.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Doğan Kitap, Istanbul, 2007
304 oldal · ISBN: 9789759915315 · Illusztrálta: Latif Demirci

szilva81>!
Elif Şafak: Siyah süt

Nagyon érdekesen dolgozza fel az anyaság kérdését, illetve az oda vezető utat. Hisz ma már, – és a történelemben is jópárszor megtörtént már (lásd a könyv különböző írónőire utaló mini-önéletrajzokat) – hogy egy nő nem biztos, hogy első feladatának az anyaságot tekinti, de mivel a társadalom úgymond elvárása, valamint a nőben felszínre törő (vagy rejtőző) anyaság érzet mindenképpen egyszer csak előtérbe kerül, pl. egy vapur utazás során nézegetve az anyákat a gyerekekkel vagy a parkban egy babakocsit toló anyukát látva.
A Belső Hangok, mellyel az írónő szoros kapcsolatot ápol, és a különböző személyiségjegyeit testesíti meg, folyamatosan zúgnak a fülében. És most egy kicsit ezzel a fogalmazással Belső hang alias Intelektüell Asszony lettem (bár nem tudom, hogy magyar fordításban, mire fordították). Nagyon frappánsak a Belső Hangok elnevezései is.
Nekem jobban tetszett a könyvnek a szülésig vezető érvek és ellenérvek rész, mint a szülés utáni depresszió.
Érdekes stílusú a könyv, humorral, de mély gondolatokat támasztó humorral, és iróniával.