A ​cél 6 csillagozás

A folyamatos tökéletesítés módszere
Eli Goldratt – Jeff Cox: A cél

Alex Rogo, a konszern egyik gyárának igazgatója sorsdöntő válaszút elé kerül. Amennyiben nem sikerül három hónapon belül jelentősen javítania a termelési eredményeket, a konszern bezárja a gyárat és őt is beleértve mindenki az utcára kerül. Ráadásul az addig rendezettnek látszó magánéletének falán is repedések keletkeztek, mert az egyre gyakoribbakká váló veszekedések után felesége átmeneti időre elköltözik családi otthonukból. A regény csak látszatra az ami. Miközben megismerkedhetünk – ha elnagyoltan is – egy amerikai menedzser mindennapjaival, rendkívül szemléletesen olyan ipargazdaságtani, üzemszervezési, vállalatvezetési, vállalat-gazdálkodási ismereteket közvetít, amelynek megszívlelendők akár a magyar gazdaságban is. Világhíres amerikai menedzserkönyv.

Tulipán, 1986
222 oldal · ISBN: 9630285096 · Fordította: Fridmann Károly

Nordlicht P>!

Eli Goldratt – Jeff Cox: A cél A folyamatos tökéletesítés módszere

Az egyetemen volt kötelező olvasmány termelésmenedzsment órán a könyv, ezért nagyon meglepett, amikor kiderült, hogy ez valójában egy regény. Méghozzá nem is akármilyen! Nagyon olvasmányos, tele hasznos meglátásokkal, amik a mai napig sokszor eszembe jutnak, amikor hasonló problémával kerülök szembe.
A könyv fő témája, hogy egy veszteségesen működő üzemrészleget hogyan lehet nyereségessé tenni, és ezt úgy sikerül bemutatni, hogy közben egyáltalán nem száraz, vagy unalmas a könyv. A szereplők magánéletével éppúgy foglalkozik a történet, mint a munkahelyi problémákkal. Nekem maradandó élményt jelent.
Többször kikölcsönöztem a könyvtárból, de annak örülnék a legjobban, ha egyszer lehetne belőle egy saját példányom is.

z0li>!

Eli Goldratt – Jeff Cox: A cél A folyamatos tökéletesítés módszere

Nagyon jó könyv! Sokat segített a vállakozásomban.

Eli Goldratt – Jeff Cox: A cél A folyamatos tökéletesítés módszere

Mindenkinek csak ajánlani tudom. A problémákra való megoldás keresésének egyik érdekes megközelítése…ami nem alaptalan.

tolnaiz>!

Eli Goldratt – Jeff Cox: A cél A folyamatos tökéletesítés módszere

A legszórakoztatóbb tankönyv, amivel eddig találkoztam.

Simon_Judit>!

…a rendszerint ajánlott ösztönzés azon a feltevésen alapszik, hogy valamely munkás kihasználtságának szintjét saját potenciálja határozza meg. Ez tévedés,hiszen függő helyzetben van. Bármely, nem szűk keresztmetszetet jelentő forrás esetében a tevékenység azon szintjét, amelynél a rendszer már nyereségessé válik, nem saját potenciálja szabja meg, hanem a rendszeren belüli más kényszerek.

Simon_Judit>!

Egyszerűen meg kell néznünk a valóságot, aztán logikusan és pontosan végig kell gondolnunk, mit is látunk. Az egész kulcsa az, hogy bátran szembe kell néznünk azzal a különbséggel ami általunk látottak és az ezekből levont következtetések valamint aközött van, ahogy a dolgokat csinálják. Az áttörés lényege az alapfeltevések megkérdőjelezése.