Hogyan ​tanítsd a sárkányodat bocsánatot kérni (Hogyan tanítsd a sárkányodat...) 22 csillagozás

Eleonora Fornasari: Hogyan tanítsd a sárkányodat bocsánatot kérni

Kissárkány nagyon aranyos, de nem tud viselkedni.
Lili nagy szeretettel, türelemmel igyekszik udvariasságra nevelni barátját.
Nézd csak, hogyan tanult meg Kissárkány
BOCSÁNATOT kérni!

Sokkal kellemesebb hely ez a világ, ha az emberek kedvesen, udvariasan viselkednek egymással – és ezt nem lehet elég korán megtanulni.
Lapozósorozatunkkal a szülőknek kívánunk segíteni, könnyebb egy kedves kis történettel elmagyarázni a kicsiknek, hogyan képes csodát tenni egy-egy gesztus, például egy bocsánatkérés.

Eredeti cím: How to teach Your Dragons to Say… Sorry

Eredeti megjelenés éve: 2020

Kolibri, Budapest, 2022
20 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635990344 · Fordította: Márton Zsófia · Illusztrálta: Láng Anna

konyvolvaso>!
Eleonora Fornasari: Hogyan tanítsd a sárkányodat bocsánatot kérni

Szépek a képek és tanúlságos a történet. Közben a kissárkány megtanulja hogyan kérjen bocsánatot és azt is hogy miért. Csak ennyi kell, semmi több. Mindjárt vidámabban indul a napunk is. Lehet akarat nélkül véletlen vagy figyelmetlenül kárt okozni másnak. Ez mindenkivel megeshet csak nem szabad elfelejteni, hogy bocsánatot kérjünk.

Mariann_Czenema P>!
Eleonora Fornasari: Hogyan tanítsd a sárkányodat bocsánatot kérni

Cuki könyvecske, csak a szövege nagyon kevés, inkább az illusztráció viszi el a hátán az egészet :/

lenne P>!
Eleonora Fornasari: Hogyan tanítsd a sárkányodat bocsánatot kérni

Jó ötlet, hogy nem csak Lili, a sértett, hanem a sárkány, a véletlenül sértő érzései is előkerülnek.

Lilla_Miko>!
Eleonora Fornasari: Hogyan tanítsd a sárkányodat bocsánatot kérni

Ez a kis kötet annyiban tetszett picit jobban, hogy rávilágít arra, mennyire nehéz bocsánatot kérni, főleg, habár mi vagyunk a károkozók, de nem direkt csináltuk a bajt. A rajzok cukik, de még mindig olyan kis nyúlfarknyi az egész.

Vandaboszi P>!
Eleonora Fornasari: Hogyan tanítsd a sárkányodat bocsánatot kérni

Sárkány éve akció van a Libriben és nem tudtam ott hagyni ezt a sárkányos gyermekkönyvet :) ! Az illusztrációk továbbra is elvarázsolnak. Lili és kissárkány története ebben a könyvecskében tanulságos. Bárkivel előfordul, hogy akaratlanul kárt okoz másnak, de fontos, hogy bocsánatot tudjunk kérni és ezt kissárkány megtanulja Lilitől :) . Mosolyt csal az arcára gyerekeknek és felnőtteknek is ez a sárkányos mesekönyv :) !

isahaak>!
Eleonora Fornasari: Hogyan tanítsd a sárkányodat bocsánatot kérni

Nekem felnőttként túl egyszerű és szájbarágós volt a történet, de tesztelem még az 5 évesemen, hogy hatásos-e, mert Kissárkányhoz hasonlóan ő sem szeret bocsánatot kérni…

konyvolvaso>!

Különleges szó ez: bocsánat.
Eltünteti a haragot.
Mintha csak varázslat lenne!