Kristálykönnyek (Olimposz lányai 1.) 56 csillagozás

Elena Kedros: Olimposz lányai – Kristálykönnyek

Sid, Luce és Hoon első gimnazisták. Sid tőrvívásban bajnok, Luce tudja, hogyan kell meghódítani a fiúkat, Hoon pedig egyszerűen egy zseni. Látszatra semmi közös nincs bennük, hacsak nem egy különös egybeesés: mindhárman ugyanazon a napon születtek.
Azonban mindaz, ami velük történik – a váratlanul feltűnő könyörtelen ellenség, a kristállyá változó könnyek és egy távoli világ hírnöke – nem lehet puszta véletlen. Miként különös képességük és hatalmuk sem.
A három lánynak közös a sorsa, mely öröktől fogva és örökké összeköti őket. Céljuk és feladatuk, hogy küzdjenek és megmentsék azt a világot, melyben mindig is éltek.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
244 oldal · ISBN: 9789632451435 · Fordította: Garamvölgyi Katalin

Luce Grimaldi · Sid Madison

R4ms3s P>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Kristálykönnyek

Mikor elkezdtem olvasni akkor nagyon féltem, hogy a kedvenc sorozatomra, a Percy Jackson-ra fog hasonlítani és attól is, hogy nem fog tetszeni a könyv, hiszen évekig a könyvespolcomon volt és gyerekként félig elolvastam, de akkor nem értettem, hogy mennyire nagyszerű ez a könyv.

Most a lapokat csak úgy faltam egymás után, nem bírtam letenni!
A szereplőkkel hasonulni tudtam, hiszen annyira jól leírta az író az érzéseiket, hogy én is úgy éreztem, hogy mellettük harcolok.
Nagyon sok meglepő és izgalmas fordulat volt benne, amikre álmaimban sem gondoltam.

FLauraM>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Kristálykönnyek

Gyerekönyvnek tökéletes volt, bánom, hogy nem előbb olvastam… A rajzok grafikája nagyon gyenge, de a történet kifejezetten tetszett. Újraolvasni nem fogom, de azért egyáltalán nem volt rossz. Sajnálom, hogy alig volt szó benne a mitológiáról.

Allanon>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Kristálykönnyek

Nagyon jó kis lazítós könyv. Elsősorban lányoknak íródott és nagyrészt az iskolában és a főszereplők diákéletéről, valamint az ezekkel járó csajos dolgokról szól, de a plussz fantasy szál jól kiegészíti. Ez csak a bevezető kötet, ezért gondolom, hogy a további részekben kicsit több lesz az akció, ahogy mélyülünk bele a történetbe.

Szűcs_Viktória_ P>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Kristálykönnyek

A könyv 12 éves kortól ajánlott..
Mit szólok én hozzá 26 évesen?
Nem volt ez olyan rossz, de a jótól is elég távol állt.
Talán ha 10 évvel ezelőtt olvasom jobban tetszett volna.
Viszont pozitívan állok a folytatáshoz. Ez egy bevezető kötet volt.
Így tehát a következő könyvben talán több izgalomra számíthatok.

Leah>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Kristálykönnyek

Jurassic Park után kellett egy kis kellemes fantasy . Hát ez nagyon cuki. Nem kell sokat várni tőle. Kis tiniknek ajánlom főleg :)
Luce általában kiakasztó pláza cica – de azért még kibírható. A másik két lány rendben volt. Hoon lett a kedvenc.

Az viszont elég mosolyogtatóan jöttek rá az erejükre, ahogy átbeszélik . Oké, ez az erőnk és innen származik. De mit csináljunk vele? Vállrándítás, beszélgessünk a szülinapunkról :D

Majd folytatom . :)

Tori0925 P>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Kristálykönnyek

Szeretem a görög mitológiát, így nem is volt kérdés, hogy ez is kell nekem.
A lányok eleinte eléggé ellenségesek voltak egymással, de azért a végére eléggé összebarátkoztak.
Hoon lett a kedvencem. Luce bár nem a kedvenc típusomat képviselni (csicseri szépség), nem is olyan rossz. Sid viszont nem tudom még, hova kerül.
Bevezetőnek elég jó volt és remekül felkészített a következő részre.

balazsdori>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Kristálykönnyek

Egy nagyon jó sorozatinditó kötetet foghatunk a kezünkben, amelynek a világa ugyan nem egyedi, mégis különleges.
Kicsit féltem, hogy első blikkre egy Percy Jackson koppintás lesz, csak női főszereplőkkel, de szereencsére kellemesen kellett benne csalódnom. Semmi hasonlóság nincsen a kettő között, kivéve persze a görög isteneket.
A karakterek szerethetőek a maguk módján, a tipikus pubertáskori gondjaikkal együtt. Tetszettek a könyvhöz késztült illusztrációk, nagyon fel tudják dobni a regényeket.
A cselekmények érdekesek voltak és olvastatta magát a történet, örültem, hogy belekezdtem!

Lorelei27>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Kristálykönnyek

Amint megvettem elkezdtem olvasni és le se tudtam tenni. Vicces, romantikus, természetfeletti és tinikről szól. Imádtam olvasni.

Ekesgyb>!

– Talán nekem is sikerülne, én jobban ismerem… – ajánlkozott Dude.
– Téged is Lucénak hívnak?! – vetette oda mogorván Sid.

Kapcsolódó szócikkek: Luce Grimaldi · Sid Madison
Pikachu>!

Szitálni kezdett az eső, a cseppek átszűrődtek a faleveleken. Mennydörgés moraja hallatszott.
De Sid nem félt. Apja karjában biztonságban érezte magát. Akkor is nyugodt volt, amikor egy minden addiginál félelmetesebb és erősebb dörgés rázta meg a levegőt. A föld megremegett a talpuk alatt. Apja akkor futni kezdett. A kislány erősen kapaszkodott apja nyakába, és még mindig úgy érezte, biztonságban van.
És akkor megnyílt alattuk a föld.

Ekesgyb>!

Racionálisan végiggondolva nem történt más, mint három lány színes könnyeket potyogtat, melyek nem hullanak le, ők pedig a levegőben kapálódznak.

Olimposz lányai sorozat · Összehasonlítás