Az ​álmok hatalma (Olimposz lányai 2.) 51 csillagozás

Elena Kedros: Olimposz lányai – Az álmok hatalma

Sid, ​Luce és Hoon három kamaszlány. Néha összekapnak, de minden esetben órákat lógnak telefonon. Plázáznak, moziznak, suliba járnak, cikizik a fiúkat vagy éppenséggel flörtölnek velük – egyszóval olyanok, mint minden hétköznapi tinédzser. Pedig ők nem azok. Ők istennők. Árész rettentő támadása elől menekültek le a Földre, s születtek újjá halandó lányokként. Egy nap aztán felfedezték különleges hatalmukat.
Sid Artemisz képességeit, Luce Aphrodité praktikáit, Hoon Pallasz Athéné hatalmát birtokolja. Különleges képességeiket még elég setesután tudják csak használni, ezért számos mulatságos és veszélyes helyzetbe sodródnak. Most ismét szükség van rájuk, hiszen Morfeusz, az Álmok istene sürgős segítségre szorul: valahogy ki kell szabadítani a fiút Árész rettentő börtönéből. Csakhogy a Harc Ura sem tétlenkedik, hiszen a három istennő egyszer már megakadályozta, hogy egyeduralkodó legyen az Olimposzon és a Földön.: küldöncei aljas praktikákkal igyekeznek éket verni a lányok közé…… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
246 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452388 · Fordította: Garamvölgyi Katalin

Tori0925 P>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Az álmok hatalma

Szép kis folytatás, mit ne mondjak.
Hoon nagyon aranyos volt a Jared-Morfeusz kapcsolatával. Időtálló kapcsolat isteneknek.
Sid talán nyugodtabb lett és kezdi megérteni, milyenek a lánybarátok.
Luce viszont mintha nem is akarta volna elfogadni, hogy megváltoztak a dolgok. Makacs nőszemély.
Jó volt haladni a cél felé. A függővég pedig nem volt kedves.

Allanon>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Az álmok hatalma

Ez a rész már pörgősebbre sikeredett. A tinilányos alap megmaradt, ami nem is baj, hiszen elsősorban nekik szól. Mindettől függetlenül nagyon élvezem ezt a laza kis fantasy-s történetet.

borayo>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Az álmok hatalma

A második kötet csak egy kicsit tetszett jobban, mint az első. Továbbra is az a bajom, hogy olvasás közben olyan érzésem van, mintha egy 13 éves kislány írta volna a történetet. Rövid mondatok, semmi leírás. Az alapötlet továbbra sem rossz, de nincs jól megírva a könyv.
A cselekmény most egy kicsit izgalmasabb volt, mint az első részben. A lányok már többet harcoltak, többet használták az erejüket, úgy érzem, kezed valamerre haladni a történet. Kíváncsi leszek a harmadik kötetre. Még mindig kölcsön könyvről van szó, úgyhogy idén be kéne fejeznem őket, hogy visszajusson a gazdájához a könyv :)

SchaffRita>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Az álmok hatalma

Ez a kötet talán még jobban tetszett, először is hosszabb volt. Bár az első könyv is kerek volt, ott maradt egy olyan érzésem, hogy a történetnek épp hogy csak a felszínét kapirgáltuk meg, most viszont jóval mozgalmasabbnak találtam a cselekményt. Nem akarok túl sokat elárulni róla, a lényeg az, hogy én is várom a folytatást (ill. nem tudok addig várni, így valószínű, hogy olaszul fogom már elolvasni a következőket, már ha menni fog…:S) és a 2013-as rajzfilmet.

Gabikacs0210>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Az álmok hatalma

Izgalmas könyv, pont az én korosztályomnak való. Imádom ahogy a lányok az istennői hatalmukkal harcolnak. Ahogy a titkokra lassacskán fény derül az nagyon tetszik.

H_Ágota>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Az álmok hatalma

A történet szinte ugyanott folytatódik, ahol abbamaradt. Árész egy újabb szörnyeteget küld le, hogy viszályt szítson az istennők között, így elkapva őket. Sokkal több izgalmat és harcot tartogat ez a rész, mint az első. A lányok egyre jobban belemerülnek a mitológiába és jobban megismerik, hogy milyenek voltak előző életükben, illetve a képességeiket is hatákonyabban használják fel. A cselekmény kezd kibontakozni, már nem csak bemutatja a mellékszereplőket, hanem egyre többet is megtudunk róluk.

Lorelei27>!
Elena Kedros: Olimposz lányai – Az álmok hatalma

A folytatás felülmúlta az első részt. Még több kaland, fordulat, izgalom. Csak kapkodtam a fejemet, hogy most mi van.

Olimposz lányai sorozat · Összehasonlítás