I ​giorni dell'abbandono 2 csillagozás

Elena Ferrante: I giorni dell'abbandono

Una donna ancora giovane, serena e appagata viene abbandonata all'improvviso dal marito e precipita in un gorgo scuro e antico. Rimasta con i due figli e il cane, profondamente segnata dal dolore e dall'umiliazione, Olga, dalla tranquilla Torino dove si è trasferita da qualche anno, è risucchiata tra i fantasmi della sua infanzia napoletana, che si impossessano del presente e la chiudono in una alienata e intermittente percezione di sé. Comincia così una caduta rovinosa.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Edizioni EL, Roma, 2002
E/O, Róma, 2002
228 oldal · ISBN: 9788876419522

Mónika_Sándor>!
Elena Ferrante: I giorni dell'abbandono

Ferrante Brilliáns barátnőm könyve a várakozásaimmal ellentétben kisebb csalódás volt, ráadásul végig az az érzésem volt, hogy eredetiben mennyivel jobb lenne olvasni.
Szóval ennek a könyvnek olaszul vágtam neki és milyen jól tettem! :)
Hihetetlenül mély ez a könyv, tele van érzelmekkel, amik rám is hatottak, kaptam néhány fájdalmas gyomrost. Számomra külön extra, hogy egyes szám első személyben íródott – így esélyem sem volt távol tartani magamat érzelmileg ettől a néha pszichózis-szerű rémálomtól. Szerencse, hogy a végén felébredtem!
Nagy hibám az, hogy olvasás előtt/alatt hajlamos vagyok beleolvasni az itteni véleményekbe – ebben az esetben természetesen a magyar fordításéba. Ezúttal szerencsére sokakkal nem értettem egyet. Bizony előfordulhat, hogy ha egy teljesen a férjétől függő asszonyt hirtelen elhagy a férje, szépen lassan elveszíti a lába alól a talajt, összeomlik, ahogy a világa is körülötte. Számomra inkább az a kérdés, hogy a férj mégis mit képzelt, hogy így otthagyja 2 gyerekkel magára?! És hol voltak a bajban a barátok, a család?! Szörnyű, ha az ember lába alatt nincs semmilyen védőháló, amely segít fennmaradni a víz felszíne fölött, ha épp jönnek a több méteres hullámok…
A könyvben fantasztikus jellem- és érzelemábrázolást kapunk, elképesztően plasztikus, valós, és igen, néha vulgáris is – de ez is tökéletesen illett Olga lelkiállapotához. A könyv drámai részét egyszerűen lehetetlen volt letenni – szinte lélegzet-visszafojtva olvastam.
Szóval le vagyok nyűgözve! :)

sonozsoka>!
Elena Ferrante: I giorni dell'abbandono

Megint egy zseniális könyv Ferrantétól. Tele érzelemmel és gondolatokkal életünk egyik nehéz időszakából, amikor elhagynak. Hogyan lehet túlélni, átvészelni? Mit érzünk ilyenkor. Nem volt könnyű de nagyon tetszett.