Színes ​koktélok 1 csillagozás

Elek Mária: Színes koktélok

Az 1x1 konyha sorozat a legegyszerűbb ételektől a különlegesebb fogásokig számos étel receptjét mutatja be, kiegészítve az elkészítésüket segítő útmutatókkal, a konyhai munkát megkönnyítő tippekkel.
A sorozat egyes kötetei egy-egy témát ölelnek fel, így alaposabban körüljárhatjuk az ételek egy csoportját, ötleteket kaphatunk, ha bizonyos témában keresünk, vagy éppen megismerhetjük egy földrajzi régió kulináris szokásait.
A leírásokat színes, étvágygerjesztő fotók illusztrálják, emellett a zsebkönyv formátum lehetővé teszi, hogy főzés közben magunk előtt tartsuk a konyhapulton a recepteket.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 1x1 konyha Elektra

Elektra, Budapest, 2016

lizzizi>!
Elek Mária: Színes koktélok

Bár azt írja, hogy nem profiknak készült, azért az olvasás felét az vette el, hogy kiderítsem mi az a Midori (kivételesen tudom, hogy japánul zöldet jelent, de nem tudtam, hogy dinnyelikőr), a Maraschino (cseresznyelikőr), a Cointreau (narancslikőr), a Chartreuse (gyógynövénylikőr), a Campari (keserűlikőr gyógynövényekből és gyümölcsből), a Benedictine (gyógynövénylikőr), a Pernod (ánizslikőr), az Angostura (kávélikőr) és társaik. De a többivel nagyjából képben voltam.
Érdekesség az elejéről:
– klasszikus koktél nem tartalmazhat 4-7 cl alkoholnál többet, maximum 5 alkotóelemből állhat
– megkülönböztetünk rövid és hosszú koktélokat
– a díszítés legyen mindig ehető

Szuperek az illusztrációk, (az elején a pohárfajtákról is vannak képek), és egyszerűek a leírások. (A végére raktam volna egy szószedetet, az olyanok miatt, mint én… Akik nem profik az alkoholokban.)
Legszívesebben mindegyiket megkóstolnám!