Lány ​a múltból 18 csillagozás

Eleanor Jones: Lány a múltból Eleanor Jones: Lány a múltból

"- Tűz ütött ki – fogott bele mondandójába Vee alig hallhatóan. – Próbálta kimenteni a lovát, de a tető rájuk szakadt.
– Hogyan…? Mindketten odavesztek? – Tilly úgy érezte, megfullad, mintha a régmúlt tűz füstjeit őt is fojtogatná. Felrémlett előtte Bess barna, mosolygós arca."

Az arc, amelyet Tilly tegnap látott! A tűz, amelyet átélt, s amely még szeretett lovának, Napsugárnak a szőrét is megperzselte! Az a tűzeset azonban, amelyikről Vee beszélt, húsz évvel ezelőtt történt…. és magával vitte Besst!
Hogyan lehetséges ez?
Tilly mindaddig nem nyugodhat, amíg ki nem deríti.

Eredeti cím: Fears and Phantoms

Eredeti megjelenés éve: 2007

PonyClub, Stabenfeldt, 2007
154 oldal · ISBN: 9789638729637 · Fordította: Gordos Judit · Illusztrálta: Jennifer Bell

Ó, igen!
Ez volt a második kedvenc Pony Clubos kötetem, és el kell ismernem: gyerekként igen jó izlésem volt. :D
Bár az összes PC-s könyv ilyen minőségű lenne, mint ez! Imádtam, a nyelvezetét, ahogy a szerző játszott a szavakkal. Szerettem, hogy a főszereplő lánynak adott tartalmat, nem csak egy üres karakter volt.
Az alapfelállás is nagyon jó volt, ez a random időutazásos dolog eléggé tetszett. Igaz, hogy nem volt kifejtve, mégis hogyan valósult meg, de mivel egy rövid történetről beszélünk, így nem is tartottam fontosnak. Elfogadtam a tényt, ahogy a gyerekek oly sok mindent magyarázat nélkül konstatálnak.
Imádtam a ficánkoló pacit, Napsugarat, minden húzásával együtt. Neki is volt személyisége, nem simult bele az általános sémába. No meg Dominó, drága Dominó! Bár nem sok szerep jutott neki, de a fejemben mindig Tinkerként élt, amely az egyik kedvenc fajtám, szóval…. nagyon megvett magának.
Az egész könyv tetszik, szívem csücske, még ennyi idő után is!

Alice17
Eleanor Jones: Lány a múltból

szép kis történet bár szerintem egy kicsit szentimentális, és nem ad konkrét magyarázatot… hogyan tudott csak úgy VÉLETLENÜL visszaesni a múltba? és ha már ott tartunk ez a „meghallottad a segélykiáltást” dolog is kicsit fura XD hát igen valószínűleg kinőttem kicsit ezekből a könyvekből, de igazából élveztem szóval olyan nagy gond nincs vele:D.. olvastam már rosszabbat is:) tetszett hogy Napsugárt nem a „tökéletes ló”-ként festik le hanem úgy amilyenek általában a lovak, néha makacs, önfejű de alapjáraton megbízható:)

Viv_
Eleanor Jones: Lány a múltból

Engem nagyon megindított. :) Meg általában nemigen emlékszem az ilyen kis könyvek tartalmára, mert annyit olvasok belőlük, hogy a tartalmuk egybemosódik. De ezt a történetet még mindig el tudom mondani. :)

Flaura
Eleanor Jones: Lány a múltból

Egyik kedvenc lovas könyvem. Izgalmas, meglepő.

girlhu

Az élet igenis olyan, mint egy kirakó, mégpedig szövevényes, bonyolult kirakó, amelyben minden darabnak pontosan megvan a maga helye.

Tizedik fejezet

Niitaa P

El sem hinnéd, mi mindenre képes az ember, ha szükség van rá.

Niitaa P

Reggel mindent jobb színben lát az ember.

Niitaa P

Tilly hosszú, vékony ujjai rákulcsolódtak a csavart mintájú vasrúdra, s a hideg fém kemény éleit megmarkolva, dühösen belökte a kovácsoltvas kaput.

Niitaa P

– A lovak már csak ilyenek, nem? – jegyezte meg Bess. – Legbelül mindig is vadak maradnak.

CsiPe_z

Azt mondják, a gond megoldódik, ha beszélünk róla.

girlhu

– Ugye, nem veszed megint a fejedbe azt a kísértethistóriát? – érdeklődött Dillon elővigyázatosan.
– Nem… persze hogy nem. Csak olyan sok a véletlen egybeesés!
– Matilda McCloud, ezt hívják életnek – mondta el a véleményét Dillon komolyan.

Kilencedik fejezet