Szuperérzékenyen ​párban 4 csillagozás

Elaine N. Aron: Szuperérzékenyen párban

Ez ​a könyv arról szól, ami mindünknek talán a legfontosabb az életben.
Arra tanít, hogyan törekedhetünk a párkapcsolatunk minőségének megőrzésére, javítására, sőt fejlesztésére.
Már a könyv címe is elárulja, hogy nem általában foglalkozik a párkapcsolati egyensúlyteremtéssel, hanem abban a különös esetben, amikor magunk vagy a párunk, esetleg mindketten szuperérzékenyek vagyunk.
Azzal szembesít, amivel kevésbé foglalkozott eddig a párkapcsolati pszichológia, hogy vannak stabil, velünk született, sajátosan érzékeny idegrendszeri működésmóddal jellemezhető adottságaink, olyan lelkialkatunk, amely áldás és átok egyaránt lehet, ha nem tudjuk elfogadni, kezelni, és belőle a pozitív oldalt világra segíteni.
A szeretetkapcsolatokban ez különösen fontossá válhat, hiszen a túlzott érzékenységű mimózalélek olyan, mint egy finomhangolású hangszer, amelyből az értő-szerető művész csodálatos dallamokat fakaszthat.
Az ellenkezője is létrejöhet, így meg kell… (tovább)

Eredeti cím: The Highly Sensitive Person in Love

Sensum Donum, 2013
324 oldal · ISBN: 9789630873017 · Fordította: Pásztor Judit

Chrysalis>!
Elaine N. Aron: Szuperérzékenyen párban

Ezt a könyvet nem lehet pár nap alatt elolvasni, nekem legalábbis kis adagokban kellett fogyasztani. Sok minden van benne, nagyon hasznos, érdekes és tömény.
Különösen a Szuperérzékeny vagyok? című első része után ajánlott annak, aki abban magára ismer. Soha nem késő felfedezni önmagunk, soha nem késő javítani életminőségünkön és párkapcsolatunkon. Soha nem késő elkezdeni elfogadóan és pozitívan állni saját belső világunkhoz és elkezdeni önállóvá, függetlenné, szabaddá, szerethetővé és szeretővé válni.
Élethelyzeteken, gyakorlati példákon keresztül segít felismerni, megismerni a problémákat, enyhíteni a konfliktusokat és toleránssá válni mind magunkkal, mind a párunkkal szemben. Akár szuperérzékeny valaki, akár nem.

timcsigirl>!

Az emberek akkor nyitottak az új gondolatokra, ha nyugalomban és biztonságban élnek, és érzik, hogy megbecsülik őket.

timcsigirl>!

Az emberek általában azért utasítanak el egy gondolatot, mert valamilyen módon fenyegetve érzik magukat általa […]

timcsigirl>!

Minden fontos döntési folyamatban van egy pont, amikor lépned kell, mert onnantól kezdve a nem – cselekvésnek is meglesznek a következményei.

timcsigirl>!

Fókuszálj a lényegre – azokra a dolgokra, amiket szeretsz a társadban –, és meglátjuk, mi lesz.

timcsigirl>!

(A tudomány mindig a kultúrák szűrőjén keresztül nyilvánul meg – az igazi kép nem vész el, de valamelyest biztosan átszíneződik.)