Kusza ​hálók (Fény és árnyék 2.) 21 csillagozás

Elaine Cunningham: Kusza hálók

Liriel ​Baenre, a sötételf kalandor az intrika és az ármány kusza hálójában tér vissza.
Hatalom. Ez a sötételfek végső célja, föld alatti társadalmuk mozgatórugója. Liriel Baenre sosem becsülte sokra népe kielégíthetetlen hatalomvágyát, de még ő is elhagyta ősi otthonát, hogy mágikus hatalomra tegyen szert. Mikor egy régi könyvből megtudja, hogyan viheti felszínre sötét mágiáját, útra kel, hogy új kalandokat keressen. De semmi sem készítheti fel a hatalom valódi természetére: a borzalmas felelősségre és az elképzelhetetlen kísértésre.
A Koponyák Városa sötét járataiból indul Ruathym szent földje felé. Rashemeni Fyodorral, a berszerker harcossal keresi rég áhított célját. A háború viharfellegei gyűlnek köréjük, amint a két ősi ellenség, Ruathym és Luskan egymásnak esik. A misztikus Kraken Szövetség is bekapcsolódik a harcba, mégpedig Luskan oldalán. Ruathym barbár tengeri harcosai nem tudják kibogozni az ármány kusza hálóját, mellyel körbefonták féltett szigetüket. Végső… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1996

>!
Delta Vision, Budapest, 2002
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638628065 · Fordította: Vitális Szabolcs · Illusztrálta: Fred Fields

Kedvencelte 6

Várólistára tette 9

Kívánságlistára tette 9


Kiemelt értékelések

Voorhees>!
Elaine Cunningham: Kusza hálók

A trilógia második kötetében Liriel és Fyodor további kalandjait követhetjük nyomon, a Koponyák Városából a messzi tengerekig. Több régi ismerős hely is felbukkan.
A regény pozitívuma, hogy ügyesen játszik a különböző új fajokkal, néhányat kifejezetten ötletesnek találtam. Bár a képzelőerő nagymértékű hiányára utal, hogy az írónő gyakorlatilag eddig ismert fajok keresztezéséből hozott létre újakat. Érdekes volt ogrékról és elfekről, mint tengeri lényekről olvasni. Mindenesetre az alapötlet jó volt.
Negatívum, hogy – bár a kötet címéhez méltóan Cunningham megpróbálta minél sokrétűbben ábrázolni a különböző szembenállásokat, csatákat, összeesküvéseket – néha saját maga is belegabalyodott az általa szőtt történeti hálóba. Többször is szembesültem következetlenségekkel a könyvben. Nem igazán forgatta jól a cselekményszálakat. Shakti és a menzoberranzani szál gyakorlatilag teljesen el lett hanyagolva. Elég idegesítő volt Fyodor és Liriel kapcsolata, kicsit túl sokáig kerülgették egymást. Kicsit úgy éreztem, a szerző túlságosan túl akarta bonyolítani a sztorit, és a fő csapásirány ezért kissé elnagyolt lett.
Alepvetően nem volt rossz könyv, a Forgotten Realmas világán mindenképpen érdekes, de az írói stílus elmaradt az elvárható színvonaltól.

1 hozzászólás
Radics_Végh_Ivett>!
Elaine Cunningham: Kusza hálók

Ebben a történetben minden van: ogre, ogresellő, sötételf, tengeri elf, alakváltó, agyszívó, stb. A helyszínek is váltakoznak. Izgalmas új világot épít az író. Liriel és Fyodor két nagyon különböző és mégis nagyon összetartozó karakter. Elég sokat kell várni a kapcsolatuk beteljesedésére, de megéri.


A sorozat következő kötete

Fény és árnyék sorozat · Összehasonlítás

Hasonló könyvek címkék alapján

Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara
Michael J. Sullivan: Percepliquis – Az elveszett város
Robert Jordan – Brandon Sanderson: A Fény emlékezete I-II.
Brandon Sanderson: A királyok útja I-II.
Karen Marie Moning: Új nap virrad
Jeaniene Frost: Síri csendben
Katherine Arden: A boszorkány éjszakája
Kresley Cole: Égsötét
Jim Butcher: Palástforgató
Patrick Rothfuss: A bölcs ember félelme