Android-alapú ​szoftverfejlesztés (Alkalmazott informatika) 5 csillagozás

Az Android rendszer programozásának bemutatása
Ekler Péter – Fehér Marcell – Forstner Bertalan – Kelényi Imre: Android-alapú szoftverfejlesztés

A ​Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékén működő Alkalmazott Mobil Kutatócsoport (Amorg) kiemelt figyelmet fordít a hazai mobiltechnológia-oktatás folyamatos fejlesztésére. Munkájuknak köszönhetően lehetővé vált, hogy szélesebb rétegek ismerkedjenek meg a legnépszerűbb mobilplatformokkal, és naprakész tudásuk legyen a legújabb technológiákat illetően. Évente csak az egyetemről több mint 500 hallgató vesz részt a kurzusaikon.
Az Amorg tagjai a tanszék népszerű Alkalmazott Informatika sorozatának keretében ezúttal egy hiánypótló művel lepik meg az okostelefonok fejlesztése iránt érdeklődőket. Bátran állíthatjuk, hogy Android platform világszinten az egyik legnépszerűbb és legelterjedtebb mobilplatformmá nőtte ki magát, éppen ezért a könyv elolvasásával megszerezhető ismeretek hosszú távú tudást jelentenek a felhasználók számára.
A könyv elején a mobilpiac aktuális állapota és az Android platform története… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Szak, 2012

Lark

Tudtommal, az első magyar nyelvű android fejlesztői könyv. Érthető és sok mindenre kitér, jól magyaráz. Mivel sok mindent érint ezért sajnos vannak dolgok amik csupán kevés helyet kaptak a könyvben. Mindenképpen hasznos, és jó dolgok vannak benne, érdemes megszerezni annak, akit ez érdekel és ezzel akar foglalkozni. Azért jó lett volna, ha bizonyos részeket mélyebben kiveséz.
test szo_v_eg other test itt is szoveg blablabla _athuzva_ alma [[http://google.com]]

myrte

Szerintem is megéri megvenni, annak ki Androidra akar fejleszteni. (Természetesen alap prog tudás kötelező, főleg java nyelv körében)
Személy szerint hamarabb rájövök a dolgokra, mint ahogy a könyvben szerepel, illetve valamit mélyebben is érinthetne.

meacska

Szerintem kezdésnek mindenképpen jó (főleg, ha nem tudsz angolul, mint sajnos én), ha kicsit ismerkednél droid-fejlesztéssel. Hibák vannak benne, viszont szépen összefoglalja az alapokat, illetve viszonylag frissek is az információk.
Ha nem tanultál még programozni, esélytelen vagy, szóval ne ezzel kezdj, ha a telefonodat újradizájnolnád, vagy ha nem találtál magadnak megfelelő appot Play-en – ahhoz kicsit drága, hogy kidobd :)

Hétvégén azt hiszem, újraolvasom :D