Éjféltájt (Eve Dallas 25,5) 36 csillagozás

Éjféltájt

A ​New York Times négy legjobb írója az idő és a valóság határát feszegeti ebben a négy új, a világ határán túlmutató, izgalmas és szenvedélyes történetben…

A J. D. Robb álnéven is alkotó Nora Roberts jövőbeli hőse, Eve Dallas hadnagy a lehető legcsábítóbb elkövető, egy vámpír után nyomoz… Mary Blayney mozgalmas kisregé­nyé­ben egy régi pénzdarab repít vissza a múltba egy amerikai lányt és egy angol arisztokratát – hogy végül egymás karjaiban kössenek ki. Ruth Ryan Langan írásában egy városi lány ellátogat a Skót-felföldre, ahol az időn átívelő szerelembe esik egy földesúrral… Végül Mary Kay McComas varázsszőnyeget ad egy modern amerikai lánynak, hogy egy párhuzamos világban rádöbbenjen, a szomszéd füve nem mindig zöldebb.

Éjféltájt csodás álmok jőnek…

A New York Times bestsellerírója, Nora Roberts
„Nora Roberts páratlanul jártas a romantika világában, a J. D. Robb álnéven írt sorozata pedig a legjobbak között is a legjobb.”
The (Columbia, SC)… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

A művek szerzői: J. D. Robb, Mary Blayney, Ruth Ryan Langan, Mary Kay McComas

Gold Book, Debrecen, 2009
384 oldal · ISBN: 9789634261339 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody · Cher Reo · dr. Li Morris · Dickie Berenski

cicus61 P>!
Éjféltájt

Nora Robert miatt vettem meg anno a könyvet, az a történet tetszett is, bár nekem is túl rövid volt – na ezt sem mondom sokszor :) :) – Nem volt eléggé kibontva a történet, kevés volt a nyomozás. Azért az mindig megdöbbent, hogy mennyi hülye ember van és lesz, aki beveszi ezt a vámpír mesét. Egyszerűen egy szadista gyilkos a tettes, aki próbálja magát misztikusnak beállítani. A többi történet említésre sem igen méltó. Egyik sem kötött le igazán, olyan semmilyen sem volt.

Brigi89>!
Éjféltájt

Ebben a könyvben 4 kisebb történet szerepelt. Összességében mindegyik tetszett.
Eve Dallas egy újabb gyilkosság után nyomoz. Az elkövető vámpírnak hiszi magát. Érdekes volt olvasni, hogy Eve-n kívül mennyien elhiszik, hogy talán tényleg egy vámpír gyilkolt. Örültem, hogy Roarke is felbukkant, imádom ahogyan viselkednek egymással. Szerintem ez a vámpíros vonal megérdemelt volna egy egész könyvet.
A második történet érdekes volt. A középpontban egy lyukas pénzérme állt, ami képes a múltba visszarepíteni a tulajdonosát. Jó volt olvasni egy kis történelmi romantikus vonalat. Végül a két főszereplő a jelenben is egymásra talált.
A harmadik történet tetszett a legjobban. Laurel visszarepül az időben a 15. századi Skóciába. Ott beleszeret a klánvezér Con-ba. Az a célja, hogy megváltoztassa a történéseket. Sajnáltam, hogy így ért véget az utazása. De visszaérve a jelenbe rátalált Con. Ez kicsit a lélekvándorlásra fektette a hangsúlyt.
A negyedeik történet elgondolkoztató volt. Bonnie 3 gyerekes családanya, a férjével még a gimiben összejött. Kicsit megszokottnak érzi az életét. A nagymamája varázsszőnyegének segítségével kíván egyet. Megismerjük, milyen lett volna az élete, ha nem találkozik a férjével. Az utazás végén rádöbben, hogy az élete még sem olyan megszokott, és hálát ad a családjáért.

Paulina_Sándorné P>!
Éjféltájt

Eve és Roarke történetét imádtam. Mi mindennel találkozik Eve a munkája során. Úgy látszik vámpírok, vámpírkultusz a távoli jövőben is lesz.
A második történet annyira nem fogott meg, inkább idegesített Simon. Nekem fura egy figura volt.
A harmadik történet Skócia miatt elsőre megvett, de nem is csalódtam. Con és Laurel szimpatikusak voltak.
A negyedik történeten sokat gondolkoztam, még mindig bizonytalan vagyok Cal és Joe személye vonatkozásában.

Tímea_Kocsis_2>!
Éjféltájt

Az Eve Dallas novella kicsit kilóg a másik három közül, kicsit misztikus hangulatú, de mégis inkább krimi. Az Amy és az earl… a Poppy pénze novella folytatása a Botlás az éjszakában kötetből. Két időutazásos történet, a második lélekvándorlással kombinálva. A negyedik pedig alternatív valóságokkal operál, ahol egy varázsszőnyeg az indikátor.

rafaelo0824>!
Éjféltájt

Csak a J. D. Robb novellát olvastam a kötetből. Tetszett a vámpír vonal, de az nem hogy Peabody ilyen bugyutának lett ábrázolva ebben a részben. Elég rövid, nem sok rejtély van benne a gyilkos kilétét illetően, de egynek elment.

J. D. Robb kisregényét olvastam csak, ami nagyon jó, vicces! :-D

MÁSODIK OLVASÁS: 2020. szeptember 01., 20:09 → 2020. szeptember 04., 23:11

Az írónő ezekben a mini részekben éli ki igazán a fantáziáját. ;-) Most éppen a vámpírizmussal hozakodott elő. Méghozzá meglehetősen vicces, de emelett hátborzongató formában. A végén persze sikerült minden vámpíros dolgot a valóságnak is megfelelő formába ölteni. ;-)
Szóval jó kis rész volt, kicsit más, mint a többi, de maximálisan beleillett a sorozat eddigi történéseibe. :-)

Kiera>!
Éjféltájt

én azt hittem, hogy a többi kis novella is krimi lesz. sajnos nem lett az, azt meg főleg sajnálom, hogy nagyon hasonlítottak egymásra. nem a legszerencsésebb összeállítás volt.

Leobelo>!
Éjféltájt

Csaj a J. d. Robb novellát olvastam, ami nem annyira jött be. Túl összecsapottnak éreztem.

schalby P>!
Éjféltájt

Vicces kis történetek de mind rövid lett szerintem. Ettől függetlenül olvasható és leköti az embert.

kiruu P>!
Éjféltájt

Természetesen elolvastam az egész könyvet, de Roberts szintjét egyik novella sem érte el.
Nagyon sokat nevettem és kellett egy ilyen kis poénkodós krimi is. Szerintem pont jó hosszú volt, és ez a vámpíros dolog… Hihetetlen, hogy ilyen szemszögből is lehet nézni a dolgokat. Halálosan vicces volt. :D

Jucko84 P>!

– Nem akartam bevallani, hogy megijedtem. Még kevésbé azt, hogy mitől. Most már látom, milyen ostobán viselkedtem ott, a föld alatt.
– Szerintem is.
Eve elhúzta a száját.
– Nem valami olyannal kellene megnyugtatnod, hogy „Nem, egyáltalán nem viselkedtél ostobán, blabla”, miközben támogatsz, cirógatsz és csokoládéval etetsz?
– Elfelejtetted elolvasni a házasság szabályait taglaló könyvből a lábjegyzetet. Ezt egy másik nőnek kell megtennie. Nekem ilyenkor bután kell néznem, mielőtt megkérdezem, hogy akarsz-e még egy gyors menetet.

66. oldal, J. D. Robb: Halálos öröklét, Hatodik fejezet · J. D. Robb

Tímea>!

– … A helyedben elkezdenék karót hegyezni, Dallas.
– Felvettem a napi teendőim közé.

84. oldal, J. D. Robb: Halálos öröklét, Hetedik fejezet · J. D. Robb

Kapcsolódó szócikkek: Dickie Berenski · Eve Dallas
Impalagirl>!

– Hogy halad a vámpírvadászat?
– Nem hiszem, hogy szükség lesz Van Helsing segítségére.

41. oldal, J. D. Robb: Halálos öröklét, Negyedik fejezet · J. D. Robb

Vivinniec >!

– Mit tudsz mondani a boncolás elkezdése előtt?
– Ez a nő halott, hadnagy.
– Ezt jegyezd föl, Peabody. Találtunk egy halott nőt.

28. oldal, J. D. Robb: Halálos öröklét, Második fejezet · J. D. Robb

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · dr. Li Morris · Eve Dallas
Vivinniec >!

Mindig próbálta a helyes útra terelni, és sokszor elmondta neki, hogy az igazság mindennél fontosabb. Csak akkor lesz belőle jó ember, ha mindezt szem előtt tartja.

69. oldal, J. D. Robb: Halálos öröklét, Hatodik fejezet · J. D. Robb

Kapcsolódó szócikkek: igazság
Jucko84 P>!

Odafent az utcán elvette a vizespalackot, melyet a férje nyújtott feléje, és olyan mohón ivott, mint egy teve. Majd észrevette Roarke karján a véres vágást, és felszegte a fejét.
– Súlyos?
– Rettenetes. Nagyon szerettem ezt a zakót.

113. oldal, J. D. Robb: Halálos öröklét, Tizedik fejezet · J. D. Robb

Impalagirl>!

– Kedvesem, az óhajodtól nem változik meg az életed. Ez még akkor is kevés, ha némi varázslat segíti. Egyedül ettől nem leszel boldog. Csak a bátorság, a hit, a szeretet és a jókedv tesznek boldoggá. És a barátság. Keményen meg kell dolgoznod érte, és időnként még így is jól jön a segítség. Helyes, becsületes döntéseket kell hoznod..

Vivinniec >!

Tudod, hogy érted nekimegyek a legvastagabb falnak is, de ehhez előbb fel kell mutatnod valamit.

95. oldal, J. D. Robb: Halálos öröklét, Nyolcadik fejezet · J. D. Robb

Kapcsolódó szócikkek: Cher Reo · Eve Dallas
Vivinniec >!

A fény egyszerre megöli és megteremti az árnyékot.

104. oldal, J. D. Robb: Halálos öröklét, Tizedik fejezet · J. D. Robb

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas
Jucko84 P>!

– Kicsi ez a világ, de legalább belterjes.

23. oldal, J. D. Robb: Halálos öröklét, Második fejezet · J. D. Robb

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas