Szerelem ​a huszonhetedik sorban 75 csillagozás

Eithne Shortall: Szerelem a huszonhetedik sorban

Cora ​Hendricks épp élete mélypontján van. Nem csak egy keserű szerelmi csalódást kell kihevernie, de Alzheimer-kóros édesanyja egyre súlyosbodó betegségével is kénytelen szembenézni. A londoni Heathrow-n dolgozó lány mindennapjainak szomorú egyhangúságát egy váratlan intézkedés töri meg: a reptér vezetősége biztonsági rendelkezésre hivatkozva beszünteti az online utasfelvételt, így mindenki kénytelen lesz az utasfelvételi pulthoz fáradni. Az álmodozó lány elhatározza: ahelyett, hogy saját sorsa miatt aggódna, inkább mások életében menekül. Ő maga ugyan már végleg lemondott a szerelemről, de ez nem akadályozza meg abban, hogy Cupido szerepét magára öltve, az utasok között villám-párközvetítésbe fogjon.
Cora a megérzései, az internet és cinkostársa, a légiutas kísérő Nancy segítségével a huszonhetedik sorban rendezi be szerelmi laboratóriumát. Minden járaton lesz két mit sem sejtő utas, akik az út végére rájönnek: végig álmaik szerelme mellett ültek. Vagy mégsem – Cupido-Cora… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Írisz könyvek General Press

General Press, Budapest, 2018
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634521181 · Fordította: Frei-Kovács Judit
General Press, Budapest, 2018
320 oldal · ISBN: 9789634521198 · Fordította: Frei-Kovács Judit

Cora Hendricks

Eithne Shortall: Szerelem a huszonhetedik sorban

”– Csak az a gond, Cora, hogy annyira el vagy foglalva mások boldogságával, hogy teljesen elfeledkezel a sajátodról. Egek! Nem is te vagy a saját történeted főszereplője. Csak egy támogató karakter vagy, és ez elszomorít.”

A főszereplő lakótársának véleménye igen helytálló, és bármennyire is akartam szeretni Corát, engem is mélységesen elszomorított. Cupidóként megszállottan próbálja összehozni az utasokat a 27. sorban, miközben eredményeiről táblázatokat vezet és diagramokat készít. Egyfajta menekülés ez számára az életből, egy mély nyomot hagyó szakítás után, illetve meg kell küzdenie édesanyja betegségével is, aki Alzheimer-kórban szenved. Mindez akár egy jó történet lehetőségét is rejthetné magában, de a kivitelezés sajnos nem a legjobban sikerült. Egyáltalán nem gördülékeny a stílus, helyenként túlságosan bugyuta. A szórakoztatásról gondoskodnak a reptéri dolgozók és az utasok kissé kusza törtenetei, az anyai vonal pedig a történet mélységéért lenne felelős. Számomra azonban különösen idegesítő volt, hogy anyját szinte végig Sheila-ként emlegeti. ”Sheila a legkedvesebb nő, akit ismerek.” Ki beszél így az anyjáról? Összességében egy érdekes könyv, jó alapötlettel, azonban nagyon kezdetleges írói stílussal.

nypiro P>!
Eithne Shortall: Szerelem a huszonhetedik sorban

Érdekes könyv volt. Ha összeképet nézem, hogy romantikus kategória akkor középkategóriás. Cora eléggé céltalan, sőt nem is kicsit. Kényszeres tüneteket mutat a táblázatával. De valahol meg nekem nagyon vicces a sztori. Ahogy lelkesen keresgéli az utasokhoz a párokat, nem zavarja, hogy elmegy mellette a sors.
Viszont ott van az anyukája, ahogy ír róla az írónő nekem néhány pzs-ra szükeségem volt hozzá. Ez az egész könyv értékét nálam egy kicsit magasabb csillagra értékelte. Éppen nincs mit olvasni és jól jön egy nem túl velős romantikus könyv, ahhoz mindenképpen elég.
Más mélység nincs benne.

Gabcsi77>!
Eithne Shortall: Szerelem a huszonhetedik sorban

Megannyi tucat történet után,igazi kis felüdülés egy könnyed,kis story…a fül szövegből nem derül ki,ki is lesz a nagy találkozás,ami nem is baj,mert időt hagy a találgatásra…;-)

turanett P>!
Eithne Shortall: Szerelem a huszonhetedik sorban

Nagyon vártam ezt a könyvet, nem is tudom ,hogy miért. Bele szerettem a borítóba. Sajnos csalódás volt. Üres és vontatott. Az alap ötlet jó, de nagyon laposra sikeredett. A főszereplő Cora mindenki boldogságával törődik, csak a sajátjával nem. Semmi sem érdekli a statisztikáján kívül. Kivétel az édesanyja. Egyedül ebbe a szálba lehetett kapaszkodni. Nagyon megható volt, főleg az anyukája levele amit Corának írt.

Porpáczy_Dóra>!
Eithne Shortall: Szerelem a huszonhetedik sorban

Eléggé tetszett a történet, bár kicsit kiszámítható volt nekem. Tetszett az alapfelvetés, miszerint Cora próbál mindenkinek maga körül párt találni, de a saját boldogságával nem törődik, és persze úgy bukkan rá a szerelem, hogy nem is számít rá.
Egy egyszerű, könnyed kis romantikus sztori volt.

Andilány>!
Eithne Shortall: Szerelem a huszonhetedik sorban

Maga az ötlet tetszett, hogy Cora Cupido-ként megpróbálja összehozni az embereket a repülőn és érdekes is volt olvasni az egyes kis történeteket (bár azért örültem volna néha, ha olvashatunk arról is, hogy mi történt a párokkal a későbbiekben), de egy idő után Cora-nak ez annyira a rögeszméjévé vált, hogy ez zavart. Egyáltalán nem tudott mással foglalkozni, csak erre koncentrált és közben meg a saját élete romokban hevert. Azzal kellett volna inkább foglalkoznia, mert ez a volt szerelmem után bánkódok hozzáállás már rohadtul kezdett idegesíteni. Főleg, hogy az a pasi egy hazug bunkó volt. Így viszont Cora nem is vette észre, ami a szeme előtt volt. spoiler A vége bonyodalom viszont nagyon kiszámítható volt, meg a megoldás is. Kár érte. Ettől függetlenül nekem kellemes kikapcsolódást nyújtott.

KMReni P>!
Eithne Shortall: Szerelem a huszonhetedik sorban

Szóhoz sem jutok, mert azt hiszem elaludtam közben olyan rémesen unalmas volt.
Kusza történetek sokasága. Egyik sincs alaposan kidolgozva, hogy élvezhető legyen, hogy az ember el tudjon merülni benne. Nem vártam egy világmegváltó történetet, de azért ennél többet….
Egy nő, akinek annyira sivár az élete, hogy abban leli csak örömét, hogy másokat összeboronál? – rémesen szánalmas!
Most, hogy végig gondolom lehet a 3 csillag is sok részemről.

Sylvie23 P>!
Eithne Shortall: Szerelem a huszonhetedik sorban

Nem tetszett, és nem is akarok írni róla nagyon. Nekem ez túl csapongó volt tele unalmas részekkel, az alapötlete tetszett meg igazából, de nem olyan lett, amire én gondoltam. Cora nekem nem volt szimpatikus, ellenben az anyukája és Andy érdekelt volna, egy kicsit bővebben is. A svéd nőtől kirázott a hideg, bár legalább volt humora. A kolléganője viszont brrrr. Legyen elég ennyi róla. :D

Évi112>!
Eithne Shortall: Szerelem a huszonhetedik sorban

Aggódtam egy kicsit, mert többen írták róla, hogy unalmas meg csalódás, de nekem nem volt egyik sem. Az alapötlet aranyos volt, feldobta a könyvet a huszonhetedik sorban utazók története, Cora kapcsolata pedig az anyukájával helyenként igazán meghatóra sikerült.

Karolina_Kolonics>!
Eithne Shortall: Szerelem a huszonhetedik sorban

Egyszerű könyv, egyszerű sztorival, de abszolút szerethető.Az alapötlet nagyon tetszett, de a kivitelezés szerintem sikerülhetett volna izgalmasabbra és kevésbé kiszámíthatóra is. Ettől függetlenül a csapatmunka, a barátok fontossága érződik belőle, még ha a romantikus szálak kevésbé rajzolódnak is ki. Nem venném még egyszer a kezembe, de könnyed nyári olvasmánynak tökéletes volt.

Málnika P>!

Az önsajnálatnál nem sok hasztalanabb dolog létezik.

Kapcsolódó szócikkek: önsajnálat

Cseh_Judit>!

Még nem is meséltem önnek a futásról. Az a nagy szenvedélyem.
[…]
Az elején valami elől fut az ember. Nem akar beteg vagy magányos lenni, esetleg a külseje miatt aggódik. De ha már belejött, valami felé fut: a boldogság, az egészség vagy a hosszabb élet felé.

Guminudli P>!

Az újévi fogadalmaimat elveszítettem valahol egy bonbonosdoboz mélyén.

Guminudli P>!

És jól csókolt. Ezzel tizenkét éves kora óta büszkélkedhetett, amikor a lakótelepi lányok közölték, hogy ő az egyetlen a haverjai közül, aki nem úgy smárol, mint egy centrifugázó mosógép.

Kasztana>!

Cora nem szólt egy szót sem, egyszerűen lehúzta a bal cipőjét, és behajította a táncparkett kellős közepére. Amikor elmentek érte, egy zavart fiatalembert találtak, aki döbbenten forgatta a csizmát, mely az imént találta mellkason. Cora megragadta a repülő lábbelit, majd faképnél hagyta Roisint, hadd magyarázza ki a helyzetet.

Kasztana>!

– Ó, Nancy, bébi! Ez remek. Te csodálatos vagy. Sokkal jobb tőled kapni az utasításokat, mint Mandarin Sarahtól. Sarah Martin, a fedélzet vezető légiutas-kísérője hajlamos volt túlzásba vinni a szoláriumozást.

nypiro P>!

Cora félt új dolgokat mesélni az anyjának, nehogy kiszorítsa a régebbi, fontosabb emlékeket. Az eszével tudta, hogy ez nem egészen így működik – az orvosok elmagyarázták a rövid és hosszú távú memória közötti különbségeket –, mégis legszívesebben egy puha gyapjúsapkát húzott volna az anyukája fejére, nehogy a haldokló agysejtek kimeneküljenek a fülén.

Kapcsolódó szócikkek: Cora Hendricks · Sheila Hendricks
Mariann_Bognár>!

-Elment Új-Zélandra egy film miatt?
-Hát,a Megyét konkrétan nem tudtam felkeresni.

Guminudli P>!

„Mit ér a nyaralás, ha nem kaphatunk egy pohárkával az istenek nektárjából?” Mindketten nevetni kezdtek, és bamm! „Két pohár vöröset kérnék!” Borra gondolt, Cora! Halálosan cukik ezek az öregek. Mintha tényleg aranyosak lennének.