One ​Piece 58-60. (One Piece 58-60.) 2 csillagozás

Eiichiro Oda: One Piece 58-60.

Join Monkey D. Luffy and his swashbuckling crew in their search for the ultimate treasure, the One Piece.

As a child, Monkey D. Luffy dreamed of becoming King of the Pirates. But his life changed when he accidentally ate the Gum-Gum Fruit, an enchanted Devil Fruit that gave him the ability to stretch like rubber. Its only drawback? He'll never be able to swim again--a serious handicap for an aspiring sea dog! Years later, Luffy sets off on his quest to find the „One Piece,” said to be the greatest treasure in the world…

Young Luffy’s buccaneering adventures build to a climax as he fights relentlessly to save his brother Ace, who’s slated for execution by the World Government. When powerful pirate Whitebeard steps into the fray it seems like things might start going Luffy’s way…until the Navy blasts back, and it turns out Luffy’s battle has just begun.

VIZ Media, San Francisco, 2017
608 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421591179 · Illusztrálta: Eiichiro Oda

bookworm1227 P>!
Eiichiro Oda: One Piece 58-60.

Summit War Saga összesítő értékelés

Ez kicsit hosszú lesz, mert úristen, annyi minden történt, hogy elfelejtettem értékelést írni az arc-okhoz, olyan gyorsan haladtam, és mire észrevettem, már a saga végénél jártam. Uppsz. :D

Sabaody Archipelago
Egy laza, fun arc-ra számítottam. Egy darabig így is volt, de végül nagyot tévedtem. :D Igazából óriási szerepet játszott. Érdekes volt látni a rookie kalózokat (Law a kedvencem), Rayleigh-t, Kizaru admirálist és Kumát (újból). 100%-ig biztos voltam benne, hogy Luffy pofán fogja vágni legalább az egyik celestial dragont, és annyira jó érzés volt látni, ahogy megtette. :D No regrets. És a jelenet, ahogy a crew védi egymást, Sanji Zoro-ért (!!!!) aggódik (imádtam látni, ahogy ez a folyton civakodó páros Thriller Bark után közelebb került egymáshoz :') Zoro sokat nőtt Sanji szemében azután, hogy „semmi nem történt” :D), és ahogy Luffy a crew tagjainak nevét kiabálja, miközben egyenként eltűnnek. „Nem tudtam megvédeni őket, egyiküket sem”. Uff.

Amazon Lily
Na ez volt a kicsit lazább arc. Boa attitűdje bejött, és a háttértörténete után meg is kedveltem. A simpelése pedig vicces. :D Nagy segítség volt egy warlord-ot magunk mellé állítani. Egyre többet hallunk a hakiról is, ami megint csak fokozza a kíváncsiságot.

Impel Down
Egyik kedvenc arc-om eddig. Annyira vicces, izgalmas és kiszámíthatatlan. :D Egyrészt a börtön, a felépítése és az őrei menők voltak, másrészt a sok régi ellenfél, akikkel találkoztunk, és akiket útközben segítségül felszedtünk (mégha nem is önszántukból voltak hasznosak), annyira viccesek voltak, hogy az hihetetlen. :DDD Buggy-t imádtam. Ahogy a sok szerencsés véletlennek köszönhetően mindenki köré gyűlt, mert erősnek és jó vezetőnek gondolták, miközben egy gyáva alak, aki csak magára gondol, hát eszméletlen. :D Crocodile közreműködésére abszolút nem számítottam volna soha, de érdekes volt. A másik vicces dolog a warden volt, rengeteget nevettem a visszafoghatatlan őszinteségén. Meg ahogy átengedte volna Buggy-ékat, ők meg így is elfogatták magukat, az szintén haláli volt. :D
Jimbei-t nagyon megszerettem az Ace-el való beszélgetései alatt, aztán a szabadulása után. Bon Clay segítsége (többször is) nagyon megható volt, nagyon szimpatikus lett a karaktere. Iva is érdekes volt, főleg a múltja Dragonnal. Rá már nagyon kíváncsi vagyok.

Marineford
Szintén kedvenc arc, talán még a #1 helyet is megérdemelné. Nem vagyok képes összefüggő értékelést írni róla. Teljesen összetört, nem csak spoiler miatt. Mindazután, amin Luffy keresztülment, hogy ide elérjen…spoiler. Ugh, tears. $@!% the magma guy. Garp-ra is rohadt mérges voltam, de mikor hagyta, hogy Luffy lenyomja, és mikor Sengoku-nak kellett visszatartania…Áh, nem tudom, hogy kedvelem-e vagy sem.
A csata elképesztő volt, Whitebeard azonnal kedvenc karakter lett, found family all the way. A spoiler nagyon elérzékenyített, és az is rém epic volt.
Random dolgok:
– Blackbeard nagyon félelmetes ellenféllé nőtte ki magát, vele sok gondunk lesz még, like spoiler???
– A warlordok álláspontjai érdekesek voltak, igazából nem is annyira állnak a navy befolyása alatt, mint hittem
– Shanks!!!
– Buggy meglepően hasznos volt, de persze hozta a formáját
– Law!!!!

Post War
Ace backstoryját ismerve teljesen érthető volt a reakciója az előző arc-ban. Így már a tetkóját is értem. :D spoiler. Luffy kicsiként is imádnivaló volt. Sabo családját gyűlöltem, meg az egész sziget nemeseit. Dadan-ról az elején nem hittem volna, hogy a szívemhez nő, de a reakciója Ace és Luffy távozására, valamint Garp visszatértére a bizonyos eset után nagyon szimpatikussá tette.
Olyan jó volt végre látni a crewt! Ahogy mindenki azonnal Luffy-hoz akart rohanni teljesen elérzékenyített. :( Mindenki olyan szigetre került, ahol sokat tud majd fejlődni. Luffy rejtett üzenetét imádtam!!! Alig várom, hogy lássak mindenkit a timeskip után.
Luffy fájdalmát, kétségbeesését látva megszakadt a szívem. „And I wanna be the pirate king? I'm way too weak”. Eddig sosem kételkedett magában. Sírok. :( (De maga a tény, hogy Luffy jelenleg ennyire eltörpül mások mellett, az, hogy veszít és nem sikerül neki minden, nagyon tetszik). Szerencsére ott van neki Jimbei és Rayleigh, hogy támogassa, így eszébe jutott, hogy bőven van miért harcolnia. Erősebb lesz, és visszaszerzi a csapatát is. És végre infó a hakiról. Nagggyon érdekes. És milyen előre ki volt gondolva! off

Straw Hat Luffy, a kalóz, most pihen egyet, és szerintem én is. De hamarosan újult erővel folytatom majd a sorozatot, hiszen az egyik kedvenc történetem lett, ever. 3D2Y♡

One Piece sorozat · Összehasonlítás