One ​Piece 10. (One Piece 10.) 29 csillagozás

OK, Let's Stand Up!
Eiichiro Oda: One Piece 10.

Luffy's navigator, Nami, has been working all along for „Saw-Tooth” Arlong to steal enough treasure to buy back her village. In return, the pirate has handed over her fortune to the Navy! Now Luffy and his crew prepare to risk their lives for Nami's sake against their most ruthless opponent yet.

Eredeti megjelenés éve: 1999

VIZ Media, San Francisco, 2011
208 oldal · ASIN: B00F3HGTMI · Illusztrálta: Eiichiro Oda
VIZ Media, San Francisco, 2007

Melani>!

Eiichiro Oda: One Piece 10. OK, Let's Stand Up!

Ez a kötet teljes egészében a harcról szól Arlong csapatával szemben, és a kötet végén még véget sem ér. Viszont van benne valami amit érdemes kiemelni, ez pedig az, hogy Luffy nem élné túl egyedül. Ez pedig éles ellentétben áll azon művekkel ahol a főszereplő übertáp a többiek pedig max asszisztálni tudnak, vagy húzzák az időt amíg főhős megjön hogy legyőzzön mindenkit. Zoro például legalább olyan erős mint Luffy, és Sanji is ott van rögtön mögöttük. Mindenki kiveszi a részét a harcokból és együtt! győznek és élik túl. Van amit csak ők tudnak megoldani, nem kiegészítő szereplők hanem valódi csapat. (illetve idővel azok lesznek, merthogy ez is szépen be van mutatva ahogy összeszoknak.)

D_E_Kitti>!

Eiichiro Oda: One Piece 10. OK, Let's Stand Up!

Szegény Momonak sehol sincsen nyugta, ha nem a főszereplőink félemlítik meg, akkor a saját emberei…
Hatchit egyszerűen imádtam a naivsága miatt, sokszor megmosolyogtatott. A párharcoknál azért inkább Zoronak szurkoltam, a vége felé azért már eléggé látszott, hogy nem véletlen van tele kötésekkel. Igaz, azért hozta a formáját, egy normális ember nem bírta volna közel sem ennyi ideig.
Jó volt látni ahogyan Usopp is próbálkozik minél többet tenni, miközben nem arról van szó, hogy nem félne, hanem próbál a saját gyengeségén felül kerekedni.

Horváth_Evelyn>!

Eiichiro Oda: One Piece 10. OK, Let's Stand Up!

Ez a kötet a harc köré épül. Tipikusan párharcokat látunk, de örülök annak, hogy Luffy kicsit kikerül a képből és teret kapnak a többiek. Zoro nagyon durva, nem tudom, hogy valaha begyógyulnak-e a sérülései. Minden tiszteletem az övé. Nami pedig végre kiállt a barátaiért, aminek szintén örülök. Usopp is szintet lépett: bátorságot gyűjtött. Ez is egy nagyon értékelhető személyiségfejlődés. Sanji viszont nagyon ostoba volt, hogy alábecsülte a fishmaneket, és beugrott a vízbe, de ezzel együtt a kedvencem. Amit még ki kell emelnem, az az abszolút összetartás a négy fiú között, ahogy kölcsönösen automatikusan, szó nélkül támogatják egymást. Amúgy nagyon jó Sanji, Zoro és Luffy dinamikája. Usoppra és Namira még várunk, de alakulnak. Egyébként pedig mindegyikük teljesen idióta, amit élvezek. Nagyszerűen játszik a manga a humorral.

marianngabriella P>!

Arlong: Do you fools actually think you can beat us?
Sanji: Yeah, we actually do.

42. oldal - 83. Luffy in Black (VIZ Media, 2011)

marianngabriella P>!

Sanji: You always have to dive right in, don’t you?
Luffy: Yeah, but I don’t lose!!
Sanji: I’m not worried about that, dummy!! Just save a little for the rest of us.

12-13. oldal - 82. OK, Let’s Stand Up! (VIZ Media)

Eiichiro Oda: One Piece 11. The Meanest Man in the East

One Piece sorozat · Összehasonlítás