Egyszer ​volt, hol nem volt… – 10 klasszikus mese egy kötetben 8 csillagozás

Egyszer volt, hol nem volt… – 10 klasszikus mese egy kötetben

Lépj be a varázslatos mesebirodalomba, ahol a legszebb klasszikus mesék hősei várnak rád. Ezek a történetek megmutatják neked, hogy a jó igenis győzedelmeskedik a gonosz felett, a furfang sokszor többet ér, mint az erő, a bátrak elnyerik méltó jutalmukat, őszinte, hű barátokra pedig mindenkinek szüksége van. Kalandozz a legismertebb mesehősökkel! Légy te is részese a mesék világának!

Álomgyár, Budapest, 2020
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786156067340 · Fordította: Nagy Boldizsár

ÁrnyékVirág>!
Egyszer volt, hol nem volt… – 10 klasszikus mese egy kötetben

A lányom most négy évesen rá van kattanva a klasszikus mesékre, és ezt a könyvet is szereti. A nyelvezete szerintem hagy némi kívánnivalót maga után, de a gyerek szereti, olvassuk… de a rajzok, kérem, a rajzok!!! Kedves illusztrátor, maga olvasta a meséket? Szépek, színesek, azzal nem lenne gond, de a gyerek minden oldalon felháborodik.
„ Szeme kékebb a kéknél, haja szőkébb a szőkénél…” de Anyaaaaa! mutat felháborodva a gyerkőc a fekete szemű, vörös hajú Hamupipőkére.
Az Alice csodaországban pedig hemzseg az ilyen hibáktól, ami nekem sose tűnne fel, de az éber kis Manó egyenként összeszedi őket. Pl. a szöveg szerint a Szív királynőnek kártyateste van, a rajzon nem, az asztalkán semmi más nincs, csak egy kis kulcs, a rajzon meg egy váza áll rajta virágokkal….szóval, kedves gyerekkönyvet illusztrálók, kéretik máskor alaposan elolvasni a szöveget, vagy legalább egy gin-tonicot felajánlani a lestrapált, magyarázkodásra kényszerülő anyukáknak.

Ratoncita P>!
Egyszer volt, hol nem volt… – 10 klasszikus mese egy kötetben

Tetszetős képi világú, érthetően tömörített meseklasszikusok. Célcsoport: óvodás kortól kisiskolás korig.