Egri Zsanna (szerk.) · Városi Emese (szerk.)

Szeretetre ​hangolva 2 csillagozás

Egri Zsanna – Városi Emese (szerk.): Szeretetre hangolva

Mit jelent a szeretet?
A szeretetnek ezer arca van. Mindenkiben más érzés, más kép jelenik meg.
Hogyan mondjuk el az érzéseinket, hogy az, akinek boldogságot adnánk, érezze a kötödésünket, a hozzátartozásunkat? Néha elég egy érintés, egy simogatás, egy mosoly, hogy megérezzük a szeretetet, de van, aki nem tudja kimutatni az érzést.
Ez a könyv szavakba formálva adja át a szerzőinek gondolatát a szeretetről, ami nem csak az ünnepnapokon, hanem a hétköznapokon is velünk marad. Szeretetre hangolva íródtak ezek a sorok, versek, novellák, hogy te kedves olvasó velük együtt hangolódj a szeretetre.

A művek szerzői: Kulcsár Péter, Angyal Szabolcs, Thurner Ákos, Zavada Janka, Jászkuti Gergely, Bézs, Dovicsin-Péntek Csilla, Takács Szabolcs, Batáry Károly, Barcsa Lajos, Imre Hilda, N. Batha Eszter, Nagy Gabriella, Monos Anett, Huber Carmen, Vörös Virág, Drubina Karolina, Tóthné Bata Beáta, Tatár Botond, A. M. Summer, Borbíró Klára, Hampl Emma, Velencei Rita, Francz-Rádi Éva, Szolnoki Irma, Lénárt Béla, Bihari Enikő, Vargáné Fazekas Edina, Suki Erzsi, Kordás Hanna, Bajzikné Panni, Bényey Noémi, Horváth Dorina, Lornagnes Mars

EZ-Könyv, Debrecen, 2021
puhatáblás · ISBN: 9786155752704

Borbíró_Klára>!
Egri Zsanna – Városi Emese (szerk.): Szeretetre hangolva

Nagy várakozással vettem kézbe a Szeretetre hangolva című antológiát, mert néhány pályamű zsűrizésében magam is részt vettem, és ez alapján remek felhozatalra számítottam.
Jászkuti Gergely bécsi adventje, a Dovicsin-Péntek Csilla keltette muzsika, a világ, amit Takács Szabolcs tárt elénk, Monos Anett romantikus karácsonyi mosógép hajkurászása vagy Lornagnes Mars véletlen hozta beteljesülése mind-mind elvarázsolt, és a többi írást is hol mosolyogva, hol elérzékenyülten olvastam. A két abszolút kedvencem mégis Angyal Szabolcs Szeretvényboltja ás a borzot kereső novella Vargáné Fazekas Edina tollából.
A sok novella és vers között egyetlen egy akadt, amit nem szívesen ajánlanék. Nem tartom többre öngyógyító írásnál és az értékrendjével sem tudok azonosulni, a címe Félhat. Azt hiszem, egy 44 írást felvonultató antológia esetén ez nagyon jó arány.