Szilvia ​arab világa (Az Ördög lánya 1.) 10 csillagozás

Egri Zsanna: Szilvia arab világa

Hogy kerül egy magyar lány a gazdag arab sejk hajójára?
Szilvia huszadik születésnapján szembesül azzal, hogy az apja a helyi maffiafőnök. Nem marad más választása, mint elfogadni az arab utazást, amely csak újabb veszélybe sodorja. Ali sejk jachtjáról nem mindennapi módon távozik, és egyenesen egy beduin faluba vezet az útja, ahol végre barátokra talál. A nyugalmat kereső lánynak mégis vissza kell térnie Magyarországra. Vajon mi vár rá? Magára kell öltenie a maffia-királynő köntösét, vagy szembeszállnia bűnözőkkel, rendőrökkel?
Némi bűnügyi szállal átszőtt eseménydús történetet olvashatunk, ami nem nélkülözi a kalandot, romantikát. Egri Zsanna mesés tájakra, egzotikus helyszínekre kalauzolja el az olvasóit, miközben egy pillanatra sem hagyja lankadni figyelmüket.

Magánkiadás, Debrecen, 2016
Magánkiadás, Debrecen, 2016
E-book Könyvház, Kaposvár
ISBN: 9786158074544

Laura_Bakos P>!
Egri Zsanna: Szilvia arab világa

Nekem erre a világra szükségem volt, és szükségem van. Nekem szükségem volt Szilvia arab világára.
Már az eleje megfogott, amikor még csak pár fejezetet olvashattam róla, de akkor teljesedett ki a fanatizmusom, amikor az egész történetet megkaptam. Ha választhatnák, mikor is kedveltem meg Szilviát, akkor az első mondatott választanám, ami elhagyta a száját az első fejezetben.
Sokkal több mindent kap az olvasó, mint amennyit a fülszöveg elárul, és én sem fogok semmit sem el spoilerezni, bár annyira nehéz. Nem könnyű magamban tartani, most mégis megteszem.
Természetesen a kedvenc karakterem Szilvia volt.
Ő egy erős, vad, értelmes, okos fiatal nő, aki a kezdett és a befejezés között nagyon sok mindenen keresztül megy.
Ez a kaland izgalmas, akciókban bővelkedő, romantikus álom *-*
A folytatása is pontosan ennyire jó, talán még jobb is ;)
A borító szuper. A történet szuper.
Idézetek az oldalamon -->

Dianka>!
Egri Zsanna: Szilvia arab világa

Első könyvem a szerzőtől, de sajnos azt hiszem az utolsó is. Értékeléseket nézve olyant mintha én nem is ugyanazt a könyvet olvastam volna, mint a többiek. Az egész annyira gyermeteg, gyakorlatlan, látszik, hogy első műve az írónak és sokat küszködött vele. Számomra két pozitívuma van, hogy gyorsan lehet vele haladni, és hogy rövid. Viszont ebben a „pár” oldalba annyi minden van belesűrítve hogy ehhez képest egy brazil szappanopera unalmas tévéfilm. Nálam Szilvia a női főszereplő kiverte a biztosítékot, annyira gyerekes, ostoba, hirtelen haragú, elkényeztetett, hisztis pics* és ezen az átélt kalandok csak kis mértékben „javítottak”. A „szerelmi szálak” nagyon kesze-kuszák, csak néztem, mint Jani a moziban. Ági foggal, körömmel kapaszkodik Zsoltba, de hirtelen megpillantja az arab muksót és egyből „szerelemre gerjed”…már fogtam a fejem ennyi képtelenség láttán…

TiszlaviczMarcsi I>!
Egri Zsanna: Szilvia arab világa

Igazi Zsannás, fordulatos regény, tele kalandokkal és romantikával. Zsolt kedvenc karakter lett :) Zsanna nagyon jól használja a szavakat, az ebmer valóban úgy érzi, a sivatagban vagy éppen egy luxus jachton van.

Magdileona>!
Egri Zsanna: Szilvia arab világa

Nem kérdés, hogy az írónő könyveit mindig előszeretettel olvasom. Különleges világba, különleges eseményekkel kalauzol el mindig bennünket, melyekben nem ismeretlen az izgalom, meglepetés, váratlan csavarok; s mi tagadás: minden fontosabb szereplője kidolgozott, egyedi jellemmel bír.
Számomra az ismeretterjesztő szempont sem lényegtelen. Sok mindent megtudhatunk a számunkra egzotikus, ismeretlen világról…
Stílusa kifinomult, érdekes, cseppet sem unalmas, sekélyes vagy közhelyes. A romantikát sem nélkülözi az érdekes kalandok mellett – ehhez a könyvhöz is csak gratulálni tudok!

Mari_Angel>!
Egri Zsanna: Szilvia arab világa

Lehet, hogy elfogult vagyok, mert minden könyvét olvastam Zsannának, de ez a könyv nagyon szuper! Minden benne vany ami egy jó olvasmányhoz kell.
Ezt a könyvet képtelen voltam letenni, egy percig se unatkoztam, olyan izgalmas volt. Fantasztikus Szilvia élete, és az, hogy tisztán látni a változását, felnőtté válását. Végig drukkoltam, hogy összejöjjenek Zsolttal.

Kissné_Virágos_Tímea>!
Egri Zsanna: Szilvia arab világa

Egyszerűen „Zsannasztikus” ez a könyv! :) Egri Zsannának több könyvét olvastam már, de az Ördög lánya a nagy nagy kedvenc! Szilvia hatalmas változáson megy keresztül, a sors az elkényeztetett lányból magabiztos nőt farag. Kalandokkal, izgalmakkal teli könyv!

Laura_Bakos P>!

A durva talpú bakancsok tompán dobogtak a vaskos tölgyfa lépcsőn. A
három fekete ruhás, felfegyverzett férfi lábbal rúgta be az ajtókat, aztán
gyors pillantással felmérték, van-e bent valaki.

Az Ördög lánya sorozat · Összehasonlítás