Elveszve ​Mexikóban (Elveszve Mexikóban 1.) 17 csillagozás

Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban

Elveszve ​Mexikóban 1-2
Két kötet egyben!
Nyomtalanul
Te mit tennél, ha egy reggelen nyomtalanul eltűnne az ágyadból a szerelmed? Csupán egy Mexikóba szóló repülőjegy, és harmincmillió forint maradna utána?
A magyar származású Kathybe beleszeretett John King a gazdag mexikói-angol üzletember, akinek titokzatos módon nyoma veszett. A jelek szerint a menyasszonyával távozott, de Kathy tudja, hogy sem menyasszonya, sem családja nincs a férfinak.
Kathy összeszedi minden bátorságát, és elindul megkeresni a szerelmét.
Mexikóban magyar segítőkre talál két utazásszervező férfi és egy nyomozólány személyében. A férfiak nemcsak az eltűnt Johnt, hanem Kathy kegyeit is keresi.
Mexikóban különös, rejtélyes dolgokra derül fény, és semmi sem az, aminek látszik.
A magyar lány teljesen összezavarodik, a szíve egyre inkább az egyik magyar férfihoz húzza, és amikor úgy tűnik végleg elveszítette Johnt, nagy lépésre szánja el magát. Miközben… (tovább)

Szív-titkok-könyv, Debrecen, 2017
Magánkiadás, Debrecen, 2016
Publio, 2016
ISBN: 9789634249689

Laura_Bakos P>!
Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban

Nem volt semmi, annyi szent!
IMÁDTAM MINDEN OLDALÁT :) és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
Ha itt abba is hagynám az értékelést, azzal nem tudnám kiadni magamból mindazt, ami akkor gyűlt fel, amikor ezt a remekművet olvastam.
Komolyan, elgondolkodtatott, és bár jók a megérzéseim, azért akadtak olyan pillanatok, amikor tátott szájjal követtem végig az eseményeket.
Nem akarok spoilerezni, és szerintem jobb is, ha nem lövők le semmit.
Itt aztán a karakterek tényleg éltek, és szerintem sokkal izgalmasabb volt, mint a Meghívó nászútra, de ez saját vélemény.
(Megjegyzés: A listámon a Meghívó az első, bár ez jobban bejött, de Áron akkor is jobb, mint John)
Amikor belekezdtem, már izgatottan vártam vajon mi fog kisülni. Hát, jó sok minden kisült.
Voltak kedvenc karakterek, és sajnos olyan is akadt, aki nem lett szimpatikus, de olyan minden könyvben van, nem igaz?
Visszatérve ide. annyit kell írnom, hogy egy nagy baja volt a könyvnek —> Túl rövid volt,
mert még olvastam volna tovább is.
Egyszóval egy újabb remek könyvet pipálhatok ki a listámon.
5/5*********
A borító szép, a cselekmény izgalmas, kell ennél több egy könyvmolynak?

Dorina_S>!
Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban

Egy fordulatokban bővelkedő romantikus regény, amely több földrészen játszódik. Magyar-mexikói szerelmi viszony tele titkokkal és csupa rejtéllyel. Szerethető karaktereket állít elénk az írónő, bár én a főhősnővel Kathy-vel nem tudtam azonosulni, és nem is sikerült megkedvelnem. A legszimpatikusabb szereplő számomra Andrea volt.
Ami a leginkább tetszett az maga Mexikó és kultúrájának a bemutatása. Valamint nem szoktam a külső alapján ítélni, de a borító első látásra magával ragadott.

Diana_Z I>!
Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban

Mik a regény érdekességei?
– Rejtélyes eltűnés
– Különleges helyszínek
– Izgalmas nyomozás
– Érdekes, szerethető karakterek
– Olvasmányos írásstílus
– Rengeteg megfejtésre váró titok
Kell ennél több? Nem hinném. Bővebben: https://dianalandry73.wordpress.com/2015/08/02/konyvaja…

yodamisi>!
Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban

Megint 1 Zsannás könyvet olvashattam!!!
Amit vártam csak azt kaptam! A borító szép,a történet fantasztikus és a karakterek kiválok!
Az események sodortak magukkal, a helyszín leírása, hűen volt ábrázolva.Volt,hogy az események, kalandok sodortak magukkal, izgalmas, érdekes fejlemények, melyet első pillanatban meglepő és váratlanul ért. De ettől volt fantasztikus az olvasmány. Itt a kitartást,az igaz szerelemet olvashattam.A váratlan fordulatok mindenre adnak magyarázatot.A bevezetőjében gondoltam,hogy a doktornőnek nagy szerepe lesz a történetben, és igazam lett a könyv végéhez érve.Sajnáltam John , amit műveltek vele, a cselszövések, pénzhajsza,majdnem 1 életárába került. Ajánlani tudom csak eme olvasmányt mindenkinek!! 5/5!!!

Kovács_Ági_3>!

Kedves Zsanna!

Szombaton megkapta Édesanyám a könyvet. Ma du ki is olvasta :). Bő 3 nap alatt. Azt hiszem kijelenthetem ,élvezte az olvasást. :). Hisz nem volt még olyan könyv a kezében,ami ilyen hamar ki olvasta volna. Legalábbis nem tudok róla :). Továbbra is tartja a véleményét :). Érdekes,szórakoztató s nagyon kikapcsolt :).

Köszönjük szépen :).

MoMe>!
Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban

Nekem ez annyira nem tetszett,mint ahogy szerettem volna.Még szerencse,hogy ilyen rövid volt.
Jól indult,bár kicsit sablonosan.spoiler
Ahogy haladt a történet,úgy volt egyre irritálóbb Kathy.És valahogy az összes többi szereplő is.Senkit nem tudtam megkedvelni….Maga a történet pörgött rendesen, a végén már talán túlságosan is sok mindent akart belesűríteni az írónő.
A Mexikói leírások jók voltak.

Milyen_könyvet_olvassak P>!
Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban

Amikor a fülszöveget elolvastam, nagyon izgalmasnak tűnt a könyv, kíváncsi voltam, hogy vajon az elolvasása után is olyan izgalmasnak találom-e. Számomra nagyon szimpatikus volt, hogy végre magyar írónő művéhez van szerencsém, és szívmelengető volt, mikor megpillantottam a magyar neveket a regény első oldalain. Valahogy az utóbbi időben úgy alakult, hogy rengeteg külföldi író könyvét olvastam, viszont a magyar írók igencsak hátrányba szorultak. Így izgalommal vágtam neki ennek a kalandnak! :)

Na de visszatérve a történethez. Megismerjük Kathyt, aki az elején igen csúf, és bár hatalmas tudással rendelkezik mint tolmács, nem kell senkinek. Majd egy jóképű, gazdag férfi kezdi napi szinten foglalkoztatni, hogy fordítson neki, miközben egymásba szerelmesednek. Igazából kicsit zavart, hogy nagyon gyorsan történtek az események, sokszor kapkodtam a fejem, örültem volna, ha pár oldallal hosszabb lenne a könyv. Egyrészt mert akkor jobban ki lehetett volna pár részt fejteni, más részről pedig mert nagyon tetszett a könyv, és sajnáltam, hogy ilyen gyorsan vége lett.

A teljes kritikát itt olvashatod:

Magdileona>!
Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban

Minden megvolt a könyvben, ami miatt ajánlani tudom az elolvasását. Tele rejtéllyel, izgalommal, megfejthetetlennek és érthetetlennek tűnő nyomozással, bűntény, szerelem – mindezek pörgősen, abszolút unalommentesen, folyamatosan fenntartva az érdeklődést – az ember észre sem veszi, és már vége van a történetnek. Le a kalpaggal, hogy ilyen sztorit ki lehet találni. Még a legvége is tartalmaz csavarokat, mikor már az ember azt hinné, minden világossá vált. Ez már az ötödik könyv, amit olvasok az írónőtől, és most sem csalódtam.

Victoria_Green I>!
Egri Zsanna: Elveszve Mexikóban

Én imádtam minden sorát! Egyszer sem unatkoztam rajta! Izgalmas volt, tele rejtélyekkel, és olyan történésekkel, ami nem kiszámítható! Csak ajánlani tudom mindenkinek!

Zsanna_Egri I>!

A két utcagyerek unottan rugdosta a kavicsokat a hajnali csöndben. Néha egy-egy kandúr eresztette ki a hangját, más nem igazán zavarta meg őket, így azonnal felfigyeltek a fura puffanó hangra. Mindketten lélegzetvisszafojtva fordultak a sikátor irányába. Óvatosak voltak, hiszen arra nevelte őket az utca. Márió lassan kidugta a fejét a lámpa árnyékából, de már csak a két sietve távozó férfit látta. Szemével végigmérte a szűk sikátort, nem volt nehéz felfedeznie a földön heverő testet. Barátja sietősen lépett a férfi mellé, hogy lehajolva megvizsgálja azt.
– Meghalt?
– Hát elég nagy luk van a fején – állapította meg Pablo, miközben végigtapogatta a földön fekvő férfi zsebeit – Te, ennek nincs semmije.

Perly>!

Úgy hullottak a ruháik a földre, mint szélviharban az érett gyümölcs.

Zsanna_Egri I>!

András vállának támaszkodva, a vendégek érdeklődésének középpontjában hagyta el a bárt, így éppen időben értek ki a belső kertbe. Nem éppen a hotel kertészének örömére, rövid időn belül a sós, citromos tequila, az átlagos mexikói vacsora társaságában helyet foglalt a szépen gondozott pázsiton.

Zsanna_Egri I>!

– Azt nézzétek! – mutatott nevetve Andrea az egyik bolt mellett ácsorgó ember nagyságú sombrerós csontvázra.
– Ez egy kicsit ijesztő! – borzongott össze Kathy.
– Annyira azért nem. Itt nem siratják a hallottakat, inkább azt mondják, hogy a túlvilágon jobb lesz az életük, mert ott az istenekkel találkoznak. A mexikói ember úgy mondja, hogy „pertuban van a halállal”. Nekem személy szerint nagyon tetszik ez a gondolat – jegyezte meg András, a halott anyjukra gondolva.

Magdileona>!

Mindig igyekezett magába fojtani az érzelmeit, nehogy mások megismerhessék azokat. Kicsi korától kezdve elzárkózott a külvilág elől, félt megmutatni az igazi énjét.
Egyfolytában igyekezett görcsösen megfelelni az emberek igényeinek, eleinte a szüleinek, később osztálytársainak, munkatársainak, majd az életébe belépő férfiaknak. És pontosan ezért, mindig visszafogott volt.

Elveszve Mexikóban sorozat · Összehasonlítás