Állati ​illemtan 30 csillagozás

Egri Mónika: Állati illemtan

A szerző kedves és roppant mulatságos állatfigurákat hív segítségül, hogy mindennapi és abszurd élethelyzetek bemutatásával egyértelmű üzenetet adjon át a négyéveseknek az alapvető illemszabályokról. A társas viselkedés normáit, alapszabályait vicces feliratokkal közvetíti, és ily módon játékosan, észrevétlenül tanít.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Naphegy, 2018
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634760146 · Illusztrálta: Egri Mónika

meseanyu P
Egri Mónika: Állati illemtan

Zsűritársaimmal ellentétben nekem tetszett: helyes, vicces a szöveg, a rajzok meg nagyon aranyosak. Szerintem a kicsik szívesen böngésznék, és az sem utolsó szempont, hogy jó esetben közben elsajátítanak egy-két illemszabályt is, úgyhogy nem csak szórakoztató, hanem hasznos is.

blueisthenewpink P
Egri Mónika: Állati illemtan

Nem. Nem jó ránézni, de ez a legkevesebb. Tudom, a szóviccektől se mindenki kap sikítófrászt, de ha ezeket félre is tennénk: mi ez? Minden oldalon van egy mit nem szabad vagy hogy kellene viselkedni egy mondat. Meg pár poénnak szánt izé. A gyerekek is csak néztek értetlenül. A Kicsi korábban megnézegette, és hozta megmutatni a csúfolódós oldalt, nagyon tanulságos: azt mondja, „Ne csúfolódj!”, majd felsorolja, hogy az éppen kinevetett cica mivel tudná csúfolni a többieket… ("Pötyi például bukásra áll matekból. Buktának sportolnia kellene valamit. Kormi csak simán idegesítő.") Ühüm. Kösz a tippeket.

dtk8 P
Egri Mónika: Állati illemtan

Nem nagyon tudom hova tenni ezt a könyvet.
Illemtan, de nem csak illemszabályok vannak benne (pl. öntözd meg a virágokat). Szabályok, tanácsok, de nem mindegyik konkrét. A rajzok furák, néha nyomasztóak, néha aranyosak.
Nem értem, nem tetszik.

bagie P

"Vabat péntek,
vabat vombat,
vabad vappanozni…"

…2 oldal…itt ledobtam a láncot… (pedig azért vannak „használható” oldalai, tanácsai is)…

Boglárka_Madar P
Egri Mónika: Állati illemtan

A korábbi értékelésrk alapján sok jót nem vártam a könyvtől, de gondoltam adok neki egy esélyt, hátha a célközönségnek bejön.
Sajnos(?) nem így lett. Dóri kb a harmadánál feladta és inkább elvonult jobb szórakozás után nézni. És azt kell mondjam, megértem. Nekem még az se volt egyértelmű mindenhol, hogy milyen illemet akar bemutatni, de voltak olyanok is amit nem sorolnék az illem kategóriába. Nem mondom, volt 1-2 jobb oldal is a könyvben, de a rövidsége ellenére alig győztem kivárni a végét, és ezen az illusztrációk sem segítettek.

Egri Mónika: Állati illemtan

Kissé agyament formába öltött, furának nagyon mondható illemtan kerekedett itt ki. Néha jót derül az ember, de leginkább csodálkozik.

dianna76 P
Egri Mónika: Állati illemtan

Először a könyvesboltban találkoztam ezzel a kötettel. Belelapozva tetszettek az illusztrációk. Én elolvasva is tudtam értékelni a rajzokat, a bennük rejlő humort, és szójátékokat. Azt viszont nem értem, hogy egyes oldalakon hol az illemtan? Az, hogy nem szabad a konnektorba nyúlni, vagy a zebrát kell igénybe venni az úton való átkeléshez egy szabály. Nem pedig illemtan. Ahogy az sem, hogy felelősek vagyunk a saját élőlényeinkért, azaz a virágokat gondozni kell. Szóval ezeknek közel a fele nem az illemtan kategóriába sorolható. De mindegy! Nekem az illusztrációk tetszettek, de a mellékelt szöveget nem mindig tudtam hová tenni, azaz összekapcsolni velük. A zsiráfosnál – ahol egy maki ül a fején – pl. mi a lényeg? Ne mássz más fejére!? Vagy képletesen: ne menj más agyára!? A kengurumamán csüngő koaláknál Ne légy féltékeny! a tananyag? Szóval nem teljesen világos minden. És igen, jó lett volna valami bővebb szöveg arról, hogy mi illik, és mi nem. Mindenesetre a vombat kádból kilógó praclijáról, meg a Lábkörmöket beáztatni! utasításról eszembe jutott, hogy le kell áztatnom a sarkaimat. Ezért már megérte!

Naphegy, 2018
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634760146 · Illusztrálta: Egri Mónika
Ancsúr P
Egri Mónika: Állati illemtan

Leginkább annak szól a 2,5 csillag, hogy a nagyja nem is illemszabályokkal van tele. Arról nem is szólva, hogy szerintem a képek nem adják vissza az „illemszabályokat". Sőt, én túl dominánsnak érzem a rajzokat az amúgy túl össze-visszának tűnő szöveg mellett. Elvonja a figyelmet a lényegről.

Aurora_Michaelis P
Egri Mónika: Állati illemtan

Cuki könyvecske jópofa rajzokkal. (Sok)minden benne van, amit már pici korban érdemes megtanulnia egy gyereknek akár a saját maga biztonsága és egészsége érdekében, akár másokéban, illetve azért, hogy udvarias, illemtudó, környezettudatos, kedves stb. felnőtt váljék belőle. Nincs szöveggel telezsúfolva a könyvecske, de ahhoz éppen elég a „felirat”, hogy beszélgetni lehessen a kisgyerekkel egy-egy témáról.

Eowyn I
Egri Mónika: Állati illemtan

Hát nem is tudom. Előrször azt akartam írni, hogy ez egy ordas nagy idiótaság, de aztán láttam benne egy-két értelmesebb tanácsot is. Az első oldalon a vombattól kicsit letettem a hajamat (az meg mi a nyavaja???), meg a sérótól is. Ezt leszámítva, ja nem, ezt leszámítva se olvasnám fel a keresztfiamnak.

blueisthenewpink P

Ken-
guru

Kicsi Ken
még nem guru,
de már Keni.

27. oldal (Naphegy, 2018)

Trudiz

Kérlek, ne rágd a körmöd! Hiszen annyi rágcsálnivaló van a világban.

Trudiz

Ha valami ilyen hosszú, az csak zsiráf lehet.

Vabat péntek,
vabat vombat,